Miroslav Čonka: Co praktikovat během pobytu ve tmě a jak využít potenciál této silné metody na maximum

Většina lidi jde do tmy s tím, že uvidí co se bude dít. A podle toho budou reagovat. Ptají se mne, co dělat pro maximální efektivitu pobytu.

Většina účastníků jde do tmy s nějakými obavami, strachy. Na podvědomě úrovni ví, ze tento proces je silný. Velmi silný.

Říkám jim, ze ideální příprava, je žádná příprava. A netlačit se do žádného stresu.

Málokdo ví, ze Tma samotná je Světlem...Všude je světlo. I ve tmě. Mnoho praktikujících má během pobytu ve tmě, v místnosti světlo, mnoho světla. Vidí předměty v místnosti. Rozjedou se jim vize, vidění energií, vidění bytostí a komunikace s nimi. Co si dovolime, to dostaneme.

Místnost sloužící k ústraní ve tmě nesmí byt pod úrovni povrchu zemského, čili žádný sklep, suterén. Pro ideální proces je nevhodné i příliš elementu a živlů vody a trávit pobyt ve vířivé vaně. Ve vaně, sklepě, suterénu vstřebáváme do těl velmi mnoho vlhkosti a můžeme i snadněji ochořet. Hůř se tam pracuje s elementy ohně a vzduchu. Ty jsou třeba ke komplexnímu průběhu terapie.

Tibeťané zdůrazňují nutnost praktikovat v prostoru nad zemí , proto dělám ústraní v maringotce. Aby se při zvýšené citlivosti praktikující dokázal odpoutat od uzemnění, vstřebávání vlhkosti země. Ideálně mít navíc místnost napojenou na všechny živly. A ideálně ne v domě zděném, kde pobývá někdo další a míchají se energie. Je prospěšné byt daleko od WiFi záření, elektrosmogu. To je nemožné v běžně zástavbě, ve městech, vesnicích.

Tma leciNejdůležitější pak je, vyškolený průvodce znající odpovědi na různé stavy a reakce různých těl a hlavně zajišťující maximální bezpečnost procesu. A zvládnutí případných rizik a komplikaci. Nejen nezvládnutelné otevření 3. oka, jasnovidnosti, kundalini - do nepřipraveného těla, držíce bloky v těle a v čakrách. Dost lidí, kterým někdo magicky tyto Síly vypáčil nebo se jim otevřely samy po aktivaci na kurzu, doma u videa, skončilo na sedativech a blázinci.

Ve tmě může praktikující fungovat vice směry. Nechat se jak loď nechat unášet energiemi, s tím, ze nevíte kam vás zanesou, co se objeví, jaké stavy zažijete.

Co z vašeho nitra vypluje na povrch. Jaké strachy se objeví v konfrontaci s vaší vnitřní temnotou a s automatizovanými programy. Co si nesete i z předchozích inkarnací.

Radím lidem ve tmě, co nejvíce pracovat se světlem. Rozzářít své duchovní srdce, napojit se co nejvýše do světla a pomoci světla rozpouštět své bloky, strachy, stavy, úzkosti. Ve stavu meditativním, ještě lépe v plně bdělosti vědomí a vědomě.


Nejsilnější metodou je vlastni modlitba k Bohu, Stvořiteli, k Absolutnu, Zdroji, či jak máte pojmenovanou tu vševědoucí super sílu, která stvořila vše. Ideálně modlitba krátká, vlastní ( nemající nic společného s církví, náboženstvím, sektami ), úderná a neustále opakovaná a s narůstající silou. Ideálně ji říkat nahlas, potom v duchu a zároveň srdcem a hlavou najednou - v plném propojení své Duše a s propojeností Ducha v nás a všude kolem. Představit si, že jste ve svém duchovním srdci a srdce samo říká modlitbu. A když je vám ve tmě úzko, ouvej, už nemůžete vydržet sami se sebou nebo s vaší temnotu - modlete se a vše se rozjasní a opět zažijete stav blaženosti.

Tma leciMůžete trénovat své éterické tělo a vizualizovat si proudění energie v celém těle. Ve tmě uvidíte jak vám z nohou, z rukou tryská světelná energie. Můžeme se naučit astrálně cestovat nebo se více zdokonalit v teto metodě.

Dají se praktikovat i metody tibetského buddhismu. Jankti, šitro, phowa, tregčhö, thögal, lungu tantry a mnohé další.

