Veronika Navrátilová: Retrográdní Venuše 13.5. – 25.6. 2020

Milí přátelé, Venuše začne 13. května zdánlivě couvat, a tudíž se pro mnohé z nás může stát důležitější, než když jde poměrně rychle zpříma. Venuše bude retrográdní v merkurickém znamení Blíženců, a tudíž nutně musíme sledovat i jejího hostitele Merkura a jeho hodnotu a posuny. Venuše bude retrográdní do 25. června, ale ve znamení Blíženců zůstane až do 7. srpna.

Nejprve velmi obecně. Venuši v Blížencích uspokojí v této době vše blíženecké, je hodně komunikativní, přátelská, zajímá se o vše kolem sebe, ráda poznává, dozvídá se něco nového. Zaujme ji krásná kniha, nějaký designový telefon nebo jiná technologie v esteticky zajímavém provedení. Bude jí bavit učení hrou, zábavné učení, to ocení především děti. Zajímá ji vše, co je rychle se měnící, podněcující její smysly stále něčím novým, odlehčeným, ne příliš složitým. Spojuji si toto postavení i s některým druhem počítačových her. Naše mysl si ráda hraje. Je to velmi příjemné a nenásilné postavení. Dost už bylo hlubokých ponorů a analýz. Také je to postavení vhodné pro psaní. Napsané se bude dobře číst. Obdiv za tohoto postavení bude patřit intelektu a bystrosti. Přitahují nás lidé, kteří umí hezky a chytře mluvit. Oceníme příjemný hlas. Obecně budeme spíše vlídní a laskaví. Také nás bude bavit dělat více věcí najednou, variabilita. Je to postavení hodící se k polyamorii, flirtu, nezávaznosti, verbální koketérii a podobně.

Venuše tak, jak je postavená v našich horoskopech narození, nese karmické výsledky našich rozhodnutí a sklonů, našich averzí a tužeb v oblasti vztahů, které jsme až doposud prožívali. Výsledky všeho, co souviselo s láskou, sensualitou, uspokojováním našich smyslů, se vším, co pro nás znamenala krása a harmonie.

Když je planeta retrográdní, je to jakoby ztratila svou přímou sílu, své přirozené a známé vyjádření. Stačí si představit, že máme nějaké plány a najednou onemocníme nebo se chceme zabývat něčím pro nás typickým a přepadne nás něco velmi silného, vnitřní vyšší vůle a my vše náhle zrušíme a jdeme za vyšším vnuknutím, např. skládáme hudbu, píšeme, tvoříme, malujeme. To jen pro přiblížení toho, jak se chová retrográdní planeta. Je to jako zásah vyšší vůle, planeta ztrácí kontrolu nad svými typickými záležitostmi. Věci, které má planeta v plánu, se zpožďují a opouští se od nich. Představte si, že běžíte a někdo vás zastaví a vy musíte jít zpět. V tradiční astrologii je Venuše brána jako malé dobro a Jupiter jako velké dobro. Když se tyto dobrodějové stávají retrográdní, je to jako kdyby nastal zvrat v jejich dobrém nasměrování. Mimochodem, Jupiter se během května také stává retrográdní a přiblíží se zpět k Plutu. Je to pro mě další indicie k tomu, abychom nebyli příliš velcí optimisté v opětovném uvolňování sociálních kontaktů, protože právě Venuše v Blížencích je jejich synonymem. Co bylo dáno, je znovu pozastaveno. Zajímavé bude také v létě sledovat tanec Merkura s Venuší. Merkur se v červnu přesune do Raka a také bude retrográdní.

