Jitka Valentová: ČERNÁ LUNA vstupuje do znamení LVA 8.1.2023

Dne 8.1.2023 vstupuje ve 14:42 h Černá Luna po 9. letech do ohnivého znamení Lva. V tomto znamení se bude nacházet do 3.10.2023.

Co můžeme během tohoto období očekávat?

Protože Černá Luna patří mezi osudové výzvy našich životů a přináší různé stínové lekce duality, podíváme se blíže na možné okruhy témat, se kterými se můžeme při její poutí znamením Lva setkat. Ať už k nám přijdou osobně, kolektivně, nebo zprostředkovaně, každému však vždy podle potřeb jeho duše. Můžeme zavzpomínat, co se nám dělo přibližně před 9 lety.

Znamení Lva a 5. astrologický dům je tradičně spojován s naším egem, sebevědomím, sebevyjádřením, tedy s projevem naší jedinečné tvůrčí individuality. S tím souvisí také schopnost zdravě se prosadit, prožívat lásku, naplnit svoje potřeby, bavit se, hrát si a naučit se tvořit co potřebuji. Proto se zkouška bude týkat také toho, jak dokážeme zvládnout roli tvůrce.

Naše tvorba se projevuje nejen na fyzické úrovni tvořením různých děl, projektů atd., ale i tvorbou dětí, tedy našich potomků, tak i zde se mohou objevit zkoušky a naše tvorba se může stát přechodně více stínová a můžeme mít pocit, že nám došla ta správná inspirace.

Děti se mohou jevit problematické a mohou více zlobit a vztahy s nimi mohou být složité a plné odmítnutí. V rámci lekcí může dojít také k nechtěnému mimomanželskému početí, nebo k většímu výskytu neplodností u legálních párů a také v některých případech příchod postižených dětí. Také naše vnitřní dítě se může více ozvat a ukázat trauma z nepřijetí a kompenzovat si pocit nedocenění.

Znamení Lva totiž souvisí s touhou po moci a uznání. Můžeme tak zažívat různé lekce v roli outsiderů, tajných milenců, kde nemáme společenské postavení a práva. Nebo se můžeme zamilovat do věkově nesouladné bytosti a čelit tak kritice okolí. Tak všeobecné projevování a prožíváním lásky může přinášet trápení a můžeme si to kompenzovat hojností letmých vztahů.

V rámci toho můžeme zažít odmítnutí, dostat se do pozice oběti nebo černé ovce a prožívat tak různé formy bezmoci. Znamení Lva ovládá také divadla, ale stínově také hazard všeho druhu, proto by se mohl více objevit i sklon k přehánění zde.

Vůbec otázka osobní moci a bezmoci může přijít na přetřes a s tím také to, jak dokážeme respektovat mužské autority, což je v případě Černé Luny ve Lvu spojováno s naším otcem. Zde se můžeme setkat s nepřijetím z jeho strany nebo s jeho chybějící nebo špatnou rolí. Otec pro nás může být také nedosažitelným vzorem. Máme se naučit vybudovat si svoje sebevědomí a vnitřní sílu nezávisle na vztahu s ním.

Protože znamení Lva souvisí na fyzické úrovni se srdcem a srdeční čakrou, můžeme zde cítit větší projevy. Mohou se objevit různé srdeční neurózy, strachy, arytmie a pocity zlomených srdcí. Je třeba proto věnovat větší pozornost našemu srdci a krevnímu oběhu a srdeční čakře a zařadit podporující meditace. Lékem pro nemocné srdce je také odpuštění a bezpodmínečná láska. Bylinkou pro nemocné srdce je například srdečník, hloh nebo jmelí, a to i v podobě homeopatické a zde můžeme přidat ještě Aurum metalicum, tedy homeopatické zlato, které se Sluncem souvisí anebo minerál Kalium chloratum a podpořit tak naše srdce a dát mu sílu pro další fungování. Z vůní si můžeme dopřát růžový olej, který jemně hýčká a hojí jeho rány.

