Jiří Lexa: Proč nás fascinují začátky?

Uvědomujete si, že každý začátek má pro nás určitý magický podtext? Představte si, že jdete do nové práce plni očekávání nebo do nového vztahu. Očekáváte, co přinesou první dny v tom či onom. Mnohdy si to člověk ani neuvědomí, ale začátky jsou vždy něčím vzrušující. Způsobuje to jakási nejistota, jak se bude situace vyvíjet dále. Proto mnozí lidé využívají věštce, kartáře a jiné lidi, kteří dokáží předvídat budoucnost.

Pokuste se někdy nechat vše volně. Nevkládejte do situace žádná očekávání. Zjistíte, že se vše odehrálo přesně tak, jak jste pociťovali. Proč? Neboť svými myšlenkami, emocemi či slovy jste uvedli do pohybu vesmírné soukolí částic světla, které vždy pracují pro vás. Netvrdím, že vždy ve váš prospěch, neboť mnoho lidí tuto „službu“ využívá nevědomě a spoléhá se na vše okolo sebe, nikoliv na vlastní vědomí.

Nový začátek – nové možnosti

Za dva dny nás čeká nový začátek. Ano přichází tak očekávaný rok 2019. Mnozí v něm spatřují spásu, jiní východisko z neřešitelné situace, další rok akce atd. osobně si myslím, že vše je správně, jen s tou výjimkou, že v první řadě záleží na nás samotných, jaký ten rok bude. Nespoléhejte se na nic a nikoho ve svém okolí. Vždy si řekněte, jestli chcete dávat všanc své unikátní možnosti a schopnosti. Proč je má využívat někdo jiný, když stejným a možná ještě lepším způsobem si můžete vytvářet svůj vlastní svět, kde budete šťastni.

Oprostěte se od vnějších znepokojujících faktorů, které ve vás probouzí emoce prosté lásky. Vytváří ve vás tvůrčí sílu, která pracuje proti vám a neexistuje žádný viník, nýbrž jeden co dává a druhý který bere. Uvědomte si jednou pro vždy, že oběti i viníci, dobro i zlo je výmysl našeho ega. Jsou pouze situace obsahující energii lásky nebo bez ní. Jelikož je naše mysl součástí tvůrčího aparátu, musíme si uvědomit, že palivem pro ni jsou v první řadě myšlenky a následně emoce. Mysl tvoří stále a bez ohledu na to, čím ji zásobujeme, protože to už je na našem rozhodnutí. Je to jako když budete topit černým uhlím, plastovými lahvemi nebo krásně usušeným dřevem či dřevěnými briketami. Kotel spálí všechno, jen v ovzduší zůstane jiná stopa. A tak je to s našimi myšlenkami.

Převezměme už konečně zodpovědnost

Neustále se ohrazujeme proti nesmyslným nařízením vlády, EU, bojujeme proti nelidskému zacházení se zvířaty či  globálnímu oteplování. Málokdo však začne sám u sebe. Když zjistíte, že hlavním problémem v znečišťování světového ovzduší je živočišná výroba, co pro to uděláte? Začnete nadávat? Psát petice? Potom půjdete a k obědu si dáte výtečný řízek s bramborovou kaší (toto bylo ještě před několika lety mé oblíbené jídlo).  Co s tím má společného řízek? Nic a všechno. Pokud si řeknu, že jako jedinec nemám vliv na snížení živočišné výroby ve světě, potom s tím řízek a bramborová kaše nemají opravdu nic společného. Jestliže si však uvědomím, že nemusím nadávat a vlastně přidávat konkrétnímu problému, který mne trápí, energii, mohu se pouze přestat podílet na využívání živočišné výroby.

Osobně jsem se rozhodl pro druhou variantu a již druhý rok nekonzumuji maso, ani mléčné výrobky (ty zatím jen půl roku), protože to je jediné schůdné řešení, které mohu pro svět za svoji osobu udělat. Vždy, když vidím transport zvířat, která si jedou pro smrt, v duchu se jim za nás lidi omluvím a popřeji jim, aby to pro ně nebylo dlouhé utrpení. Vždy si při tom představím scény z válečných filmů, kdy byli lidé odváženi v dobytčích vagónech na smrt do koncentračních táborů a uvědomuji si, že ani tato spojitost není náhoda.

Popsal jsem pouze svůj postoj a formu nesouhlasu s určitým problémem, který může eskalovat v něco mnohem horšího. Nikomu nevnucuji, aby se zřekl masa a živočišných výrobků, protože to je každého svobodné rozhodnutí. Máte mnoho zastánců názoru, že bez masa nemůžeme žít, bez mléka také ne. Možná to je ještě krátká doba, ale můj duch, ani mé tělo zatím nestrádá touto „ochuzenou“ stravou. Vyzkoušel jsem pouze převzít zodpovědnost do vlastních rukou a rozhodnout se sám, na jakou stranu se přikloním a mohu vám prozradit, že je to skvělý pocit.

Jeden člověk ještě nic neznamená

Můžete mi namítnout, že jeden člověk ještě nic neznamená a svět změnit nemůže. Jistě máte pravdu, tedy pokud ten člověk bude žít na světě sám. Jestliže inspiruje své okolí alespoň částečně, najdou se lidé, kterým se tento způsob zamlouvá. Ti se stanou inspirátory dalších lidí v okolí a tak se svět změnit může velice rychle.