K tibetským metodám se většina lidi bohužel nedostane, české komunity tyto nauky na přání svých Tibetských učitelů drží v tajnosti. A knihy si předávají jen mezi sebou. Ani nic nevygooglíte. Nejsou zase tak složité na pochopení, ale vyžadují praxi a hlavně určitý stav poznání, vědomí, integrace a transmisi. Praktikujete, děláte určité vizualizace bytostí, barevných thigle koulí, na určitá místa v těle, vydáváte určité zvuky. Tibeťané, jogini chodi do tmy k poznání stavu barda, kvůli bytí v okamžitě přítomnosti. K posunu integrace, kontemplace, posunout se do stavu osvobozeni a osvícení. Ale i v Tibetu a v učení jeho mnoha škol, je mnoho praktikujících a jen málo z nich zvládne úroveň mistrů, mistrovského ovládnutí těl a vrcholných stavu osvícení, Tělo světla.

Jsem v tibetské linii Karma Kagjü –nechal jsem si obnovit transmisi a předat některé nauky. Hlavně od mého nehmotného učitele. Mohu tedy zájemcům poradit co je dovoleno jim předat... Mám za sebou inkarnaci tibetského lámy, před 520 lety, kdy jsem praktikoval dlouhé pobyty ve tmě, v jeskyni a realizoval ty nejvyšší mistrovské stupně a nauky linie a stavy Osvícení.

Tma leciOd dovršení Těla Světla, ovládnutí těla fyzického, éterického a astrálního. S dopadem do všech úrovní a do rozsvícení a integrity všech těl. Tedy k dosáhnutí maxima, čeho jde na stezce tibetského buddhismu dosáhnout. A také zbavení se karmické zátěže. S finální volbou, rozhodnout se, zda využít lákadla Bytí ve stavu osvíceném, ve sférách blaženosti, kde může duše strávit velmi dlouhý čas, nebo se inkarnovat zpět a pokračovat na cestě k Vyšší duchovnosti a k práci ve světech nad dualitou (nad schopnostmi těl ) a do stavu integrace a celistvosti.

V tomto životě, je mým úkolem sdílet a pomáhat druhým. Proto mne to přivedlo k praktikování pobytů ve tmě a k službě ostatním, jako průvodce jejich terapií tmou. Jak říkám lidem: učím se pokoře, vynáším záchody, vařím, nakupuji, uklízím, dělám řidiče a průvodce jejich pobytem.:)

Zároveň, se snažím o maximální bezpečnost účastníků a prostor a místo jsou dostatečně energeticky čisté a astrálně ochráněné. A o bezpečnost má jít na prvním místě. A ještě důležité je žití v radosti a jít do tmy v radosti a užít si to světlo tam.


Autor: Miroslav Čonka  www.tmaleci.cz  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Působím jako terapeut pobytů ve tmě. Pomáhám lidem najít světlo v nich samých. Vyčistit jejich destruktivní programy, omezení, stavy, úzkosti a strachy. Pokud je dovoleno, také je více spojit s Bohem a pomoci jim nastoupit duchovní cestu. 

CHCETE-LI TENTO ČLÁNEK PUBLIKOVAT NA SVÉM WEBU, DOMLUVTE SE OSOBNĚ S AUTOREM ČLÁNKU! JINAK MŮŽETE PORUŠIT JEHO AUTORSKÁ PRÁVA A SMĚRNICI GDPR!PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 1118869
Věřím, že každý se někdy zarazil nad časem (čísla na hodinách, to ale není čas…), který na sebe...
4 listopad 2019 503136
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
16 leden 2016 419928
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
30 září 2020 337861
V České republice je to bohužel často pravda, jelikož patříme na první místa v evropském žebříčku...
1 prosinec 2020 261621
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
27 říjen 2018 260760
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
2 prosinec 2019 248169
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
17 červenec 2020 230350
Proč tato nemoc rapidně mezi lidmi narůstá? Proč tomu tak je skrz naší duši?? DUCHOVNÍ PŘIČÍNA:...
12 prosinec 2020 230079
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
15 červenec 2021 208289
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
3 srpen 2019 206612
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
15 červen 2021 199564
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
17 září 2020 178432
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
7 leden 2018 177899
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
27 srpen 2020 176429
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
6 prosinec 2018 167405
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
30 září 2019 162548
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
13 duben 2020 161079
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
11 červenec 2019 155041
Slovní spojení "jako v bavlnce" může mít různé odstíny... Víte, jaké látky obsahují vaše...
25 listopad 2020 154871
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
23 září 2019 153021
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
6 leden 2021 140436
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 135771
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
21 květen 2020 118013
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...