Renata Petříčková: Horoskop ŘÍJEN 2017 pro jednotlivá znamení

Říjen 2017 pro jednotlivá znamení

Otevřete oči, už odchází! Tak by se dal charakterizovat říjen. Co jsme nechtěli vidět, s čím bojovali, co bolelo, svědilo, tlačilo, to se možná ještě zvýrazní, aby to o sobě dalo vědět, ale pokud se k tomu otočíte zády, vydá se na jinou cestu, otevřou se obzory. To samé se ale může stát se situacemi kolem vás, mohou se tímto způsobem náhle, ale i táhle, čekaně i nečekaně vyřešit zdánlivě samy. Prostě dozrají. V rukou potom budeme mít řešení, které ještě požadovat trochu času a přesné nasměrování. Najednou je zameteno, je tu čisto – takže nyní vás čeká rozhodnout se, jaký koberec si pořídíte. Důležité je ale vědět, že všechno dobré je pouze ve vašich rukou a nerozhodnost může být dál trestána ustrnutím v nefungujících situacích a zvyšováním tlaku na vás samotné.

Berani (Smrt – Poslední soud – Devítka mincí)

Maximální fičák! Vám tedy v říjnu raději z cesty, zejména tehdy, pokud jste se dlouho odhodlávali k nějakým změnám. Nyní na ně budete mít dost sil a elánu, a hlavně pevné rozhodnutí, že jde o výrazné zlepšení vašeho života. Dejte si snad trochu pozor, aby to, co se chystáte udělat, nezanechávalo za sebou „mrtvoly“, které jsou zbytečné a jen jitří situaci. Zdá se, že i kolem vás se mohou takové události výrazněji ukazovat. Můžete být vystaveni více tlaku na to, abyste něco změnili, zásadně, výrazně a s dalekosáhlými důsledky pro budoucnost. Je to výzva? Půjdu a udělám to, nebo ještě zůstanu ve starém?

Můžete mít období smutku, kdy se budete s něčím loučit, abyste mohli přivítat nové, období, kdy budete muset sebrat odvahu, abyste udělali reálný krok za snem nebo něčím, co je pro vás výzvou, ale doposud jste se tím zaobírali jenom v myšlenkách. Říjen pro vás může být velmi akční měsíc a zdá se, že i když se k ničemu odhodlávat nechcete, tak vám tento měsíc alespoň ukáže, kde jste ustrnutí a kde to už je dávno neživotaschopné. A v dálce uvidíte také to, jaké by to bylo… kdyby…

Býci (Rytíř mečů, Viselec, Desítka pohárů, Kolo štěstí, 2 mečů, Svět)

Říjen s vámi trošku zacvičí. Ponejprv tím, že vám cosi dojde a budete mít možná až nutkavou a sobě nepřirozenou chuť se podle toho zachovat. Snad si něco ochránit, ubránit, něco, k čemu vás váže citový vztah. Pocit zázemí. A podruhé tím, že vám dojde ještě něco dalšího, což vás uvrhne do nejistoty a dalšího zvažování, načež, pokud v tomto stavu vytrváte, uvidíte přesně co potřebujete vyřešit, dokončit, ukončit nebo naopak nově začít. V říjnu s tím vším budete mít plné ruce práce a je to měsíc, ve kterém se události mohou dít velmi rychle, nečekaně (Kolo osudu i Rytíř mečů přináší sílu uragánu). Hlavním tématem pro vás bude rodina nebo zázemí, či cokoliv, co za takové své vnitřní citové zázemí považujete. Možná to bude mezi dvěma mlýnskými kameny. Tlak na rozhodnutí, nebo zásah osudu, který vám znovu, jako v září, může zamotat hlavu, ale snad už zřetelněji uvidíte výsledky.

Dá se říci, že kdo si neúspěšně prošel zářijovými zkouškami, ten si dá reparát.

Kdo vytrval, zpomalil, posílil sebe a odhodlal se ke správnému, ten bude mít možnost postoupit o krok dál a znovu tvořit hodnoty, tentokrát ale na zcela jiném základě. Bez závislostí a lží. Nový cyklus začíná a možnosti se otvírají společně s krásným nádechem.

