Samapatt Toschi: Horoskop rok 2022 - element ZEMĚ

Jupiter bude až do 10. května a pak od 29. října do 20. prosince v opozici ze znamení Ryb, což je protilehlé a doplňující znamení Panny.
V těchto datech všichni zrozenci Panny budou dotčeni tímto aspektem Jupiteru.
Kdo by chtěl prohloubit toto téma, je potřeba se podívat na individuální horoskop, které oblasti, a které planety budou tímto tranzitem dotčeny.
Jak už jsem mnohokrát řekla, negativní účinek tranzitu pána Olympu je především spojen s jeho expanzivní povahou.
Jupiter expanduje to, co už je, to co najde v okamžiku tranzitu v různých astrologických domech individuálního horoskopu.
Astrologická zkušenost nám ukázala, že když expanduje to, co najde v oblasti práce, vztahů, nebo něčeho jiného, může být v životě osob, kterých se tranzit týká poslem změn, někdy i nečekaných.
Jupiter ve znamení Ryb expanduje sám sebe a prožívá své ideály pravdy a spravedlnosti, rozvíjí velkorysost, soucit a důvěru v sebe a ve vyšší moc.
V tomto postavení Jupiter určuje srdečný život plný představivosti, plný na fantazie a projektů do budoucna. Velkorysost se někdy projevuje filantropickými činnostmi, dobročinností, asistencí, nebo terapeutickou činností.
Toto vše bude opozicí zesíleno na maximum, ale je zde riziko, že budeme vidět vše zmatené přes mlhy Neptunu a můžeme tedy ztratit kontrolu nad každodenní realitou.
Tato ztráta kontroly, toto rozpuštění hranic, může vynést na povrch strachy a nejistoty, které se zrozenci v Panně snaží držet na uzdě tím, že pevně drží své emoce pod kontrolou.
Každodenní detaily obvykle Pannám zaručují jistotu, kterou tolik potřebují. Někdy jim dokonalost a pevnost slouží právě k brždění úzkosti, která je základem jejich citlivého charakteru.
Práce pro sociální nebo humanitární účely, nebo i jen pomoc kamarádovi v těžkostech, by mohlo být způsobem k harmonizaci těchto protikladných energií.
Protože Panna, stejně jako její protilehlé znamení Ryby, jsou znamením „služby“, čím více se lidé nabídnou pro službu něčemu většímu, tím větší bude možnost úspěchu na všech úrovních.
Znamení Panny patří mezi takzvaná „karmická“ znamení. Vypadá to, že osoby, které se narodí se silnými hodnotami v tomto znamení (nejen Slunce, ale i ostatní osobní planety, nebo Ascendent, nebo Střední nebe), mají mnohem větší zátěž, především na úrovni fyzické práce a povinností.
To je dáno faktem, že toto znamení představuje zásadní fázi sebe-rozvoje a sebe-očištění, fázi růstu, kdy se musí člověk postavit následkům vlastních minulých činů a talentů, karmě.
Především v průběhu disharmonického tranzitu se to ukáže jako pravdivé a důležité: být k dispozici druhým jsou vlohy, je to způsob postoje k životu a k druhým lidem, a následný způsob myšlení a reagování s pokorou, oddaností a bezpodmínečnou láskou, to jsou kvality, které má Panna stejně jako protilehlé znamení Ryb.
Pluto vyváří trigon z Kozoroha. Bůh smrti a znovuzrození, ale i podzemního bohatství, se v roce 2022 bude dotýkat především narozených mezi 17. a 23. září.
Harmonický aspekt trigonu vám dodá velkou rozhodnost, jistotu, sílu vůle, schopnost prohloubit všechny situace, především vztahy, dále odvahu, možná trochu zarputilosti a svéhlavosti, bystrý kritický smysl a neobvyklé analytické schopnosti.
Pluto pokračuje ve své pozorovací práci na psychice, a naváže kontakt se svými stinnými stránkami i se svým vnitřním bohatstvím, se svými zdroji, aby posílil vaši sebedůvěru a váš smysl vnitřní hodnoty a daruje vám velké množství energie a ještě více vás uzemní.
Navážu tady na mýtus Persefony, dceru bohyně Demetry, která byla unesena Plutem a odnesena do království podsvětí. Ale její matka nemá klid, dokud se dcera nevrátí na zem, alespoň po určité období v roce. Právě díky neústupné tvrdohlavosti Demetry, která chce nazpět svou dceru, tak může život znovu pokračovat ve svém běhu, Země se znovu zazelená a znovu daruje své vzácné plody.
