Samapatt Toschi: Horoskop rok 2022

Jupiter od 11. května do 28. října a pak ještě od 21. prosince do 16. března 2023 bude v opozici ze znamení Berana.
Opozice Jupitera se v roce 2022 bude dotýkat narozených od 24. září do 4. října, zatímco v roce 2023 se bude dotýkat všech ostatních narozených ve znamení Váhy.
Archetypy, které Jupiter představuje, jsou expanze, optimismus, důvěra, hojnost, bohatství, rozšířené vidění, štěstí, blahobyt, ale také přehánění, rozrůstání, někdy až nekontrolované.
Primární funkcí Jupitera je expandovat a rozšiřovat to, co již existuje, i nepříjemnosti a zdůraznit nedostatek, nebo problém, kterému je třeba čelit.
S opozicí Jupitera na vaše Slunce, nebo na jiné planety, nebo elementy v tomto znamení, je zde riziko plánování příliš ve velkém a ne příliš objektivní vidění reality; mluví se o nerealistickém optimismu, který nás vede k tomu, že uděláme krok větší, než můžeme, především na finančně ekonomické úrovni.
Expanzivní energie Jupitera by vás mohla postrkovat k úkolům, které jsou větší než vaše síly a možnosti, nebo nemožné výzvy, které třeba začnete s nadšením, projekty bez důkladného zhodnocení pro a proti… člověk se nechá unést rozšířenou energií Jupitera, mohli byste slíbit věci, které pak nemůžete dodržet, nebo utratit více peněz, než jste plánovali… je zde tendence k přehánění, které se neslučuje s vaší vyrovnanou přirozeností, která vás může nasměrovat k rozhodnutím, které pak následně po skončení tranzitu mohou být sporná, ne-li špatná.
Bude třeba umět pozorně vyhodnotit věci, přijmout příležitosti velmi opatrně a se smyslem pro limity, především vlastní limity, bude to jako zkušební lavice vašich schopnosti úsudku o lidech a situacích, váš smysl pro disciplínu a sebe disciplínu.
Pokračuje pozitivní trigon Saturnu, který je stále ve Vodnáři.
V roce 2022 se tento trigon bude týkat pouze narozených od 4. do 21. října.
Trigon je aspekt navrhující a konstruktivní a tento, který se vytváří mezi vzdušnými znameními, nám vypovídá o nových nápadech a plynoucí kreativitě, větším uvolnění, především mentálním, o nových vizích, lehčí a otevřené mysli s nečekanými možnostmi, které se ukazují na prahu vědomí a nabývají tvar, jinou perspektivu, odkud se dívat na svůj život.
Podpůrný Saturn nás postrkuje k budování pevných struktur, které vytrvají v čase a ustojí různé zkoušky, které nám samotná planeta cyklicky nabízí. Každých 7 let Saturn podrobuje zkoušce pevnost a stabilitu vybudovaných struktur.
Budete se cítit jistí, silní a rozhodní; s energií trigonu Vzduchu se stává vše lehčí, plynulejší, snadnější a bude skutečně možné vytvořit něco nového a trvalého v oblastech života vyznačených astrologickými domy, kterých se tranzit dotýká.
V posledních letech jste se naučili lekce, které vám pán Karmy předložil, zcela jistě jste se stali disciplinovanější, houževnatější a stále více zodpovědní; naučili jste se být sami, být trpělivější, a také vážnější.
Nyní s tímto lehkým a kreativním trigonem Vzduchu si můžete skutečně znovu začít užívat život s vědomím, že naučené životní lekce byly vaším jediným mistrem, jako jím chce být Saturn, moudrý mistr, který daruje těm, kteří ho poslouchají a uctívají jistou zralost a vědomí, které jsou velkou oporou v okamžicích nouze a ztráty důvěry.
Nyní vstoupíme do meandrů jiného, mnohem delšího tranzitu, tranzitu Pluta, který je stále v disonanční kvadratuře z Kozoroha.
Pluto je planeta s nejdelší délkou trvání tranzitu, takže nemůže projít bez povšimnutí.
V roce 2022 se kvadratura Pluta dotýká narozených mezi 17. a 23. říjnem.