Blíženci (Královna mečů, Ďábel, 7 holí, Trojka mincí, Rytíř mečů, Eso pentaklů)

V první řadě, si milí Blíženci, dejte pozor na unáhlená jednání. Královna mečů s mečem ostrým, ženskou prchlivostí a Ďáblem po boku, není dobrý rádce. Těch rychlých a vzdušných karet tu máte hodně. Takže pokud udržíte své myšlenky na uzdě a nebudete podléhat tomu vnitřnímu ďáblovi v sobě, zvykům, zlozvykům, závislostem a bolestem minulosti, tak to může být velmi akční měsíc. Zejména proto, že se události mohou hýbat rychle, zvláště ty pracovní nebo hmotné či takové, které vám zajišťují živobytí. Spíše mi to jde do nových začátků, úspěšných investic a spoluprací s druhými lidmi. Tady využijte svou energii a střílejte klidně své nabídky od boku, protože to půjde a najde si to cíl. A přijde k vám pak zpět už jen to, co opravdu má budoucnost. Dobře ale prověřujte, protože ten Ďábel tam také může figurovat jako osoba, která překračuje vaše osobní hranice nebo situace, která vás tlačí někam mimo vaši morálku či zvyky. Své hranice si hlídejte a pak neváhejte použít i ten meč proti protivníkovi. Také to může být o tom, že tento měsíc vám připraví nějakou zkoušku, kdy právě s těmito svými stíny budete muset bojovat a budete tentokrát mít plný arzenál zbraní, abyste to dokázali. Tou hlavní zbraní bude „umět se za sebe postavit“. To vás zbaví toho zlého, a zároveň k vám přivede to dobré.

Funkční návod pro říjen hledejte v zázemí, jistotách, v práci, v cíleném a plodném využívání své energie na věci, u kterých cítíte potenciál do budoucna.

Rak (Věž, Páže mincí, Desítka pohárů, Eso pentaklů)

Pro Raky může být říjen zásadním a zlomovým měsícem v oblasti citového zázemí, rodiny a financí. S Věží na začátku výkladu se ale může nejprve něco zhroutit, nebo tu může být silný tlak na to, abyste nějakou starou strukturu opustili. Sami zbořili… nebo se může zbořit či přeměnit sama. Může to být celkem otřes, ale v tom všem prachu a troskách na vás čeká nabídka. Ta by měla být rozpoznatelná pouhým okem, pro vás spíše srdce, protože bude mít obrovský potenciál citového uspokojení a vlastně vám ponese novou naději. Máte tu dlaň, na které je mince… máte tu páže, které drží stejnou minci ve stejné dlani.

Ať už vás potkají změny a otřesy, se kterými počítáte, nebo zcela nečekané, po tom všem vás čeká rychlá a úspěšná regenerace. Možná si za chvíli na svou ztrátu už ani nevzpomenete. Může jít také o změnu myšlení nebo chování, kdy se rozhodnete vyjít do světa s tou svou mincí na dlani a nabídnout ji. I to může vyjít, protože na druhé straně máte v říjnu velmi přátelské a láskyplné prostředí venku. Patrně najdete tu druhou polovinu, kterou ke své nabídce, své energii, potřebujete.

A ještě tu mám pocit, že se může jednat o lidi kolem vás, kteří projdou nějakou probírkou, ukáže se pravá tvář, někdo odpadne, někdo naopak přijde. Silný pocit toho, že chci žít svou pravdu, a tak pro to udělám právě ten krok, který potřebuji. I se všemi důsledky a následky do budoucnosti.

Lvi (Pětka holí, Šestka holí, Král holí)

Vítězové celého října! Směle si vás dovoluji v této chvíli pasovat na krále. Máte nejakčnější, nejohnivější a nejjasnější karty ze všech znamení. Nebudu to protahovat. Začátek měsíce vás může zastihnout ještě v bojovné náladě, možná částečně v nejistotě, co bude dál, nebo v situaci, kdy se skrytě připravujete na odvážný čin. To s sebou nese někdy stav roztříštěnosti, ale jenom dočasný. Pak tu máte jasný pokyn – ty jsi vítěz, začni se tak chovat. Je zcela jedno, do jaké životní oblasti vám to sedne, vy sami patrně už v tuhle chvíli víte, kde by to mohlo být. Kde máte ambice usednout na trůn jako král. O to se tedy v říjnu pokuste.  Nezapomínejte ale na ty, kteří vám k úspěchu dopomohli a oceňte je. Nezapomeňte být spravedlivým králem situace. Možná ze své pozice můžete nyní i někomu druhému pomoct k podobnému úspěchu. Možná složíte zkoušku na výbornou, možná získáte práci snů, možná úspěšně vyřešíte vztahové problémy nebo potkáte někoho, kdo vám s představou vaší budoucnosti pomůže.

Nejjasněji tu ale mám pocit, že říjen bude skvělým měsícem, kdy můžete využít své nedávno nabyté schopnosti a dovednosti. Natrénováno máte, takže směle do ostrého procesu! 

