Na úvod tohoto článku, bych ráda napsala pár vět. Za žádných okolností není tento text dogmatický, 90 % toho co si tu přečtete, je má vlastní intuitivní cesta, nikdy jsem o čakrách nic nečetla cíleně, nezakoupila žádné knihy, jen intuitivní čakrové karty. S energetickými místy jsem začala pracovat s pomocí Shambally po zasvěcení. Na vše jsem si přišla sama a je to cesta jednoho člověka v jeho vesmíru v jeho životě. Berte proto tak každou informaci, protože dokud si tu informaci neprožijete, je to pouhá informace.

ČAKRA SRDEČNÍANAHÁTA

Jak název sám napovídá, je to oblast srdce ale také plic a krevního oběhu, také sem patří brzlík a imunitní systém. Tato čakra září smaragdově zelenou barvou – vždy jsem ji viděla mnohem hojněji než pak její druhou barvu růžovou. Srdeční čakra je jako oceán plný emocí, strachů a prožitků, kteří se nastřádají po celé bytí.

Cakra 4 Lenka VláškováOtevřete svou mysl, přichází oblast, která naprosto odráží naše napojení na sebe a na celek jako takový. Láska a vztahy jsou, řekla bych největším tématem téhle čakry – už tím, že je to oblast srdce v tom mnoho lidí vidí spojení s láskou. Vztahy jsou a asi budou pro lidi vždy velkým tématem – když se vrátíme k prvním třem čakrám, je jasné, že tahle čakra je naprosto zasažena prvními třemi – můžeme sledovat malou jemnou nitku, která započíná v té první čakře – kde je dětství největším tématem – je zde pak odraz toho co jsme si v raném stádiu vzali za své, co jsme prožili, to pak taky žijeme v této čakře. Když se nad tím zamyslíte – je to vše propojené – pokud máte problém se vztahy – je určitě důležité vrátit se k prvopočátku všeho a tím je 1. ČAKRA – mnohdy totiž řešíme vztahy a lásku a uniká nám podstata, že ten problém je hlubší – postavený úplně v jiné fázi našeho života a tím je buď prenatál nebo dětství.
Další věcí, s kterou jsem se hojně setkávala v téhle oblasti, bylo srdce, které NECHCE cítit – velice zajímavá zkušenost, sama jsem tohle ve svém srdci taky měla. Uviděla jsem, že lidé sice řeší problémy se vztahy, ale zavřeli svá srdce před bolestí:

Tohle už nechci cítit, bojím se zklamání, bojím se nevěry, bojím se věřit, bojím se dát důvěru – bude to pak bolet – uzavírají svou lásku před bolestí. Hrozně chtějí z toho kruhu ven, ale nechápou, že jediná cesta je nechat srdce cítit a to i bolest – mnoho lidí rozdělilo vše na dvě části – radost x bolest, věrný x nevěrný apod. Nechápou, že je to pořád to samé – nemůžeme přeci uzavřít své srdce, prožitek by měl být bohatý a cítit i tuhle jinou podstatu jako je bolest.

Krásně je tu vidět, jak se každá ta čakra pohybuje v kruhu – jak něco jiného začne a druhé končí. V srdci si chceme uchovat vztahy a lásku – nechceme, aby skončily, a přitom někteří mají zároveň strach, že skončí. Někteří vědí že už vztah skončil a trvají na něm proto, že mají strach odejít – je to celé takové nějaké spletené. Láska vztahem nekončí – to jen MY ji tak vnímáme. Láska je téma svobody a prožívání.
Je mnoho forem lásky – některé ženy dělají svým partnerům matky, kamarádky. Někteří muži zase ženám otce – vždy se nám dostává, toho čeho máme ve svém životě málo – proto znovu zde opakuji – pokud máte problém ve vztahu, jděte do příčiny – 1. ČAKRA.

Vždy když jsem s touhle oblastí pracovala, se mi spojovala s tou již zmíněnou první čakrou – bolest je velmi zajímavá věc – která uzavírá lásku a její proud. Zamilovanost je neskutečný proud lásky, které prostě jde skrze naše srdce – proto, když někoho potkáme a zamilujeme se tak máme určitou domněnku, že on je tím co způsobuje zamilovanost – když jsem se dívala na film: Jíst, meditovat, milovat – tak tam o tom mluví, že měla pocit, že ji ten muž přestal dávat její dávku lásky a že se k ní choval jinak a neurvale – najednou měla dojem, že on způsobuje to, že v jejich vztahu není taková láska – že partner je ten kdo to brzdí a dává méně, než dával – kam se poděl ten pocit? Jenže ve finále, je to prostě jen domněnka – protože zamilovanost je jen otevřené srdce – otevřeli jsme srdce někomu druhému a ten mohl s námi být v našem poli – když ale začne něco slábnout – protože ve vztahu díky 1. Čakře jsme zvyklý určitým způsobem vlastnit, manipulovat atd. se proud pomalu zavírá a my to svádíme na toho druhého. Krásně o tom také povídá Jaroslav Dušek – když jsem od něj tohle slyšela, naprosto mi to dosedlo k tomu, co jsem cítila vždy já – že zamilovanost není od druhého, ale je to stav bytí – otevřené srdce.

