Jiří Lexa: Žijeme v iluzi vlastního utrpení

Mnoho lidí hledá východisko ze situace, v které se momentálně nachází. Někdo řeší vztahy, jiný finance a další například neúspěch v podnikání. Každá nespokojenost má však za následek dříve, či později zdravotní problémy, což je velmi zrádné. Téměř každý klient mi položil otázku, proč se zrovna jemu děje taková situace, když ještě před pár lety byl relativně v pořádku.

Je to skutečně pravda?

Nechci hodnotit náš  minulý, či současný svět, ale rád bych vám nastínil svůj postoj, který  k tvorbě života používám již několik let. Každý si máme právo myslet, že náš život byl dříve pohádka. Stejně tak si můžeme neustále připomínat, že bylo levněji, měli jsme více sil, méně roků a vše na nás působilo lépe.

Uvědomte si, že hodnotíte minulost zcela jinýma očima než tehdy a v tuto chvíli máte naprosto jiné zkušenosti. V oné době jsme byli mladší a náš pohled na svět se ubíral z jiné perspektivy. Netvrdím, že dnešní život není složitější, ale i v minulosti se řešily problémy. Vedly se války, byly autonehody, ekologické katastrofy a dokonce v některých oblastech i hladomor. Každá doba si zkrátka nese své plusy i mínusy.


V čem byl tedy svět lepší? Určitě mi vyjmenujete spoustu bodů, ale já si osobně dovolím říct, že v ničem. Pouze náš přístup, úhel pohledu a zkušenosti byly jiné. Dnešní svět je více komerční a téměř nikomu nejde o člověka jako takového, ale především o svůj prospěch. Ale vždyť jsme k tomu přispěli svým podílem všichni! Kupujeme vše, co nám je nabídnuto a nepřemýšlíme, odkud se ta kvantita bere. Málokdo si již dnes dovede představit domácnost bez televize, či dětský pokoj bez počítače a mobilního telefonu.

Máme možnost všechno změnit

V minulosti mne velmi často provázela otázka, kam může tento vývoj společnosti dojít. Uvědomujeme si, že většinu věcí, které využíváme a po kterých zbytečně toužíme, vlastně nepotřebujeme? Všímáme si nástrah v podobě reklamních a marketingových tahů? Dovedeme si představit, že když kupujeme například krabici mléka od té krásné kravičky, jež je vyfocená na obalu, tak telátko, kterému mléko odepřeli, je možná krutě zabíjeno, abychom měli velikonoční oběd? A kravička prožívá ve skutečnosti nesnesitelné utrpení, že jí vzali dítě?

V momentu nákupu si však řekneme, že pro jednou se nic neděje, a je jedno, zda se jedná o nákup auta, mobilního telefonu nebo krabice mléka. Všechny tři druhy zboží mají totiž za následek likvidaci našeho životního prostředí, což nás v momentě koupě vůbec netlačí. Ačkoliv si to nepřipouštíme, tak vytváříme obrovský dluh, který nás v budoucnosti smete jako lavina.  Planeta Země je živá bytost, bez ohledu, zda s tím souhlasíme nebo ne. A tudíž má nárok vyhradit si svá práva podle sebe a nikoliv podle člověka. Na to nezapomínejme!

Pokud se bojíme budoucnosti a nostalgicky vzpomínáme na minulost, vytváříme tím nesoulad mezi dvěma časovými úseky v přítomnosti. Jak asi může naše realita vypadat? Přesně podle tvořeného nesouladu!

Ve školách nás učili logice, papouškování naučených frází a přebírání „zaručeně pravdivých“ názorů, ale vynechali tvůrčí myšlenkový proces. Proto není divu, že se většina populace trápí ve svém každodenním lopotění a nevidí světlo na konci pomyslného tunelu. Pozitivní věc je, že co bylo v našich životech před vteřinou a dříve, spadá do položky „minulost“. Můžeme tedy začít kdykoliv s tvorbou čehokoliv nového, co se nám zamane. Už to chápete?

Dejme našemu životu řád

Všechno, co děláme právě teď, tedy jak mluvíme, myslíme, cítíme nebo si vizualizujeme, se počítá jako stavební prvek našeho života. Ostatní jsou pouze inspirační segmenty, které můžeme, ale též nemusíme akceptovat. To znamená, že není třeba jakýchkoliv výčitek z minulosti či obav z budoucnosti. Důležitý je přítomný okamžik!


Co se týče momentálního nastavení naší mysli, tak je důležité přijmout fakt, že vše, co si pustíme do hlavy v přítomnosti, tvoří naši realitu a budoucí život. Lidé sledující katastrofy, politické šarády, války a jiná zvěrstva, se nemohou divit, že se jich dříve, či později reálně dotknou. Jistě mi někteří namítnete, že nelze přehlížet debilitu politiků, snování válečných tažení Severoatlantické aliance či uprchlickou krizi. Má odpověď zní stroze: Když to tak chcete...


Na svoji pozemskou pouť jsme přišli každý sám za sebe. Je pouze na nás, čemu budeme věnovat své myšlenky. Já se osobně rozhodl, že budu v životě dělat pouze to, co mne baví a dává mi nějaký smysl. Proč? …a proč ne?