Sledujte, kde se Venuše ve vašem horoskopu zastaví a začne se otáčet. Tam se mohou měnit okolnosti, věci se přeruší nebo zpomalí. Často se během této doby změní naše plány, z nějakého důvodu je přehodnotíme, revidujeme situaci apod. Obecně se Venuše v Blížencích vztahuje k našim sociálním vazbám, vztahům, přáním, stylu. Také k penězům, ale u Venuše spíše k výdajům, které souvisí s naším potěšením, uspokojováním našich estetických potřeb a přání. V Blížencích můžeme revidovat naši komunikaci s okolím, řešit design webových stránek, upravovat texty a vše co souvisí s naší komunikací nebo s grafikou a kreativními procesy. Velmi často také dochází na situace, kdy si lidé chtějí ve vztazích prostě promluvit a změnit tak nevyhovující nastavení.

Když se Venuše dostane 13. května do zpětného chodu, Merkur už bude také v Blížencích, ve svém domicilu. To naznačuje romantické komunikační nastavení.

V současné době máme Venuši až do 20. května v kvadratuře na Neptun a ke stejné kvadratuře dojde ještě ke konci července. Tato kvadratura je důležitá, jednak proto, že stojí na počátku retrogradity Venuše a jednak proto, že bude ještě jednou zopakována. Co to znamená? Tento aspekt nás dělá nespokojenými a vytváří v nás potřebu neustálého neklidného hledání ideálu, který se na Zemi nedá uskutečnit. K upřesnění poslouží zase umístění v domech vašich horoskopů. V té které oblasti půjde o očekávání dokonalé situace, ať je to perfektní práce, manželství, domov uprostřed krásné krajiny apod. Tento aspekt se může týkat i osobních vztahů, kdy vzniká větší tendence k sebeklamům a k ideální lásce. Lze hovořit o slabém úsudku či rozlišovací schopnosti v oblasti osobnějších vztahů. Neptun s Venuší v takovémto spojení nechce mít žádné povinnosti nebo závazky, protože to by znamenalo přijetí určitých hranic. Neptun chce vždy zůstávat bez hranic a omezení. Aspekt má mnohé významy. Jedním z nich je i to, že jeden z partnerů je orientovaný na spiritualitu a druhý na smyslové a zemitější záležitosti. Pak je tendence to nějak řešit. Kvadratura vytváří prostředí, kde se dá klamat krásnými slovy, vyznáními, také nás může uchvátit až nakazit nějaká reklama nebo obchodní taktika, kde podléháme podprahovým vjemům nebo krásnému vzezření či doporučením. V různých oblastech se necháváme vtáhnout a unést. Můžeme se oddávat i extatickým prožitkům na základě nějakých omamných látek, které však mohou přinést víc škody než potěšení. Jsme víc přístupní se nechat unést emocemi do nereálných vztahů nebo obchodů.

V průběhu května nebo koncem července za této kvadratury může odejít nějaká žena ze světa show byznysu nebo zde mohou být nějak veřejně řešeny problémy významnější ženské ikony s drogami či psychickým zdravím. Těch projevů je samozřejmě víc, ale toto téma by mělo být víc v popředí.

Každý pár je vystaven tlaku ideálu představy štěstí ve dvou. Tato přesvědčení se neustále objevují na obrazovkách, v románech, v reklamách a v neupřímnosti kolektivní iluze štěstí. Je to obludný ideál, podporovaný společností, naprostý nesmysl, kterému je těžké neuvěřit, tím spíše, že míří na naše slabá místa, kterými jsou naše touhy a pozitivní emoce. Velmi často si myslíme, že když to máme jinak, je něco špatně. Princip Neptuna s Venuší boří hranice a nechává splynout vše živé v jeden neohraničený celek. Tento vliv nás přesvědčuje, že na sebe ve vztahu musíme být stále hodní, mít minimum konfliktů, nepřipouští se zrada a negativní pocity jednoho vůči druhému. Je to však jen dočasný pocit, který někomu, kdo má podobné konstelace v radixu, může vydržet celý život. Obvykle však přijdeme brzy na to, že to tak není. Bylo by dobré si to uvědomovat právě za těchto úletových konstelací, které nás odvádějí daleko od reality. Nejhorší na tom všem je, že mnohým tato iluze brání žít ve vztahu vůbec. Při retrograditě Venuše v Blížencích jsou hodně osobní emoce blokovány a můžeme pociťovat spíše vnitřní osamělost. Dařit se nám mohou spíše vztahy přátelské, sousedské, ne příliš těsné. Při výkladu působení retrogradity musíme brát vždy v úvahu hodnost planety v tom kterém znamení a také hodnost hostitelské planety.

