Kočka Bohyně ve zvířecí podobě

Snad nejpozoruhodnějším tvorem jdoucím tiše ve stopách člověka je kočka. Historie jejího vztahu s člověkem zaznamenala obrovské vzestupy, kdy byla uctívána jako božstvo, ale také pády, kdy naopak byla považována za vtělení ďábla, pronásledována a pálena na hranicích. Každopádně se jedná o výjimečné stvoření opředené bohatou symbolikou a za výjimečný se dá považovat i vztah k tomuto zvířeti. Ostatně řekl to už Sigmund Freud: „Čas strávený s kočkou není nikdy ztraceným časem“.

Předci kočky domácí (Felis catus) se poprvé objevili před více jak dvaceti miliony lety. Je pravdou, že tehdejší kočky se podobaly spíše kočkám divokým. Prvním důkazem o existenci koček jsou nálezy jejich koster na Kypru přibližně z roku 6000 př.n.l., kam se dostaly pravděpodobně na lodi egyptských kupců. V Egyptě byly kočky ve velké oblibě z důvodu jejich loveckých schopností. Kočky dokázaly lidem uchránit životu důležité zásoby potravin, a proto byly uctívány stejně jako bohové. Egypťané věřili, že kočky jsou převtělené božstvo a mají magickou moc, proto byla častá mumifikace i u koček. Uctívali kočku jako zvíře zasvěcené bohyni Bastet. Tato bohyně byla ztělesněním rafinované ženskosti i ochránkyně. I proto byly kočky staroegyptskými obyvateli chované doma a uctívané jako ochránkyně v domech a rovněž i v chrámech v sídle faraonů. Proto i předměty, na kterých byly kočky vyobrazené, byly brány s náležitou úctou. Pokud se někdo dopustil nějaké křivdy na kočce nebo ji dokonce usmrtil, čekal ho velice přísný trest. V případě zabití šlo dokonce o trest nejvyšší.

Velký zvrat v pohledu na kočky nastal v raném středověku. Pro tehdejší společnost se kočka stala symbolem smyslnosti a lenosti. Pro kočičí typické chování, jako jsou noční toulky, nezávislé chování, časté „mrouskání“ a oči svítící ve tmě, které naháněly lidem hrůzu, se začali lidé kočkám vyhýbat. Na základě mylných předsudků byly kočky spojovány s čarodějnicemi a stejně jako ony pronásledovány a zabíjeny. Nejvíce trpěly černé kočky, které pro svou barevnost byly spojovány s neštěstím a pohromou. Konečný počet usmrcených koček byl tak vysoký, že v 17. století došlo k přemnožení krys. To zapříčinilo značné rozšíření epidemie moru.

Postupem času se lidé vzdali většiny předsudků a přijali kočky jako své společníky. Ty v lidských sídlech zdomácněly. Došlo ke změnám v oblasti anatomie, fyziologie i povahy kočky. V nedávné minulosti lidstva najdeme velké množství milovníků koček, stejně jako jejich odpůrců. Kočky, jako nejbližší společníky, si zvolil např. americký prezident Lincoln či Roosevelt. Až panickou hrůzu měl z tajemných stvoření vládce a tyran Adolf Hitler.

„Naučit se řeč koček je stejné jako učit se cizí jazyk: vyžaduje to spoustu času a trpělivosti“.

Pokud nám chce kočka něco sdělit, používá mnoho zvukových i optických prostředků. I když některá gesta jsou stejná jako např. u psů, mají ve většině případů úplně opačný význam. Akustické projevy kočky jsou rozmanité a pokrývají širokou škálu zvuků. Můžeme se setkat s různou intonací v projevech mňoukání. Kočka může specificky vrkat, mručet, syčet, prskat až vydávat bojové skřeky. Pokud kočka vrní, je to signál spokojenosti. Avšak může se jednat i o signál nervozity či bolesti. Stejně jako u lidí, tak i u koček je mimika nedílnou součástí jejich komunikace. Záleží na tvaru a velikosti zornice, postavení uší a hmatových vousků.