Cílem pouti Černé Luny znamením Lva je nás naučit nelpět zarytě na svých postojích, ale přijmout, že některé lekce slouží k obroušení našeho ega a v konečné fázi nás vedou k větší stabilitě, síle a pokoře. V případě Lva je lekcí zvládnout naši pýchu a sebestřednost, ze které však nemáme vyjít zlomení, ale vyzrálejší.

Poučení u protilehlého Vodnáře nám přináší odstup od sobectví a povýšenosti se zaměřením se na vzájemnou solidaritu a fungování v rámci celku, ve kterém se máme zdravě integrovat a respektovat. Každý zde totiž přináší svojí jedinečnou jiskřičku bytí.

Krátce se zde podíváme na klíčové vazby, které bude Černá Luna na své pouti znamením Lva vytvářet.

  • Hned 8.1. se potká s Lunou ve Lvu, která posvítí na proces našeho vnitřního dítěte, a vzhledem k opozici na Pluto na konci Kozoroha, což probíhá už od podzimu 2022, ještě více zesílí pocity celospolečenské transformace. Tento vliv bude také pokračovat 21.1. při novoluní ve Vodnáři.
  • Dále se přesně na Valentýna 14.2.2023 dostane Černá Luna do opozice na Merkur ve Vodnáři a přinese nám tak možnost sledovat a zvědomovat si naše stínové myšlenkové procesy.
  • Kolem 8.3. až 20.3.2023 se dostane do kvadratury na Lunární uzle a může zvýraznit stínová témata z minulých životů související s ekonomickou krizí a chaosem ve společnosti, kterou nám uzle na ose Býk a Štír zesilují už od září 2021. V tomto čase se také ještě 23.3. dostane do napětí s Venuší v Býku a může zesílit vztahové lekce.
  • Kolem 10.4. a 31.5.2023 prověří zase sílu naší mysli při kvadratuře na Merkur v Býku.
  • Dále se okolo 20.6.2023 potká v konjunkci s Marsem ve Lvu, kde se bude současně nacházet i Venuše, která k ní doputuje 28.6.2023 a společně vytvoří kvadraturu na Uran v Býku a budou tak zhruba do 13.7.2023 dokončovat poslední osudové změny na této ose.

Stále platí, že nejvíce práce mají poslední 3. roky pevná znamení Býka, Štíra, Lva a Vodnáře, která pevně drží základní struktury společnosti. Zde bude asi nejsložitější konstelace roku 2023, kde hrozí různé hádky, rozchody, požáry, výbuchy nejen sopek, teroristické útoky, možné vlny veder, zvýšená seismická činnost, krachy některých bank a firem, výkyvy cen zlata, možné kauzy šlechtických rodů atd. Tento vliv přetrvá zhruba do 10.7.2023 a následné napětí Uranu s Černou Lunou se povleče ještě do konce července 2023.

  • Na Lví bránu 8.8.2023 se Černá Luna setká s couvající Venuší ve Lvu a vytvoří kvadraturu na Uran s Lunou v Býku a provětrá zase naše vztahy a dokončí co započala v březnu 2023 a vše co nebude funkční rozpojí.
  • A ještě v samém závěru své pouti znamením Lva se Černá Luna na konci září 2023 dostane do opozice na Saturn v Rybách, kde bude mnohé z nás konfrontovat s naší mocí z minulých životů, kdy jsme mohli být v roli boháče, zámeckého pána, princezny atd. a ve stínu však můžeme zahlédnout i roli sluhy nebo žebráka, a to vše na pozadí současného zrcadlení. Tak můžeme sledovat naše pocity a témata, která se nám v tomto čase zvědomí.

Karty posvátné duše nám k tomuto období posílají kartu č. 11- MEDITACE.

Ta nám říká, že pokrok vyžaduje vytrvalost. Stanovuj si cíle se záměrem. Máme se naučit meditovat a tím dosahovat většího klidu, nadhledu, moudrosti a také si tak léčit naše stará traumata.