Proto mnoho lidí, když je zklamáno v lásce se uzavírá a své srdce obalí ledem, obalí ho vysokou zdí, aby nemuseli čelit zase a znovu těm zkušenostem – už ale nevidí – že problém není v lásce, partnerství jako takovém – je prostě v naprostém prvopočátku – vztah k sobě samé, vztah k prvnímu muži a ženě – matka a otec – vztah k ženství a mužství. Sebehodnota – vlastní vyjádření sebe sama na úkor toho co bude dělat okolí – být pravdivá to je bych řekla mantra této čakry.

VZTAH – příspěvek v roce 2015

Vztah vtáhne každého z nás do vztahu mezi námi a jím/jí.
 Vtáhne nás do pocitu, že jsme zamilovaní, že milujeme díky partnerovi. Vtah ven kde se vztah odráží na partnerovi/ partnerce… Kdo je vtažen do vztahu a nevidí sebe je (v)táhnut od sebe.
Misky Vah fungují dokonale - chceme mít fungující vztah, milující partnera, většinou máme opak… představa o partnerovi je mor, je to nemoc je to konec vztahu začátek (v)tahu…

Dotyk je u téhle čakry taky důležitý – vidím tělo jako paměťový „stroj“ který zaznamenává i pomocí dotyků – všechny ty prožitky od prvopočátku až sem jsou zakódované v našem těle díky zkušenostem a zážitkům – a srdeční čakra to vše prostě jen zhmotňuje do našeho milostného života – do oblasti, která nás nejvíce ovlivňuje, nikdo moc nechce být sám, pokud si to vědomě nevybral, každý touží po tom s někým být, sdílet s ním a samozřejmě u žen, které touží po rodině tam je důležitá ta rodina – děti. Neměli bychom zapomínat, měli bychom se asi naučit nevlastnit své „polovičky“ na-cítit i toho druhého – když jsme zamilovaní, nějak to jde vše samo, že. Znáte to? Nic není problém, nikde není překážka, všechno se zvládne – jak se říká, měla růžové brýle – když brýle spadnou je to už jakoby zahaleno programem který si neseme právě z prvopočátku (1 čakra) také na to mají vliv naše programy – co je a není láska, co je a není morální atd.

Z bolesti vzniká nové pochopení, z bolesti vzniká nová energie, která nám dává určitou moudrost pro další kroky, pokud se bolesti vyhýbáme, vyhýbáme se růstu – jde o to, jak bereme slovo bolest, pro někoho je to prostě nepříjemný pocit, která nepatří k životu a je utrpením a pro někoho je to možnost kde a jak na sobě pracovat.
Každopádně jdete-li dlouhodobě proti SOBĚ, ozývají se pak bolesti v oblasti hrudníku, může samozřejmě dojít i srdečnímu selhání – srdce je místem JÁ – a pokud sebe neposloucháme, bojíme se ukázat světu, jací jsme, jak a co cítíme – naše srdce nám dá zprávu v podobě nemoci, bolesti, že tudy to už nepůjde.

  • Dojdu jen tak daleko, jak si sám/a dovolím. 
  • 
Dojdu jen k tomu, k čemu si dovolím dojít.

  • Dojdu tam kam si myslím, že dojdu.

  • Dojdu s pocitem s kterým si myslím, že dojdu.
  • 
Dojít je začátek - JÍT je pokračování. 