Každý chovatel koček ví, že kočka je schopna vycítit, jakou má člověk náladu. Ne nadarmo se o ni říká, že má šestý smysl. Pokud je člověk smutný nebo nemocný, kočka se jej snaží rozveselit, už jen to, že za ním kočka přijde a vrní u něj dokáže člověku zlepšit náladu a zapomenout na to, co ho trápí. Nedávné studie ukázaly, že frekvence a vibrace kočičího předení (od 20 do 140 HZ) mají na lidské tělo významné léčivé účinky. To jsou shodou okolností také frekvence, které napomáhají zvyšování pevnosti kostí a zamezují jejich řídnutí. Předení uvolňuje endorfin, což může pomoci, jak jí, tak jejímu majiteli. Podle studie mají majitelé koček také o 40% menší riziko infarktu a podle statistik navštěvují 5x méně lékaře než ti, kdo kočku nemají. Když se nám kočka otře o nohu, není to vyjádřením náklonnosti, nýbrž nám nabízí svou pozitivní energii. Pokud ji odeženeme, tak tuto energii blokujeme.

Kočky upravují energetické toky všude, kde se pohybují. Dokáží do sebe nasávat negativní energie a přeformulovat je do energie pozitivní. Kočka má ráda energie, které pro nás nejsou přínosné. Její oblíbené místečko bychom tedy měli brát obloukem. Jakmile kočka vycítí v domě či bytě nějaké zlé duchy, snaží se je zcela z domu odstranit tím, že je „nasává“. Pokud vidíte, že vaše kočka sedá v určitém místě po dlouhou dobu, nebo dlouho někam hledí, znamená to, že něco vycítila. Astrální schopnost koček je skutečně velmi silná. Vytváří energetickou clonu, skrz kterou se jen tak nějaká energie nedostane. Ve specifických případech jde bránit aktivně. Pokud se k vám začnou entity přibližovat, dokáže někomu skočit i do tváře nebo začít kousat. Kočka má však své důvody...

A jak je to vlastně s těmi devíti životy?

Nikdo přesně neví, odkud se pověra o tom, že má kočka 9 životů, vlastně vzala. Hlavním představitelem devíti životů byl podle egyptské mytologie bůh Atum, který byl pokládán za praboha a stvořitele ostatních bohů. I jiné kultury věřily, že kočky mají více životů, v konkrétním čísle se ale mnohdy rozcházely. Zatímco v některých španělsky hovořících oblastech věřili, že kočka má 7 životů, podle arabské a turecké mytologie měla kočka životů 6. Také jedno anglické přísloví říká, že kočka má 9 životů. Tři pro hraní, tři se někam zatoulají, a tak zbývají tři. Číslo je zde spíše symbolem toho, jak se kočka ze všeho lehce „vylíže“. Pokud tedy řekneme, že kočka má 9 životů, myslíme tím její pružnost a úžasnou schopnost přežití.

Šanta kočičí – bylinka, kterou kočky naprosto zbožňují!

Lidé ji už od pradávna přezdívají „kočičí droga“, jelikož její vůni kočky nedokážou odolat. Předně je nutno říct, že ne každá kočka na šantu reaguje. Pokud na šantu kočky v přírodě narazí, pak se začnou chovat, jak se lidově říká, jako utržené ze řetězu. V porostu šanty se válejí a kousají listy, a nakonec se svinou do klubíčka. Za tím stojí látka nepelakton, která se z rostliny uvolňuje do vzduchu a kočky ji vdechují. Kočka pod „vlivem“ šanty většinou touží něco škrábat či kousat. Proto když pořídíte nějakou novou hračku či škrabadlo, je dobré na něj trochu té šanty nasypat.

