Slunce ve Vodnáři

Nástup na vlnu, která nás donese na správné místo 20. 1. 2024 se Slunce, těsně před svým vstupem do znamení Vodnáře v 15:08, spojí s mocným Plutem v Kozorohu, aby se zviditelnilo, jak si stojíme a zda máme pevnou půdu pod nohama. Jsou-li naše základy pevné, žádné otřesy nás nepoloží a „kostlivci ve skříni“ nám neublíží.

S tímto vědomím vstoupí Slunce do znamení Vodnáře a následující den do něj vstoupí mocné Pluto. To na nás vytváří tlak, abychom se přerodili, osvobodili se od já, ega, které se ztotožňuje s hmotou a objevili své pravé Já, které je spojené s tím, co nás přesahuje a slouží celku.

Všechny osobní planety, které budou postupně vstupovat do znamení Vodnáře, projdou prověrkou mocného Pluta. To po nás chce, abychom se přiznali, alespoň sami sobě nelhali a „kápli božskou“. Když budeme k sobě pravdiví, můžeme odhalit, co nám brání být ve své přirozenosti, ve které je naše opravdová síla. Pokud si na něco hrajeme a předstíráme, že jsme někým, kým nejsme, zbytečně se vyčerpáváme a ztrácíme svoji sílu. Po Slunci bude jako první prověřen 5. 2. Merkur.

Astrologie horoskop Vodnář 2024 únor předpověd

Ten si vždy poradí, nějak to „okecá“ a najde cestu, jak z tlaku Pluta uniknout, ale nejlepší je mluvit pravdu, pokud chce obstát v křížovém výslechu.

13. 2. vstoupí do Vodnáře Mars a 16. 2. Venuše, a vždy následují den dojde k jejich přesnému spojení s Plutem. Mars a Venuše dostanou otázky na tělo, aby byly odhaleny jejich úmysly. Je-li si Mars vědom své vnitřní síly, se kterou dokáže jednat, nepotřebuje bojovat, aby se zviditelnil a vyšel jako vítěz, a je-li láska Venuše čistá, nepotřebuje se prodávat, aby se měla dobře. Jakmile oba postupně opustí Pluto, Mars počká na Venuši a ta mu 22. 2. padne do náruče. Při jejich milostném spojení si vymění energie a předají si lekce o svobodě a zodpovědnosti.

Jen láska, která je svobodná, dokáže kvést a rozvíjet se, ale jen ten, kdo je zodpovědný a citově vyspělý, svobodu nezneužije.

27. 1. se Uran, vládnoucí planeta Vodnáře, otočí do přímého směru, aby znovu zatřásl s našimi jistotami a probudil nás. Když máme své jisté, usínáme na vavřínech a zapomínáme se radovat z toho, co máme, protože to, co máme jisté, nás po čase neuspokojuje. Když si nevážíme toho, co máme, ztrácí to pro nás hodnotu, a čeho si nevážíme, to zatracujeme. Zpomalme a uvědomme si krásu, která nás obklopuje, kterou můžeme tvořit a sdílet a poděkujme, že ji můžeme každý den vidět. Hned po uranské otočce se 28. 1. s Uranem harmonicky propojí Merkur v Kozorohu.

Naše mysl bude osvícena, abychom si všimli obyčejných věcí a spatřili zázraky v každodenním životě. Dostaneme nový vítr do plachet, který přinese nové myšlenky a nápady. Díky nim dojde k posunu.

Až se 30. 1. s Uranem spojí Mars v Kozorohu, vyjasníme si své kroky. Přijde to jako blesk z čistého nebe, který nám posvítí na cestu. Najednou si uvědomíme, co musíme udělat, abychom změnili, co už nemůžeme vystát a nezůstávali v tom, co nám nevyhovuje. Pokud chceme, aby se něco změnilo, musíme začít u sebe.

Astrologie horoskop Vodnář 2024 únor předpověd

Nastoupíme-li na cestu změny, promění se i druzí, případně se odpojí, aby se jinde mohli připojit, což je v pořádku.