Symbolika tohoto mýtu se krásně hodí k mírumilovné, ale odhodlané povaze znamení – vy jste představitelkou Demeter – která se nevzdá, dokud nedocílí návratu milované dcery… ani bůh podsvětí nezmůže nic proti síle mateřské lásky!!
A připomínám, Panna představuje právě archetyp Matky a Země.
Také Uran v Býku, v dalším zemském znamení se dotýká vašeho Slunce, nebo jiných planet, které máte v Panně, nebo Ascendent, nebo Střední nebe, je to úrodná půda pro zasazení semen, která pokud se o ně budete starat, mohou přinést nádherné plody v následujících letech.
V roce 2022 se bude trigon Uranu dotýkat pouze narozených od 1. do 13. září.
Trigon Uranu je nositel novinek, originálních a jiskřivých nápadů, který má stále správné řešení na každou situaci. Takže se snažte neomezovat sami sebe a přeneste do praxe brilantní nápady, které vytrysknou, jako rozvodněný potok. Kombinovaný efekt Uranu-Merkuru, vaší vládnoucí planety je úžasný, je to ukazatel nového myšlení, někdy geniality, jasnosti, hlubokého pochopení, originálních a překvapujících nápadů.
Jelikož s Jupiterem v opozici, by mohly být věci komplikovanější, než se očekává, použijte své nejlepší zbraně, jako je inteligence a schopnost analýzy, abyste dali jistotu svému světu, za pomoci dvojitého trigonu Uranu a Pluta, a vytvořili tak struktury, které vydrží v čase a mohou dát vašemu životu zvláštní dotek, díky kterému se budete cítit spokojeni a naplněni tím, co se vám podařilo vybudovat.
Také Neptun v Rybách tvoří aspekt opozice na vaše Slunce; specificky tento tranzit bude v roce 2022 zajímat narozené mezi 11. a 20. září.
Když mluvíme o disharmonickém aspektu, který Neptun vytváří se Sluncem těchto narozených, je třeba brát v úvahu především symboliku samotné planety.
Neptun je umělecký a mystický archetyp, ti, s energií Neptunu jsou schopni vnímat jemnohmotné energie, vibrace kolem sebe, ať už ve formě hudby, barev, neobvyklých druhů léčení, nebo jiné.
Jsou to bytosti vybavené velkou fantazií a kreativitou, se silnou dávkou přímé aspirace nasměrované k vyšším ideálům. Na profesní úrovni kontakt Neptun-Slunce může vyvolat potřebu dělat činnosti, které mají význam a etickou a sociální hodnotu, jako jsou profese asistence, humanitní profese a služba druhým.
Ale jako každá věc v této duální úrovni, za fasádou se ukrývá stín, a pro Neptun to znamená iluzi, zmatek, podvod, závislosti, útěk od reality, nedostatek zodpovědnosti, hra na oběť.
Je tady nebezpečná tendence idealizovat si věci a osoby, aby pak člověk prožil zklamání a stěžoval si, anebo se vžil do role oběti.
Činnost Neptuna je rozptýlení, vše se stává nejisté, zmatené, neexistují hranice. Během tranzitů Neptuna se může díky narůstající nespokojenosti, nebo pocitu neštěstí aktivovat touha po mysticismu, nebo náboženství, spojená se současnou situací života a s tím, co dosud bylo.
A to je právě funkce planety posledního znamení zvěrokruhu Ryb – protilehlé a doplňující znamení Panny – rozpuštění Já a všeho co definuje hranice, pocitu oddělenosti a diskriminace. Neptun – Ryby touží po celistvosti, nekonečnu, bez hranic, zatímco Panna dopodrobna analyzuje všechny podrobnosti dané záležitosti, rozebírá původ, rozděluje ho a nálepkuje, čímž právě vytváří jasné a přesné hranice.
Disonance Neptunu tedy může zmást smysl pro realitu u osob, které jsou silně identifikovány se svým slunečním a racionálním Já, na kterém staví svůj život a jistoty; zatímco by se mohlo ukázat velmi pozitivní pro ty, co hledají, jsou mysticky, nebo umělecky založení, a budou získávat stále větší důvěru ve své nadání citlivosti, představivosti, intuice, lásky a empatie.
Během tranzitu opozice Neptunu se vždy doporučuje používat tuto energii v činnostech pomoci, asistence a péče, a tím neutralizovat tyto disharmonické energie, které zde jsou.
Tímto způsobem můžete použít své nejvyšší kvality lásky a soucitu.