Venuše v kvadratuře s Neptunem je sladká, líbivá konstelace a také velmi nereálná, kde po skvělém večírku můžeme marně hledat peněženku a mít jen plnou hlavu starostí. To berte s nadsázkou, ale tak nějak se to dá popsat.

Konstelace však může přinést výbornou inspiraci lidem, kteří rádi tvoří, návrhářům, designérům a lidem umělecky nadaným. Milí přátelé, všem nám přeji, abychom z této revidující Venuše vytěžili to nejprospěšnější.

https://www.youtube.com/watch?v=r_fGKhHgFqM&t=22s


Veronika NavrátilováAutorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel: 603 572 667, email – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou. Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. 


Nejnovější články na našem portálu

květen 24, 2023 2228
Pluto vstoupilo 23.3. do znamení Vodnáře, kde bude do 11.6.2023 do 11:46 h a jsme tak svědky...
květen 18, 2023 1397
21. 5. 2023 v 9:09 vstoupí Slunce do znamení Blíženců, kdy budeme chtít být blízko spřízněných...
květen 01, 2023 3112
Dne 5.5.2023 v 19:33 h nastává na 14. stupni vodního znamení Štíra úplněk a současně polostínové...
duben 24, 2023 2297
„Je třeba vidět, že lidská duše, ačkoliv vyplňuje celé tělo, přece jen má své zvláštní sídlo v...
duben 19, 2023 1483
20.4. 2023 v 10:14, krátce po novoluní v Beranu (ráno v 6:12), vchází Slunce do znamení Býka,...
duben 16, 2023 1269
Dne 20.4.2023 v 6:12 h nastane na 29. stupni ohnivého znamení Berana druhé novoluní v tomto...
březen 29, 2023 1807
Celý život se topím v dříve nepřiznávaném, poslední roky však už zcela naplno prožívaném a...
březen 25, 2023 2670
„Pokud chcete najít tajemství vesmíru, přemýšlejte z pohledu energie, frekvence a vibrace“. –...
březen 19, 2023 1341
21.3.2023 v 18:22 h, PLEJÁDSKÝ TRANSFORMAČNÍ PORTÁL. Dne 21.3.2023 v 18:22 h nastává na nultém...
březen 17, 2023 1426
20.03. 2023 ve 22:25 vstoupí Slunce do znamení Berana a touto událostí bude skutečně odstartován...
březen 05, 2023 2056
Dne 7.3.2023 v 13:40 h nastane na 16. stupni zemského znamení Panny úplněk. Březnovému úplňku se...
únor 27, 2023 5791
„Určitými kuřidly, dle hvězd sestavenými, lze velmi mnoho vykonati, neboť silně povzbuzují vzduch...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 1792588
Věřím, že každý se někdy zarazil nad časem (čísla na hodinách, to ale není čas…), který na sebe...
4 listopad 2019 512737
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
16 leden 2016 444102
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
30 září 2020 352684
V České republice je to bohužel často pravda, jelikož patříme na první místa v evropském žebříčku...
1 prosinec 2020 285414
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
2 prosinec 2019 274582
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
27 říjen 2018 269422
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
17 červenec 2020 251722
Proč tato nemoc rapidně mezi lidmi narůstá? Proč tomu tak je skrz naší duši?? DUCHOVNÍ PŘIČÍNA:...
12 prosinec 2020 239413
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
3 srpen 2019 238355
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
13 duben 2020 234982
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
30 květen 2022 234074
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
29 srpen 2021 212493
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 202498
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
17 září 2020 184700
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 182541
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
30 září 2019 181488
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
6 prosinec 2018 174323
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 164129
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 161642
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 159436
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 140826
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 126557
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 122961
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...