Obecně lze říci, že disonance Pluta s natálním Sluncem může definovat složité a obtížné životní období, v němž ztratíte své obvyklé orientační body.
Ve skutečnosti tento tranzit radikálně mění váš smysl pro identitu a vede vás k opuštění falešných aspektů vaší zdánlivé osobnosti, které brání skutečnému projevu vyjádření vašeho tvůrčího potenciálu, který je obrovský. Pluto je karmický archetyp velké síly, mužské energie, je spojený se sebe-utvrzením a sebe-vyjádřením.
Může odrážet existenční krizi, ve které se člověk ocitne zatažený, protože je frustrovaný životem, který vede. Nevyhnutelný závěr, po dlouhé maceraci, s jistou dávkou utrpení, je opustit model života, který nás už více neuspokojuje, někdy i dramatickým způsobem, především když plutonské instance transformace nejsou přijaty vědomě.
Staré karmické scénáře jsou prolomeny a my už nejsme schopni žít v podmínkách, které nás neodrážejí; pokud si toho jsme vědomi, pohybujeme se téměř bez námahy k hluboké transformaci; pokud si to neuvědomujeme, život nás sám povede správným směrem, ať chceme nebo ne.
Pro ženu to může ukazovat na radikální změny, které zahrnují mužské osoby z jejího života, protože Slunce představuje mužský archetyp, na prvním místě otce, pak manžela, nebo partnera, nebo zaměstnavatele ve smyslu významu moci a autority.
Přišel okamžik konfrontovat se s vlastní osobní mocí, s vlastní vnitřní autoritou. Kvadrant není jednoduchý aspekt, takže by se mohly vytvořit konfliktní situace s těmi, kteří představují autoritu, což není nic jiného, než odraz vaší vlastní moci, je to energie, kterou je třeba použít kreativně, ne manipulativně.
Na kreativní úrovni by kvadratura Pluta mohla představovat období energetického bloku, předzvěst velké frustrace kreativní, fyzické, nebo psychologické, ale současně silný podnět překonat to, co pro vás znamená limit. Právě disharmonické aspekty, jako kvadranty a opozice nám dovolují překročit práh, překonat něco, co je na první pohled nepřekonatelné, je to takové to vnitřní napětí, které nám nedovolí se uvolnit, ale postrkuje nás jít dopředu, ať to stojí, co to stojí.
Pokud jste naopak se svým životem a vztahy spokojeni, i se svým kreativním vyjádřením a také na profesionální a pracovní úrovni, kvadratura Pluta by mohla přinést přiblížení se a vyzkoušení nových modelů kreativního vyjádření, nových cest k sebe-vyjádření a přinést nový vítr intenzity a novinek do práce, ale také do láskyplných vztahů, které by se mohly stát velmi vášnivými a být zdrojem hluboké inspirace.
Také Chiron, zraněný léčitel, se nachází v disharmonickém aspektu opozice ze znamení Berana.
V roce 2022 se tranzit Chirona týká pouze narozených od 30. září do 12. října.
Toto by mohlo být období, kdy vaše jistoty budou znovu vrávorat, aby mohly být nahrazeny novým vědomím života.
Disonantní tranzit Chironu přes Slunce je jako síla, která vás nutí opustit svou komfortní zónu a donutí vás růst i proti vaší vůli.
Je taky možné, že se v tomto období vrátí bolestné vzpomínky na minulost, a to nejen vzpomínky na dětství, o nichž jsme si mohli myslet, že jsou definitivně minulostí, ale také na období před narozením nebo dokonce na minulé životy.
Proto bude nutné se s tím vším nevyřešeným vědomě vypořádat, i když to bude předzvěst utrpení, abyste konečně ukončili negativní zážitky z minulosti a pokračovali ve svém životě lehčím a radostnějším způsobem..
Výzvou je nyní vyléčit staré rány, které vás stále ovlivňují a brání plnému projevu vašich talentů a tvůrčích schopností.