Cakra Slunce Lenka VláškováSrdeční čakra, je krásným zářivým místem krásně ladících barev s jarem – zelená, která září životem a růžová která ladí květy a vůni jara. Nechte svou lásku rozkvést, jako planeta Země – nechtějte lásku a zamilovanost ovlivňovat děje se sama tak jako roční období – i láska má svůj cyklus – nic není věčné – žádné spojení ve fyzické rovině – ale v té energetické je tu pořád – tak jako láska. Sice už nejsme s tím, s kým jsme byli – ale to neznamená, že láska zde není.
Často se říká, že od lásky není daleko k nenávisti – nenávist a tahle energie je jen nepochopená bolest, která se nám v našem vztahu více a více odrážela. Vidíte lidi, kteří se milovali a byli jak nerozlučná dvojka a pak se něco stane a jsou na druhém břehu – jeden na druhého ani nemohou pohlédnout. Co je pro lidi láska? A proč končí, když není naplněna naše potřeba něčeho? Proč končí, když je nekonečná? Kde je ta láska, kam se ztratila?

„Mé srdce se cítilo v jednu chvíli zalité láskou a v druhé chvíli se cítí ublíženě – bolest bodá do naší hrudi a my už nechceme to utrpení – osobní důležitost, potřeba vyhrávat, potřeba mít pravdu, potřeba vést.“

Na to téma hovoří krásně kniha: Nikdo není daleko od Richarda Bacha.
Srdce je spojené se všemi a vším – nelpí na ničem a nikom ona jen sdílí a JE. Téma srdce je komplikované – ale možná si to děláme sami, možná si to vše tak děsně komplikujeme a je to ve své podstatě snadné.

Přeji nám všem, abychom už nešli proti sobě, proti svému srdci. Abychom uměli naslouchat.


Obrázky ve článku, jsou mé malby vytvořené pomocí tabletu, které je možné tisknout na plátno, dle Vašeho přání.

Autorka článku: Lenka Vlášková Lenka Vlášková

Průvodce, zabývající se léčivými automatickými tarotovými texty a energetickou prací. Své klienty provází na cestě i v podobě energetických maleb a šperků. Miluje svou práci, je to pro ní velké naplnění. Je jí ctí růst s každým klientem.
 
Tento článek poskytla osobně pro server Příznaky transformace autorka článku. Jeho šíření je možné pouze s jejím souhlasem! Kopírování tohoto článku z našeho webu je zakázáno. Chcete-li jej zveřejnit na svém webu, získejte si souhlas autora. Ke sdílení článku na sociálních sítích využijte výše uvedené tlačítko sdílet. Děkujeme.

Nejnovější články na našem portálu

prosinec 07, 2022 248
„Když přijdete na to, jak funguje Vesmír, svým způsobem ho ovládáte“. – Stephen Hawking Je to už...
prosinec 04, 2022 1489
Dne 8.12.2022 v 05:07 h nastává silný úplněk ve vzdušném znamení Blíženců. Luna v Blížencích na...
listopad 26, 2022 903
„Moje energie je hravá, a přesto se soustředí na to podstatné. Vede k pravdě. Jste-li opravdoví ve...
listopad 21, 2022 760
Bytosti ohně jsou mimo jiné známy pro svoji dvojakost. Byly dobré, ale i zlé. Zejména ve starší...
listopad 21, 2022 2525
Aromaterapie je přírodní terapeutická metoda léčení, která využívá léčivé účinky esenciálních...
listopad 20, 2022 2528
22. 11. 2022 v 9:21 vchází Slunce do znamení Střelce , ve kterém máme zúročit ponor, k němuž jsme...
listopad 18, 2022 352
„Kometa byla tak děsná, tak strašlivá a způsobila takovou hrůzu mezi lidmi, že někteří zemřeli...
listopad 16, 2022 1730
Vstupujeme nyní do skutečně nádherného energetického období Po několika intenzivních týdnech...
listopad 13, 2022 834
„Pravý Slovan sa nepustí do ničoho bez toho, aby neprosil Boha a každé dielo završí tým, že Bohu...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 1620764
Věřím, že každý se někdy zarazil nad časem (čísla na hodinách, to ale není čas…), který na sebe...
4 listopad 2019 510638
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
16 leden 2016 439808
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
30 září 2020 349992
V České republice je to bohužel často pravda, jelikož patříme na první místa v evropském žebříčku...
1 prosinec 2020 280124
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
2 prosinec 2019 270850
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
27 říjen 2018 267964
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
17 červenec 2020 245808
Proč tato nemoc rapidně mezi lidmi narůstá? Proč tomu tak je skrz naší duši?? DUCHOVNÍ PŘIČÍNA:...
12 prosinec 2020 237752
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
3 srpen 2019 230057
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
30 květen 2022 229343
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
13 duben 2020 219383
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
29 srpen 2021 210190
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 199326
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
17 září 2020 183560
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 181482
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
30 září 2019 175904
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
6 prosinec 2018 172992
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 161412
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 160436
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 158393
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 139488
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 125253
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 122169
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...