Jak využívat energii pyramid v běžném životě?
Jako návštěvníci festivalu Miluj svůj život jste nejspíš překročili školní vysvětlení pyramid jako hrobek rozmarných faraónů a třeba jste shlédli některá z mnohých videí na YouTube hledajících odpovědi na to, kým, jak a proč byly starověké pyramidy ve skutečnosti stavěny. Nejdůležitější otázkou je samozřejmě proč: k čemu pyramidy sloužily? Protože tuto otázku si můžeme položit i takto: mohou pyramidy nějak sloužit i dnes nám? Za posledních 40 let prokázaly stovky pokusů a výzkumů s pyramidami, že v nich skutečně vzniká jakási silná energie. Jak přesně vzniká a co je to za energii, je předmětem mnoha různých teorií. Důležité je, že tato energie má pozitivní vliv na život. Podporuje vše živé a brání hnití a rozkladu. A právě to je funkce pyramidy, kterou můžeme my dnes využívat.
Léčení
Pyramidy obnovují schopnost organismu se uzdravit vlastními silami tím, že dodávají organismu energii v takových frekvencích a v takové intenzitě, která eliminuje energie způsobující nemoci. Český léčitel Jiří Janča psal o schopnostech pyramid vyléčit lidi s infekčními chorobami a zastavit rozpad rakovinné tkáně. Důvodem je to, že v pyramidě vzniká sterilní prostředí a zastavují se zde hnilobné a rozkladné bakteriální procesy. Indický léčitel Kirti Betai vyléčil pomocí pyramidální energie tisíce lidí. Pozitivní vliv pyramid na člověka opakovaně zdokumentovali ruští vědci pomocí fotografií aury takzvaným GDV/EPC přístrojem profesora K. G. Korotkova. Snímky aury před pobytem v pyramidě a po něm vždy ukazují výrazné scelení a posílení aury člověka.
Meditace
Zmíněných vlivů pyramid na člověka si byl vědom i indický mystik a učitel Osho, který viděl v pyramidách potenciál k výraznému prodloužení i zkvalitnění života lidí. Svým žákům doporučoval každý den meditovat v pyramidě a sám jich nechal ve svém centru v indické Puně několik postavit. Biofyzik a archeolog John DeSalvo prováděl opakované pokusy s meditujícími osobami, na které shora spouštěl pyramidy bez toho, aby věděli, kdy a zda vůbec na ně pyramidu spustí. Snímání pomocí EEG ukázalo, že po spuštění pyramidy dojde obvykle do 30-45 vteřin k výraznému posílení alfa a théta mozkových vln, což jsou mozkové frekvence umožňující hluboké zklidnění, meditaci či lucidní snění.
Zemědělství
Stejný vliv jako na člověka (a zvířata) mají pyramidy i na rostliny. Proto se pyramidy často používají ve formě pěstebních skleníků nebo se umísťují mezi záhony. V Rusku byl Alexandrem Golodem zdokumentován pokus s uskladněním osiva v pyramidě, které následně na stovkách hektarů vykázalo silnou rezistenci plodin vůči nemocem i suchu a zvýšilo tak výnos.
Uchování potravin
Časté je také využití pyramid v oblasti uchování a zrání potravin. Mumifikační schopnost pyramid je ideální pro sušení a konzervování potravin. Absence hnilobných a rozkladných procesů umožňuje použít pyramidy k podpoře a uchování živých kultur zrajících potravin, jako jsou nejrůznější kvašené potraviny, jogurt nebo víno.
Čištění a neutralizace
Z mnoha dalších způsobů využití energie pyramid bych rád zdůraznil čištění a energetizování vody. Pyramidy se osvědčily i tak, že při umístění nad studnu s kontaminovanou či příliš slanou vodou z ní opět udělaly vodu pitnou. Energie pyramid se také používá k neutralizování škodlivé energie typu geopatogenních zón.
Na vlastní odpovědnost
Pokud nejste na tento typ energie zvyklí, nezačínejte tím, že si dáte do pyramidy postel a budete v ní spát. Jedna až dvě hodiny denně pro zdravého člověka stačí. Pamatujte, že pyramida znamená „oheň uvnitř" a každým ohněm se můžete spálit. K pyramidám proto přistupujte s respektem.
Na www.studiopyramida.cz najdete další informace o výzkumech a zkušenostech s využitím pyramid, dále přehled veřejně dostupných léčivých pyramid v ČR, nabídku léčení v pyramidě v Praze a eshop s měděnými pyramidami s délkou základny až 5 metrů.
Autor článku: Mgr. Tomáš Kramár, DiS.
Autor článku bude na toto téma přednášet na Festivalu Miluj svůj život v Praze 27.-29.10.2018.
Tento článek může být šířen pouze v nezměněné podobě, včetně jména lektora a této poznámky.