Autorka článku: Samapatt Eliana Toschi - italská vědma a astroložka http://www.astrologie-samapatt.webnode.cz

Samapatt Eliana Toschi se stala v roce 1983 žákyní mistra Osho. Začala svoji cestu hledání a poznání sama sebe prostřednictvím meditačních technik mistra Osho, žila a pracovala v duchovních komunitách v Itálii, Evropě a také ve Spojených státech. V roce 1990 se vrátila do Itálie, zde pokračuje ve svém učení evolutivní a karmické astrologie a v roce 2000 se začala zajímat o metodu Rodinných konstelací Berta Hellingera.

Rozhodla se tedy projít vyškolením na průvodce Rodinnými konstelacemi a také absolvovala školu Holistické celostní poradkyně. Dnes je astroložkou poradkyní, Celostní poradkyní s holistickým zaměřením a průvodkyní rodinnými konstelacemi.

Píše články a horoskopy pro specializované časopisy, pro internetové stránky, věnuje se individuálnímu poradenství a vede kurzy a semináře.


Nejnovější články na našem portálu

srpen 12, 2022 2515
Přišel mi dotaz: jak vnímáte strach z bolesti, proč před ní utíkáme a nedovolíme si ji prožít?...
srpen 11, 2022 1003
Zamyslete se nad tím, co se objevilo kolem 14. června, kdy svítil Super Úplněk. Právě od června...
srpen 10, 2022 191
„Když se dožne žito, ječmen a pšenice, slaví se dožínka (dožínky, obžínky, dožatá, dóženek)“, tedy...
srpen 09, 2022 271
„Vážným krokem obchází hrad se svazkem klíčů za pasem, otvírá a opět zavírá tu či onu komnatu, a...
srpen 08, 2022 16360
Dne 12.8.2022 v 3:35 nastane na 19.stupni vzdušného znamení Vodnáře úplněk. Uzavírá se nám Lví...
srpen 07, 2022 108820
Já vím, jsem žena, měla bych psát o ženských touhách, ale právě proto, že mám denně na terapiích...
srpen 05, 2022 13558
„Pokud má dívka akné, neměla by chodit na slunci, protože se jí udělají pigmentové skvrny. „ Řekla...
srpen 03, 2022 805
Již od dávných časů lákalo člověka tajemství vzniku „Slunečního kamene, jantaru“ . Jeho vznik...
srpen 02, 2022 16192
Vítejte v srpnu. Nejdříve si řekneme krátké shrnutí nadcházejících událostí a pak se ponoříme do...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 1493851
Věřím, že každý se někdy zarazil nad časem (čísla na hodinách, to ale není čas…), který na sebe...
4 listopad 2019 509199
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
16 leden 2016 436495
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
30 září 2020 347902
V České republice je to bohužel často pravda, jelikož patříme na první místa v evropském žebříčku...
1 prosinec 2020 275617
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
27 říjen 2018 266646
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
2 prosinec 2019 266243
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
17 červenec 2020 242230
Proč tato nemoc rapidně mezi lidmi narůstá? Proč tomu tak je skrz naší duši?? DUCHOVNÍ PŘIČÍNA:...
12 prosinec 2020 236290
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
30 květen 2022 226508
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
3 srpen 2019 223021
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
29 srpen 2021 208582
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
13 duben 2020 203181
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
7 leden 2018 194978
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
17 září 2020 182629
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 180609
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
30 září 2019 172970
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
6 prosinec 2018 171682
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
25 listopad 2020 159312
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
23 září 2019 159010
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
15 duben 2022 154044
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 138569
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 124308
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 121542
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...