Panna (Věž – 3 mincí, Dvojka mečů, Královna mečů)

I pro vás může být tento měsíc velmi zlomový, kdy se věci mohou dít venku, spíše od druhých lidí. Reakce nebo činy druhých lidí se vás mohou nepříjemně dotknout nebo ovlivnit váš život bez toho, aniž byste si to přáli nebo to chtěli zrovna nyní. Skoro mi přijde, že vás to spíš nepotěší, protože vás to uvrhne do nejistoty, vezme vám to část toho rozhledu, rozvahy, kterou máte rádi a je pro vás typická. Najednou můžete stát před situacemi, ve kterých budete mít chuť jednat zbrkle, ačkoliv na to nejste tam úplně zvyklí. Pokud se změny, které vás mohou v říjnu potkat, budou pojit s nepříjemnými pocity ztráty, zkuste nejprve zachovat rozvahu a zpomalit, dobře se rozmyslet a nechat si řadu dnů, klidně i týdnů, na rozmyšlenou. Tady není dobré odsekávat věci a dělat soudy ihned, takže zůstaňte věrni tomu svému analytickému pohledu, protože ten vám potom ukáže na konci měsíce události minulých týdnů ve zcela jiném, a jasném, světle.

Také to může být velmi dobrý měsíc pro změny, které chcete uskutečnit sami, svou vůlí, svým rozmyslem. Ťuknout konečně do toho domina, které už chcete, aby spadlo. V tom případě najdete vedle sebe podporu, spolupráci a i ten hojivý čas, který vám dá prostor si rozmyslet, co chcete dál podniknout.

Říjen je měsícem obrody, nových začátků. A jestli potřebujete, tak začněte uklízet. Na tom starém se to nové vybudovat nedá. Nebylo by to stabilní.

Váhy (Vůz, Páže pentaklů, Svět, Hvězda)

Minulý měsíc jste se možná k něčemu připravovali. Pokud to tak je, je říjen tou pravou pobídkou k činnosti. Cokoliv, co máte spojeno s pohybem vpřed, vývojem, novými začátky, zásadními výzvami, novými nabídkami – to je v říjnu váš výherní los. Kam sáhnete, tam byste měli nahmatat řešení, jasnost, a podporu okolí nebo podporu osudu, který vás přesně nasměruje.  Nepřijde to ale zadarmo, je tam potřeba se pohnout z místa, něco sem tam risknout, zeptat se, udělat krok vpřed. Bude tam dobrá nabídka? Bude tam to, co jsem čekal? Pokud ano, pokračujte. Pak tu máte opravdu nový začátek, který navíc okořeněný kartou Hvězdy, jež je o splněných přáních, o nejhlubších snech a vyrovnanosti, o které jste možná snili. Pro Váhy bude ale těžké udržet ten rozjíždějící se vůz, ty protichůdné síly v sobě, to vědomí, že všechno je na začátku, nebo u konce – nebo obojí naráz. To vědomí, že máte nadosah něco, o čem jste dlouho snili. Neuvěřitelně krásné karty. Zkuste se v říjnu podívat i do míst, do kterých jste se ve své duši nebo realitě nikdy neodvážili, ale přesto vám to téma nedá spát, protože… protože je tím vaším snem. Zkuste pro to něco udělat. Překvapení, které vás čeká, může být přinejmenším příjemným šokem.

Štír (Trojka mincí, Osmička mincí, Pětka pohárů, Sedmička pohárů)

O Štírech nebude v říjnu ani vidu, ani slechu. Budou tak zabráni do své práce, do své činnosti, do své vlastní horlivosti, že je vjemy zvenčí mohou až rozčilovat. Přesto druhá polovina karet už tak horlivá a úspěšná není. Je o zklamání a o hledání cesty ven ze situací, které jsou zmatené. To se vám může prolínat celým měsícem, nebo jeho částí, a může to souviset i s tou první polovinou. Vaše snaha, usebrání se do sebe, vám jen intenzivněji ukáže, co už nechcete dál prožívat nebo řešit. A pak budete jednat i za cenu, že od sebe odtrhnete něco nezralého, něco bolavého, že prostě půjdete o dům dál. Mohou to být také vlivy zvenčí, že se v průběhu měsíce dozvíte zprávy, které jasně ukáží na viníka složitých situací ve vašem životě a vy prohlédnete… Najednou uvidíte sebe, nebo něco jiného, jako mnohem cennějšího než to, co opouštíte. V pracovní oblasti vše dobře prověřujte, nyní dvojnásob, abyste nepracovali na něčem, čím se po čase bude chlubit někdo jiný – týká se to také věcí hmatatelných nebo takových, do kterých vkládáte velkou část své mentální i fyzické energie. Taková ta vaše duševní „hlavní činnost“.