27. 1. vytvoří Slunce neharmonický aspekt s Jupiterem v Býku, který otevírá naši cestu růstu. Spatřujeme-li růst ve hmotě, chceme vlastnit a být bohatí, hromadíme a honíme se za penězi a hmotnými statky. Když si všechno můžeme rychle koupit, vše je dostupné a je toho dostatek, je lehké hromadit. Pokud na nic nemusíme čekat, jedna věc nahrazuje druhou, ale jednu pro druhou si nedokážeme užít.

Toužíme-li po dalších a lepších věcech, které nás na chvíli zabaví, nemáme čas užívat si to, co máme a radovat se z obyčejných věcí. Svět hmoty si sami tvoříme a naše tvořivost je nevyčerpatelná, proto stále bude něco nového a zajímavého, ale „vnější pozlátka“, za kterými se honíme, nás nikdy nedokáží uspokojit. Chceme-li tuto honičku zastavit, musíme se otevřít energiím, které nejsou vidět, ale ovlivňují náš život. Ty nevidíme, podobně jako radiové vlny, ale přijímač je zachytí, zpracuje a vyšle informace a ovlivní náš osud. Uvolněme se a vnímejme proud života, který je v nás a jeho vlny nás formují, informují a nesou. Poznejme svůj přijímač, který vytváří náš osud.

Astrologie horoskop Vodnář 2024 únor předpověd

To je ten správný růst, který nás dokáže udělat šťastnými.

5. 2. vytvoří Slunce harmonický aspekt s Chironem v Beranu, kdy se můžeme povznést nad svá traumata a zranění z dětství, ve kterých se schovává dar poznání. K jeho nalezení potřebujeme rozlousknout vlastní oříšek a dostat se k jádru. Když pochopíme souvislosti a příčinu našeho zranění, uzdravíme svůj zárodek a zrodíme se znovu, vědomější a moudřejší. Oddejme se proudu života, který nás nese a má všechny informace, které potřebujeme, i když většině z nich nerozumíme. Když začneme vnímat energie, začneme vnímat život, rozšiřovat vědomí a chápat, že je vše propojené, a tak minulost, přítomnost a budoucnost jsou jedno. Pochopíme-li souvislosti, poklekneme před moudrostí a dokonalostí života.

8. 2. vytvoří Slunce harmonický aspekt s Lunárními uzly a neharmonický aspekt s Uranem v Býku. Každá změna začíná u mě. Když se nezměním já, nezmění se ani druhý. Proč by se měnil, když nemá důvod?

Změny nás však děsí, přináší zmatek a chaos, proto nechceme opustit své jisté, i když nám to nevyhovuje. Opouštíme-li své jistoty, nacházíme se v neznámém prostoru, nevíme, co bude a co nás čeká. Když se dostáváme za svoji komfortní zónu, setkáváme se svým strachem, který nám velí vrátit se, ale jeho překonáním poznáváme svoji odvahu a svoje pravé Já. Pro něj je důležité, aby se oddělilo od druhých a bylo ve své energii, aby si uvědomilo svoji jedinečnost a schopnosti, a mohlo se vědomě zapojit do tvoření jednoty.

Zvědomme si, jak ovládáme svůj život, zda si dovolujeme být sami sebou a dělat změny anebo sami sebe potlačujeme, abychom vyhověli druhým, a necháváme sebou vláčet. Nebojme se samostatnosti ani býti rebely. Rebelství není vzdor, ale jednota se svým pravým Já. Znamení Vodnáře nás učí o svobodě a dává lekce o informačních technologiích.

Ty nás mohou osvobodit od rutinních činností, zbytečné a těžké práce, ale zároveň nás mohou spoutat. Budeme-li podléhat jejich diktátu, budou nás ovládat a sami se připravíme o svobodu. Nestaňme se na nich závislými. Dovolme si občas vypnout a jít nespoutaně do volné přírody. Buďme uvědomělí v tvoření nové technokratické společnosti, která startuje vstupem Pluta do Vodnáře, jež se zde zdrží až do roku 2043. Projevujme lidství, které je v našem srdci, jež nedovolí, aby technologie byly použity proti lidem.

Třeba jako dynamit, který měl pomáhat s těžkou prací v dolech, ale následně byla jeho moc použita proti nim ve válce. Nenechme se ovládnout ani zastrašit a nestaňme se stroji, které se dají ovládat a naprogramovat, ale projevujme své lidství, které nás spojuje. Rovnost, svornost a bratrství jsou silnou lidskou zbraní.