Afirmace zní: Moje mysl vytváří odraz mého fyzického světa. Jsem klidná a smířená.

Hodně síly na všechny tyto procesy.

Jitka Valentová


valentova

Autorka článku: Jitka Valentová tel: 602496170 www.astrologie-valentova.webnode.cz
Jmenuji se Jitka Valentová, astrologii se věnuji více než 20 let. Moje cesta k ní vedla přes hledání odpovědí na události mého osobního života.
Astrologie byla pro mě zlomový objev. Nejdříve jsem doma v rozsáhlé knihovně mojí maminky našla řadu knih s touto tématikou a pomalu začala objevovat tento nový svět, který mi začal nabízet naději, že tato věda udává našemu osudu jakýsi řád. Silně mě vedla touha dozvědět se něco více ze svého osudu. Při své práci proto hodně používám intuici, která mi pomáhá dát každému, kdo mě o to požádá, právě tu odpověď, která je pro něj v danou chvíli důležitá a je v souladu s jeho osudem.Nejnovější články na našem portálu

květen 22, 2024 99
V poslední době jsem zde četla několik stížností od mužů, kteří si tak trochu hráli do noty, když...
květen 22, 2024 105
Neviditelné záření, které se vyskytuje na určitých místech zemského povrchu, znají lidé již od...
květen 21, 2024 200
20. 5. 2024 v 15:00 vstoupilo Slunce do Blíženců v doprovodu Neptuna v Rybách, který ukáže Slunci...
květen 03, 2024 378
„A jako drží ochrannou ruku nad doly svatí a světice, tak zase podzemní temné hlubiny hlídají a...
květen 03, 2024 174
Lidé po dlouhá staletí toužili ovládnout vzduch, dávno před tím, než se provedení skutečného...
duben 24, 2024 649
Po tisíciletí většina kultur považuje dotek za něco přirozeného a léčivého. Prakticky všechny...
duben 21, 2024 696
19. 4. 2024 v 16:00 vstoupí Slunce do Býka, který zpomalí naši aktivitu, abychom si mohli...
duben 17, 2024 776
- hojnost přichází, když ji přeješ jiným lidem - hojnost přichází, když neposuzuješ tvorbu druhých...
duben 09, 2024 677
měj pevné, stabilní kořeny /stůj pevně nohama na zemi buď v proudu života /řekni ano životu/...
duben 09, 2024 592
„V podzemí zůstává duch místa, a to i přesto, že kouzlo města nad zemí se často pomalu vytrácí a...
duben 03, 2024 2422
Medicinální nebo někdy také funkční či vitální houby, jsou specifické houby s výjimečnými účinky....
duben 02, 2024 577
Místa záhadná, tajemná či obestřená jistým mystickým nebezpečím přitahovala pozornost člověka...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 2040202
Věřím, že každý se někdy zarazil nad "časem", tedy lépe řečeno nad čísly na hodinách, která na...
4 listopad 2019 515717
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
20 září 2023 457304
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
1 prosinec 2020 293312
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
28 září 2023 282901
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
3 říjen 2023 273052
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
6 říjen 2023 259904
Ekzémy vyjadřují náš VNITŘNÍ ZÁPAS mezi tím počem toužíme, a tím co ve skutečnosti prožíváme....
13 duben 2020 252025
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
3 srpen 2019 250460
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
12 prosinec 2020 243121
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
30 květen 2022 241196
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
29 srpen 2021 215372
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 206865
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
30 září 2019 188622
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
17 září 2020 186607
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 184384
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
6 prosinec 2018 176796
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 166884
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 163445
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 161204
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 142926
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 128279
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 124684
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...
29 červenec 2022 122665
MIGRÉNY a bolesti hlavy nebo-li náš PAPIŇÁK V HLAVĚ - DUCHOVNÍ PŘÍČINA Bolest z fyzického hlediska...