Téměř denně v rámci konzultací totiž vidím, jak většina z nás věnuje pozornost negativům dějícím se v jejich životě. Našim společným cílem je nastavit myšlenky tak, aby tvořily v náš prospěch a nikoliv proti nám. Už chápete, proč svoji mysl obracím na vše, co je pro mne nějakým způsobem přínosné?  Všemu jsem dal řád a své sny, cíle, touhy, přání či záměry si dokonce zapisuji.

Je to pouze ve vašich silách

Jestliže jste žili do dnešního dne v iluzi vlastního utrpení, rozhodněte se vyzkoušet iluzi vlastní radosti. Věnujte svoji pozornost jen tomu, co vám dělá radost a působí na vás příjemně. Jde jen o změnu návyku a to hravě zvládnete! Během seminářů předávám ucelený návod k posunu ve vlastním životě. Jde o to, aby si každý účastník uvědomil svoji skutečnou vnitřní sílu, jež má k dispozici.

Odměnou vám bude poznání, že život je nádherný v kterémkoliv období, aniž byste utíkali do minulosti. Zjistíte, že práce na svém vývoji je vlastně život sám a my volíme pouze výběr cesty, což je příjemné, neboť vám nikdo nemůže nařídit, že půjdete po ostrém kamení, když vy zrovna chcete kráčet po nádherném, měkkém a voňavém trávníku.

www.jirilexa.cz


Autor čtení z kvantového pole:
Jiří Lexa - harmonizace kvantovou vlnou http://www.kvantovacesta.cz 

Jiri Lexa harmonizace kvantovou vlnouHarmonizace kvantovou vlnou je účinná metoda napravující naše problémy na fyzické i psychické úrovni. Dokáže však pomoci i v nápravě finanční prosperity, pracovních i partnerských vztahů. Všechno je totiž o našem myšlení a pokud jsme schopni zharmonizovat nebo chcete-li dostat do rovnováhy naše myšlenky, tak se doslova v našich životech dějí zázraky. A pokud chcete, pomohu Vám nalézt tuto rovnováhu, aby jste byli pouze vy tvůrci vaší reality, neboť nás nemůže nikdo vyléčit, ani jinak uzdravit, kromě nás samotných. Každý z nás má totiž neomezené schopnosti, které si ve většině případ nedokážeme pouhým rozumeme představit a právě v tomto bych vám rád ukázal návod, jak nalézt schopnosti sám v sobě a nemuset se spoléhat na pomoc zvenčí.

 Chanelling na podobné téma v českém znění pana Lexy

Nejnovější články na našem portálu

duben 17, 2024 157
- hojnost přichází, když ji přeješ jiným lidem - hojnost přichází, když neposuzuješ tvorbu druhých...
duben 09, 2024 348
měj pevné, stabilní kořeny /stůj pevně nohama na zemi buď v proudu života /řekni ano životu/...
duben 09, 2024 267
„V podzemí zůstává duch místa, a to i přesto, že kouzlo města nad zemí se často pomalu vytrácí a...
duben 03, 2024 2034
Medicinální nebo někdy také funkční či vitální houby, jsou specifické houby s výjimečnými účinky....
duben 02, 2024 299
Místa záhadná, tajemná či obestřená jistým mystickým nebezpečím přitahovala pozornost člověka...
březen 27, 2024 378
Mnoho lidí věří, že jednorožci existovali. Někteří jsou dokonce přesvědčeni, že žijí někde mimo...
březen 23, 2024 1649
20. 3. 2024 ve 4:07 vstoupí Slunce do Berana, prvního znamení horoskopu a otevře nový roční...
březen 19, 2024 724
Studánky, jezírka, louže...- první zrcadla lidí. Ta nejpřirozenější zrcadla, která člověku dala...
březen 11, 2024 737
Tisíce let lidé věří, že postavení Slunce a planet v okamžiku narození každého jedince značně...
březen 08, 2024 3034
Počátky Mezinárodního dne žen sahají do Spojených států amerických poloviny 19. století. V roce...
březen 06, 2024 969
Krystaly jsou mistrovskými díly přírody. Jejich tajuplný třpyt okouzluje člověka od nepaměti....
únor 28, 2024 1039
Snad nejpozoruhodnějším tvorem jdoucím tiše ve stopách člověka je kočka. Historie jejího vztahu s...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 2018202
Věřím, že každý se někdy zarazil nad "časem", tedy lépe řečeno nad čísly na hodinách, která na...
4 listopad 2019 515377
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
20 září 2023 456769
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
1 prosinec 2020 292781
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
28 září 2023 282265
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
3 říjen 2023 272736
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
6 říjen 2023 259242
Ekzémy vyjadřují náš VNITŘNÍ ZÁPAS mezi tím počem toužíme, a tím co ve skutečnosti prožíváme....
13 duben 2020 250774
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
3 srpen 2019 249290
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
12 prosinec 2020 242771
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
30 květen 2022 240556
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
29 srpen 2021 215093
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 206489
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
30 září 2019 188046
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
17 září 2020 186449
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 184242
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
6 prosinec 2018 176586
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 166637
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 163252
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 161038
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 142677
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 128129
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 124491
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...
29 červenec 2022 122438
MIGRÉNY a bolesti hlavy nebo-li náš PAPIŇÁK V HLAVĚ - DUCHOVNÍ PŘÍČINA Bolest z fyzického hlediska...