A na závěr dva citáty od německého duchovního vůdce Eckharta Tolleho: „Pouze ti, kdo překonali svou závislost na světě forem, mohou vytvořit lepší svět.“ a druhý „Až dojde k transformaci kolektivního vědomí lidstva, ovlivní to přírodu i zvířecí království, protože všechny světy jsou vzájemně propojeny.“


Astrologie Hanna Lapacho

Článek napsala astroložka Hanna Lapacho, která spolupracuje s projektem Příznaky transformace již od roku 2018. Její jedinečný, trefný a hluboký pohled na aktuální situace na nebi v rámci pohybu Slunce během roku v jednotlivých znameních, obohacuje každý měsíc čtenáře astrologické sekce webu Příznaky transformace. http://astrohannalapacho.cz

"Přesvědčila jsem se, že vesmírná tělesa na nás energeticky působí a stejně tak se my vzájemně energeticky ovlivňujeme, protože všichni jsme součástí Vesmíru. Právě pochopení těchto energií a jejich působení mi pomáhá porozumět vztahu okolního světa ke mně samotné."Nejnovější články na našem portálu

červenec 08, 2024 4652
„Je nutné zvyšovat svůj duchovní, psychický a energetický potenciál, který bude sloužit...
červen 25, 2024 265
Již antická medicína přisuzovala vodě léčivé účinky. Kromě země, vzduchu a ohně je voda jedním ze...
červen 20, 2024 495
20. 6. 2024 ve 22:51 vstoupí Slunce do znamení Raka a bude následovat Merkura a Venuši, kteří do...
červen 17, 2024 430
V dnešní uspěchané době se stále více lidí snaží najít přirozené způsoby, jak zlepšit své zdraví a...
červen 12, 2024 7513
Viz také. Dermatitida, Zánět, Svědění, Vyrážky, Problémy s kůží EMOCE Cítíte se kontrolováni,...
červen 12, 2024 8957
Může takhle vypadat žena ve své síle? Tak křehce? Zranitelně? Právě proto, že je ve své síle, může...
červen 04, 2024 654
Člověk, který často soudí a kritizuje, vidí všude kolem sebe jen nešťastné a zkažené lidi. Pyšný...
červen 04, 2024 457
„Působí již tím, že jsou. Stojí osaměle a mají zvláštní kouzlo, zvláštní osobitou krásu. A ještě...
květen 22, 2024 556
V poslední době jsem zde četla několik stížností od mužů, kteří si tak trochu hráli do noty, když...
květen 22, 2024 575
Neviditelné záření, které se vyskytuje na určitých místech zemského povrchu, znají lidé již od...
květen 21, 2024 719
20. 5. 2024 v 15:00 vstoupilo Slunce do Blíženců v doprovodu Neptuna v Rybách, který ukáže Slunci...
květen 03, 2024 663
„A jako drží ochrannou ruku nad doly svatí a světice, tak zase podzemní temné hlubiny hlídají a...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 2068358
Věřím, že každý se někdy zarazil nad "časem", tedy lépe řečeno nad čísly na hodinách, která na...
4 listopad 2019 516067
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
20 září 2023 458311
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
1 prosinec 2020 294373
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
28 září 2023 283734
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
3 říjen 2023 273534
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
6 říjen 2023 260554
Ekzémy vyjadřují náš VNITŘNÍ ZÁPAS mezi tím počem toužíme, a tím co ve skutečnosti prožíváme....
13 duben 2020 253517
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
3 srpen 2019 251837
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
12 prosinec 2020 243490
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
30 květen 2022 241727
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
29 srpen 2021 215709
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 207294
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
30 září 2019 189509
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
17 září 2020 186836
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 184572
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
6 prosinec 2018 177031
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 167205
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 163681
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 161430
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 143257
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 128448
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 124964
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...
29 červenec 2022 122958
MIGRÉNY a bolesti hlavy nebo-li náš PAPIŇÁK V HLAVĚ - DUCHOVNÍ PŘÍČINA Bolest z fyzického hlediska...