Využijte začátek nadcházejícího roku k rozhodnutí, že přijmete zodpovědnost sami za sebe. Vůbec to není o skutečnosti, že přestanete jíst maso. Přijetí zodpovědnosti tkví především v rozhodnutí přijmout všechny konsekvence vyplívající z našich postojů, činů a rozhodnutí. Znamená to skutečnost, že již přestaneme hrát známou hru na viníky versus oběti a začneme konečně žít s využitím naší mysli. Otevřeme si možnost vědomé tvorby vlastní reality, čímž velmi pomůžeme současnému světu.

Začátek znamená změnu, změna znamená posun

Vstupte do očekávaného roku s rozhodnutím, že to alespoň vyzkoušíte. Pak náhle zjistíte, že se vám již nechce vracet, protože začátek něčeho nového je vždy v našem životě změna. Jakmile okusíme změnu, uvědomíme si, že nás posunula diametrálně vpřed.

Přeji vám proto úspěšný začátek nastávajícího roku. Mějte na paměti, že s vámi je spojen celý Vesmír, který vás podporuje na každém kroku. A jestliže se vám něco nepovede, nevadí. Můžete začít každý den znovu. Jen si nic nevyčítejte, nestavte se do role viníka ani oběti a nezapomínejte se za všechno pochválit, protože i špatná zkušenost je zkušeností, kterou jste potřebovali zažít. Ať se vám vše daří dle vašich přání.

www.jirilexa.cz


Autor čtení z kvantového pole:
Jiří Lexa - harmonizace kvantovou vlnou http://www.kvantovacesta.cz 

Jiri Lexa harmonizace kvantovou vlnouHarmonizace kvantovou vlnou je účinná metoda napravující naše problémy na fyzické i psychické úrovni. Dokáže však pomoci i v nápravě finanční prosperity, pracovních i partnerských vztahů. Všechno je totiž o našem myšlení a pokud jsme schopni zharmonizovat nebo chcete-li dostat do rovnováhy naše myšlenky, tak se doslova v našich životech dějí zázraky. A pokud chcete, pomohu Vám nalézt tuto rovnováhu, aby jste byli pouze vy tvůrci vaší reality, neboť nás nemůže nikdo vyléčit, ani jinak uzdravit, kromě nás samotných. Každý z nás má totiž neomezené schopnosti, které si ve většině případ nedokážeme pouhým rozumeme představit a právě v tomto bych vám rád ukázal návod, jak nalézt schopnosti sám v sobě a nemuset se spoléhat na pomoc zvenčí.

 Chanelling na podobné téma v českém znění pana Lexy

                                       

Nejnovější články na našem portálu

červen 17, 2024 69
V dnešní uspěchané době se stále více lidí snaží najít přirozené způsoby, jak zlepšit své zdraví a...
červen 12, 2024 7172
Viz také. Dermatitida, Zánět, Svědění, Vyrážky, Problémy s kůží EMOCE Cítíte se kontrolováni,...
červen 12, 2024 8716
Může takhle vypadat žena ve své síle? Tak křehce? Zranitelně? Právě proto, že je ve své síle, může...
červen 04, 2024 413
Člověk, který často soudí a kritizuje, vidí všude kolem sebe jen nešťastné a zkažené lidi. Pyšný...
červen 04, 2024 259
„Působí již tím, že jsou. Stojí osaměle a mají zvláštní kouzlo, zvláštní osobitou krásu. A ještě...
květen 22, 2024 385
V poslední době jsem zde četla několik stížností od mužů, kteří si tak trochu hráli do noty, když...
květen 22, 2024 406
Neviditelné záření, které se vyskytuje na určitých místech zemského povrchu, znají lidé již od...
květen 21, 2024 594
20. 5. 2024 v 15:00 vstoupilo Slunce do Blíženců v doprovodu Neptuna v Rybách, který ukáže Slunci...
květen 03, 2024 558
„A jako drží ochrannou ruku nad doly svatí a světice, tak zase podzemní temné hlubiny hlídají a...
květen 03, 2024 323
Lidé po dlouhá staletí toužili ovládnout vzduch, dávno před tím, než se provedení skutečného...
duben 24, 2024 827
Po tisíciletí většina kultur považuje dotek za něco přirozeného a léčivého. Prakticky všechny...
duben 21, 2024 808
19. 4. 2024 v 16:00 vstoupí Slunce do Býka, který zpomalí naši aktivitu, abychom si mohli...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 2054308
Věřím, že každý se někdy zarazil nad "časem", tedy lépe řečeno nad čísly na hodinách, která na...
4 listopad 2019 515896
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
20 září 2023 457716
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
1 prosinec 2020 293985
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
28 září 2023 283363
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
3 říjen 2023 273408
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
6 říjen 2023 260234
Ekzémy vyjadřují náš VNITŘNÍ ZÁPAS mezi tím počem toužíme, a tím co ve skutečnosti prožíváme....
13 duben 2020 252761
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
3 srpen 2019 251202
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
12 prosinec 2020 243292
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
30 květen 2022 241450
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
29 srpen 2021 215529
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 207058
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
30 září 2019 189063
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
17 září 2020 186719
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 184469
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
6 prosinec 2018 176904
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 167034
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 163564
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 161307
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 143125
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 128369
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 124848
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...
29 červenec 2022 122806
MIGRÉNY a bolesti hlavy nebo-li náš PAPIŇÁK V HLAVĚ - DUCHOVNÍ PŘÍČINA Bolest z fyzického hlediska...