Většina lidí, se pro praktikování autopatie rozhodla z toho důvodu, že jim konvenční medicína nenabídla uspokojivé řešení jejich dlouhodobých zdravotních neduhů. Bylo jim lékaři řečeno, že jejich nemoc je nevyléčitelná a bude pouze možné její projevy do konce života tlumit farmako léky. Taková je běžná zkušenost většiny mých klientů ještě předtím, něž se dostali k léčbě autopatií. Tito lidé se po jejím praktikování přesvědčili o tom, že se lékaři ve svých předpovědích ukvapili. Zjistili, že se chronické zdravotní potíže dají vyléčit. Taková významná událost jako je uzdravení se z letitého „nevyléčitelného“ onemocnění, vede autopaticky vyléčeného člověka samozřejmě k otázkám:

„Jak je to možné? Jak taková metoda funguje?“ Těmito úvahami nakonec nevyhnutelně dospěje k závěru, že západní medicína v léčbě nejspíš něco důležitého opomíjí. A tím je lidská duše.

Pojem duše si rozdílné filosofické a náboženské směry pojmenovávají vlastními slovy – v Číně jí říkají vitální energie čchi, v Indii prána, v západním světě často lidé používají slovo vědomí. Samuel Hahnemann, zakladatel homeopatie, z které se autopatie přirozeně vyvinula, jí nazýval duchovní – vitální silou. Z jeho lékařské praxe a mnohých jeho následovníků, včetně nás, kteří se zabýváme autopatií, vyplývá, že naladění vitální síly člověka přímo zodpovídá za funkci těla a psychiky. Pokud je duchovní síla rozladěná, vzniká nemoc. Pokud je harmonická, jsme zdraví. Jak jsme ovšem schopni v autopatii tento nehmotný, organizační princip člověka stimulovat tak, aby se z nemoci uzdravil?

K výrobě autopatického preparátu použijeme substanci z vlastního těla léčeného (sliny, kapének dechu, moči aj.) a čistou pramenitou vodu. Tyto tělesné kapénky obsahují komplexní informaci o našich zdravotních potížích (obsahují mimo jiné i informaci o našem individuálním mixu virů, bakterií, kvasinek apod.).

Autopatie je zjednodušeně řečeno homeopatická léčba vlastní nemocí.

Tělesné informace zaneseme do lahvičky a upravíme je vysokým zředěním vodou (homeopatické potencování) do jemnohmotného stavu. V této jemnohmotné, nemateriální úrovni působí také vitální síla, která je u nemocné osoby rozladěná.Vysoko naředěnou slinou nebo kapénkami dechu podáme vitální síle informaci o tom, co je potřeba na úrovni těla a mysli napravit – jedná se tedy o informační působení. Každý jedinec má svoji duchovní sílu jinak frekvenčně naladěnou, a tak je potřeba optimálně nastavit dávkování. Počet litrů prolévaných lahvičkou je vždy individuální a odvíjí se od celostního stavu léčeného. Způsob, jak její vibrační naladění správně odhadnout a jak si počínat v průběhu samoléčby optimálně, se můžete dočíst v některé z autopatických učebnic od mého otce Jiřího Čehovského, který metodu před 21 lety jako první homeopat v celosvětovém kontextu systematizoval. Napsal o ní tři knihy, které praktikujícím slouží jako instruktáž k samoléčbě. Minulý rok mu byl od celosvětově nejuznávanějšího homeopatického magazínu Hpathy.com udělen titul Pioneer in homeopathy za objev autopatie. Zařadil se tak mezi osm celosvětově nejvýznamnějších homeopatů dnešní doby, kteří tento titul obdrželi.

Nechme teorie a ukažme si účinnost autopatie v praxi u případu tzv. „nevyléčitelného onemocnění“.

Zavolala mi do poradny žena ohledně případu své šestnáctileté dcery. Tato dívka se od mala léčila na chronické astma a pylovou alergii. Před několika lety jí lékaři navíc diagnostikovali ADHD. Rodičům dívky bylo odborníky naznačeno, že její zdravotní potíže lze řešit pouze tlumícími potlačujícími léky, které následně delší dobu užívala. To bylo pro rodiče dívky nepřijatelné sdělení. Nechtěli, aby jejich dítě bylo celoživotně závislé na lécích a přáli si, aby se z nemoci vyléčila.

Matka mi při telefonické konzultaci popsala aktuální stav její dcery. Mívá časté záchvaty vzteku, které bývají neadekvátní k situaci. V nedávné době se její psychický stav vystupňoval do té míry, že dokonce svým rodičům sprostě nadává. Mimo domov zažívá panické stavy úzkostí – v budovách mívá pocit jako by na ni padaly stěny. Projevy alergie se jí před pár dny začaly zhoršovat, stejně tak jako každý rok na jaře. S tím zesílily i projevy obtížného dýchaní spojené s astmatem. Dýchací potíže jí významně obtěžují především při venkovních fyzických aktivitách. Motá se jí i několikrát za den hlava. V průměru trvá deset minut, než malátnost zmizí. Každý den pociťuje s alergií související silné svrbění na nose.

Matce jsem doporučil, aby dceři doma připravovali v lahvičce preparát z dechu jednou za dva dny.

První dva týdny z průtoku 6 l a dalších čtrnáct dní na ředění 7,5 l. Také jsem jí řekl, aby si dělala do notýsku občasné poznámky ohledně vývoje celostního stavu dcery, výraznější změny si zapisovala a příště si tyto poznámky připravila k naší kontrolní konzultaci.