Autorka článku: Samapatt Eliana Toschi - italská vědma a astroložka http://www.astrologie-samapatt.webnode.cz

Samapatt Eliana Toschi se stala v roce 1983 žákyní mistra Osho. Začala svoji cestu hledání a poznání sama sebe prostřednictvím meditačních technik mistra Osho, žila a pracovala v duchovních komunitách v Itálii, Evropě a také ve Spojených státech. V roce 1990 se vrátila do Itálie, zde pokračuje ve svém učení evolutivní a karmické astrologie a v roce 2000 se začala zajímat o metodu Rodinných konstelací Berta Hellingera.

Rozhodla se tedy projít vyškolením na průvodce Rodinnými konstelacemi a také absolvovala školu Holistické celostní poradkyně. Dnes je astroložkou poradkyní, Celostní poradkyní s holistickým zaměřením a průvodkyní rodinnými konstelacemi.

Píše články a horoskopy pro specializované časopisy, pro internetové stránky, věnuje se individuálnímu poradenství a vede kurzy a semináře.


Nejnovější články na našem portálu

srpen 11, 2022 983
Zamyslete se nad tím, co se objevilo kolem 14. června, kdy svítil Super Úplněk. Právě od června...
srpen 10, 2022 190
„Když se dožne žito, ječmen a pšenice, slaví se dožínka (dožínky, obžínky, dožatá, dóženek)“, tedy...
srpen 09, 2022 269
„Vážným krokem obchází hrad se svazkem klíčů za pasem, otvírá a opět zavírá tu či onu komnatu, a...
srpen 08, 2022 16302
Dne 12.8.2022 v 3:35 nastane na 19.stupni vzdušného znamení Vodnáře úplněk. Uzavírá se nám Lví...
srpen 07, 2022 108816
Já vím, jsem žena, měla bych psát o ženských touhách, ale právě proto, že mám denně na terapiích...
srpen 05, 2022 13558
„Pokud má dívka akné, neměla by chodit na slunci, protože se jí udělají pigmentové skvrny. „ Řekla...
srpen 03, 2022 804
Již od dávných časů lákalo člověka tajemství vzniku „Slunečního kamene, jantaru“ . Jeho vznik...
srpen 02, 2022 16190
Vítejte v srpnu. Nejdříve si řekneme krátké shrnutí nadcházejících událostí a pak se ponoříme do...
srpen 01, 2022 40237
Milá ženo, vím, že tyhle řádky se ti možná nebudou číst snadno, ale … Vážím si každého příběhu,...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 1493831
Věřím, že každý se někdy zarazil nad časem (čísla na hodinách, to ale není čas…), který na sebe...
4 listopad 2019 509199
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
16 leden 2016 436494
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
30 září 2020 347902
V České republice je to bohužel často pravda, jelikož patříme na první místa v evropském žebříčku...
1 prosinec 2020 275616
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
27 říjen 2018 266646
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
2 prosinec 2019 266242
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
17 červenec 2020 242228
Proč tato nemoc rapidně mezi lidmi narůstá? Proč tomu tak je skrz naší duši?? DUCHOVNÍ PŘIČÍNA:...
12 prosinec 2020 236289
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
30 květen 2022 226508
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
3 srpen 2019 223018
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
29 srpen 2021 208582
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
13 duben 2020 203179
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
7 leden 2018 194977
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
17 září 2020 182629
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 180609
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
30 září 2019 172970
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
6 prosinec 2018 171681
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
25 listopad 2020 159312
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
23 září 2019 159008
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
15 duben 2022 154044
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 138568
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 124308
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 121542
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...