Další bylinka, která je pro kočky zcela neškodná je Kozlík Lékařský. Má uklidňující účinky a pozitivně působí na psychiku zvířete. Sušený kozlík lze využít pro výrobu domácích hraček nebo pro zklidnění kočky například před návštěvou veterináře, případně před aplikací přípravku proti blechám.

Kočka má zvláštní dar. Umí vás spojit s vašimi duchovními průvodci i silovými zvířaty. Dělá to tehdy, je-li to potřebné. Samozřejmě ve chvíli, kdy ji o to budete chtít požádat, zůstane nevzrušeně ležet. Pomůže, až to sama uzná za vhodné. K velmi výjimečným vlastnostem patří i schopnost ukázat se ve snech svému majiteli. Tímto způsobem mu může předat jisté informace. Je dobré si sen zapsat a správně vyložit. Kočky totiž umí předpovědět budoucí události, vědí, co přijde. Nejčastěji ve snu před něčím varují.

„Kočky milují lidi mnohem víc, než si připouštějí, ale jsou dostatečně chytré na to, aby si to dokázaly nechat samy pro sebe“


Nejnovější články na našem portálu

červenec 22, 2024 140
22. 7. 2024 v 9:45 vstoupilo Slunce do Lva za podpory milujícího Neptuna v Rybách, který se nás...
červenec 08, 2024 4894
„Je nutné zvyšovat svůj duchovní, psychický a energetický potenciál, který bude sloužit...
červen 25, 2024 351
Již antická medicína přisuzovala vodě léčivé účinky. Kromě země, vzduchu a ohně je voda jedním ze...
červen 20, 2024 638
20. 6. 2024 ve 22:51 vstoupí Slunce do znamení Raka a bude následovat Merkura a Venuši, kteří do...
červen 17, 2024 546
V dnešní uspěchané době se stále více lidí snaží najít přirozené způsoby, jak zlepšit své zdraví a...
červen 12, 2024 7637
Viz také. Dermatitida, Zánět, Svědění, Vyrážky, Problémy s kůží EMOCE Cítíte se kontrolováni,...
červen 12, 2024 9023
Může takhle vypadat žena ve své síle? Tak křehce? Zranitelně? Právě proto, že je ve své síle, může...
červen 04, 2024 739
Člověk, který často soudí a kritizuje, vidí všude kolem sebe jen nešťastné a zkažené lidi. Pyšný...
červen 04, 2024 555
„Působí již tím, že jsou. Stojí osaměle a mají zvláštní kouzlo, zvláštní osobitou krásu. A ještě...
květen 22, 2024 626
V poslední době jsem zde četla několik stížností od mužů, kteří si tak trochu hráli do noty, když...
květen 22, 2024 606
Neviditelné záření, které se vyskytuje na určitých místech zemského povrchu, znají lidé již od...
květen 21, 2024 763
20. 5. 2024 v 15:00 vstoupilo Slunce do Blíženců v doprovodu Neptuna v Rybách, který ukáže Slunci...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 2073854
Věřím, že každý se někdy zarazil nad "časem", tedy lépe řečeno nad čísly na hodinách, která na...
4 listopad 2019 516118
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
20 září 2023 458506
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
1 prosinec 2020 294538
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
28 září 2023 283870
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
3 říjen 2023 273578
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
6 říjen 2023 260715
Ekzémy vyjadřují náš VNITŘNÍ ZÁPAS mezi tím počem toužíme, a tím co ve skutečnosti prožíváme....
13 duben 2020 253761
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
3 srpen 2019 252080
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
12 prosinec 2020 243561
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
30 květen 2022 241842
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
29 srpen 2021 215757
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 207382
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
30 září 2019 189653
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
17 září 2020 186891
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 184599
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
6 prosinec 2018 177077
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 167266
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 163743
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 161466
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 143341
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 128477
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 125021
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...
29 červenec 2022 123013
MIGRÉNY a bolesti hlavy nebo-li náš PAPIŇÁK V HLAVĚ - DUCHOVNÍ PŘÍČINA Bolest z fyzického hlediska...