Kontrola po telefonu proběhla za měsíc. První, čeho si rodiče všimli bylo to, že jim dcera přestala neustále odmlouvat a jeli za tu dobu dokonce i několikrát na výlet, čehož by dřív kvůli svému psychickému stavu nebyla vůbec schopná. Už jim vulgárně nenadávala, psychicky se změnila k lepšímu. Motání hlavy, které mívala i několikrát za den se začalo postupně zlepšovat. V posledních týdnech tento projev už vůbec neměla. Ustoupily alergické reakce navzdory tomu, že bylo vrcholné jaro a vše v přírodě zrovna kvetlo. Nos ji už vůbec nesvrběl. Potíže s dýcháním neměla žádné od té chvíle, co s autopatií začala. Byla aktivnější a mohla si užívat i náročnějších aktivit v přírodě. Nikdy v životě nemohla jet kvůli svému zdravotnímu stavu na školu v přírodě – před pár dny byla ve svých šestnácti letech poprvé. Úzkostné stavy mimo domov postupně vymizely. Léky od lékaře už žádné nebrala.

Doporučil jsem pokračovat dál v užívání preparátu ze 7,5 litru z dechu, 1x za 10 dní (snížit četnost přípravy). Řekl jsem jim, že bude vhodné v praktikování autopatie takto ještě několik dalších týdnů pokračovat, aby se zlepšený stav dívky ustálil a předešlo se případnému zhoršení. Pokud bude i po pár týdnech její stav takový, jaký byl během této kontroly nebo lepší, mohou pravidelné užívání autopatie úplně opustit. Matce jsem řekl, ať se mi v případě potřeby v budoucnu kdykoliv ozve. Dál mě už nezkontaktovala.

Tato mladá slečna se zbavila svých chronických potíží díky tomu, že se její rodiče nesmířili s chmurnou předpovědí lékařů.

Moje poradenská praxe mi každý den ukazuje, jaký potenciál má autopatie u případů léčby tzv. „nevyléčitelných nemocí“. Mění osudy nejen původně nemocným jednotlivcům, ale mnohdy i celým jejich rodinám. Ukazuje nejen mě, ale i mým klientům, že pojem duchovní síly není jen něčím o čem je pouze hezké filosofovat, ale že je tomuto jemnému utvářejícímu principu člověka praktické věnovat pozornost. Má totiž přímý vliv na naše fyzické a psychické zdraví, od kterého se v životě jedince vše odvíjí.


Kryštof Čehovský
www.poradceautopatie.cz
Instagram profil: autopatie
Youtube: krystof cehovsky Nejnovější články na našem portálu

červenec 08, 2024 4652
„Je nutné zvyšovat svůj duchovní, psychický a energetický potenciál, který bude sloužit...
červen 25, 2024 265
Již antická medicína přisuzovala vodě léčivé účinky. Kromě země, vzduchu a ohně je voda jedním ze...
červen 20, 2024 495
20. 6. 2024 ve 22:51 vstoupí Slunce do znamení Raka a bude následovat Merkura a Venuši, kteří do...
červen 17, 2024 430
V dnešní uspěchané době se stále více lidí snaží najít přirozené způsoby, jak zlepšit své zdraví a...
červen 12, 2024 7512
Viz také. Dermatitida, Zánět, Svědění, Vyrážky, Problémy s kůží EMOCE Cítíte se kontrolováni,...
červen 12, 2024 8957
Může takhle vypadat žena ve své síle? Tak křehce? Zranitelně? Právě proto, že je ve své síle, může...
červen 04, 2024 654
Člověk, který často soudí a kritizuje, vidí všude kolem sebe jen nešťastné a zkažené lidi. Pyšný...
červen 04, 2024 456
„Působí již tím, že jsou. Stojí osaměle a mají zvláštní kouzlo, zvláštní osobitou krásu. A ještě...
květen 22, 2024 555
V poslední době jsem zde četla několik stížností od mužů, kteří si tak trochu hráli do noty, když...
květen 22, 2024 575
Neviditelné záření, které se vyskytuje na určitých místech zemského povrchu, znají lidé již od...
květen 21, 2024 719
20. 5. 2024 v 15:00 vstoupilo Slunce do Blíženců v doprovodu Neptuna v Rybách, který ukáže Slunci...
květen 03, 2024 663
„A jako drží ochrannou ruku nad doly svatí a světice, tak zase podzemní temné hlubiny hlídají a...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 2068351
Věřím, že každý se někdy zarazil nad "časem", tedy lépe řečeno nad čísly na hodinách, která na...
4 listopad 2019 516065
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
20 září 2023 458311
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
1 prosinec 2020 294372
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
28 září 2023 283734
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
3 říjen 2023 273533
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
6 říjen 2023 260553
Ekzémy vyjadřují náš VNITŘNÍ ZÁPAS mezi tím počem toužíme, a tím co ve skutečnosti prožíváme....
13 duben 2020 253517
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
3 srpen 2019 251835
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
12 prosinec 2020 243490
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
30 květen 2022 241726
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
29 srpen 2021 215709
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 207294
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
30 září 2019 189509
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
17 září 2020 186836
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 184572
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
6 prosinec 2018 177030
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 167205
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 163681
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 161430
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 143257
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 128448
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 124963
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...
29 červenec 2022 122958
MIGRÉNY a bolesti hlavy nebo-li náš PAPIŇÁK V HLAVĚ - DUCHOVNÍ PŘÍČINA Bolest z fyzického hlediska...