Střelci (Trojka mincí, Sedmička mincí, Pětka mečů, Velekněz)

Říjen už bude o spolupráci. O tom, že si věci budou sedat na své místo. Pokud vás září poněkud skříplo a celé léto pro vás bylo náročné, tak věřte, že si tady už trochu oddychnete, minimálně v tom, že věci začnou dávat svůj smysl. Můžete ve zvýšené míře potkávat lidi, kteří vás budou podporovat, kteří vám s něčím pomohou, nebo dodají právě tu poslední informaci nebo zařídí situaci, která vám dodá ten kýžený pokoj nebo odhalí pravdu. A pak budete muset čekat. To, co se po vás v říjnu chce, je především trpělivost a pohled diváka, který se bude dívat na to, co mu roste pod rukama. Nic nelze uspěchat. Vedle sebe tu stojí karta zrady a porážky a karta moudrosti a pevných svazků. Může to být prubířský kámen v tomto tématu. Tam, kde jste mysleli, že jsou dobré základy, se může ukázat, že kdosi nebyl úplně čestný, nebo naopak, vás mohou lidé, o kterých nemáte valné mínění, pěkně překvapit svou moudrostí a snad i úrovní, kterou byste u nich nečekali. Je to energie překvapení, kdy něco, co vypadalo pevně nebo jste na to měli jasný názor, se ukáže jako jiné. K lepšímu nebo horšímu? To už se uvidí, jisté ale je, že vám říjen přinese několik novinek do života. Možná výraznou pomoc v podobě jiného člověka nebo mentora, něčeho, co vás osloví a budete tomu moci naslouchat. Co budete moci následovat, a přitom u toho čerpat sílu sami pro sebe.

V tomto postavení také může jít o to, že kolem sebe (nebo u sebe) uvidíte, že se viníci sami potrestali. Nebo k tomu je alespoň nakročeno.

Kozorozi (Sedmička mečů, Desítka holí, Čtyřka pohárů, Velekněz)

V říjnu to moc o potěšení nebude. A patrně si za to dost můžete sami. Buď tím, že jste někde nejednali fér, nebo tím, že jste zcela neuposlechli své tělo nebo duši a přetížili je. Pak nic nepůjde tak, jak si představujete a rozladěnost se může týkat především pevných svazků, partnerství nebo lidí, ke kterým cítíte úctu. Budou jiní, nebudou vás možná chtít podpořit upřímně, nebo vám budou nabízet pomoc a vy ji budete umanutě odmítat. I když máte pocit, že máte čistý štít, jistý díl únavy tu být může, protože někde bylo v minulosti dáno příliš a nyní to chybí… ve zdraví, ve vztazích… vrací se karma? Možná. Vrací se něco, co jste odněkud nepozorovaně odnesli, nebo něco, co vám nepatřilo. Nyní se to na vás může sesypat a odnést to může zdraví, záda, hlava, pohybový aparát.

V říjnu bude třeba se zastavit a podívat se na svůj život opravdu kriticky bez toho, aniž byste si říkali jaký by měl být! Podívejte se na něj jaký je. V tuhle chvíli. Najděte v tom všem moudrost a poučení. Ten Velekněz na konci výkladu vám může pomoci s hledáním… ale také vám bude nemilosrdně ukazovat, kde si plnou důvěru okolí nezasloužíte, kde sami sebe podvádíte a možná si i lžete.

Vodnáři (Blázen, Trojka mincí, Dvojka pohárů)

Klidně udělejte první krok, ať už ho zamýšlíte kamkoliv! Říjen může být jedním z top měsíců vašeho letošního roku. Musíte ale mít odvahu zkusit něco nového, nebo k sobě přizvat situace nebo osoby, které byste jen tak do svého života nepozvali. Možná vás bude říjen k tomuto opakovaně ponoukat, a protože výklad končí spojením toho nejlepšího z vás a z okolí, pak lze tento lehce riskantní přístup jen doporučit.

Pro vaši povahu to ale může být také měsíc velmi vizionářský, podnětný pro vaši duši nebo zásadní v tom, že potkáte či si uvědomíte něco velmi důležitého pro svou budoucnost. A budete mít zároveň chuť i podporu zvenčí toto realizovat. Pocítíte obrovský potenciál a chuť tvořit, protože výsledek vám bude připadat nadosah či už zároveň u tvoření dosažitelný, žitý…

Zkuste popostrčit všechno, o čem sníte. V říjnu by to mohlo přinést výborné výsledky.

Ryby (Páže holí, Sedmička pentaklů, Král holí, Šestka holí)

Říjen pro vás může být o nabídce, kterou možná čekáte, možná nečekáte, ale v každém případě s sebou ponese nádech života, akce a rozmýšlení nad tím, jak pevnou máte tu hůl, kterou držíte v ruce a co všechno vám na ni roste. Introspekce vlastního života. Pečlivé prohlížení si toho, co máte, co má žít, co nemá, co potřebuje zalít a co je plevel a je třeba to vytrhnout. Pak, s těmi akčními kartami,pravděpodobně dospějete do bodu, kdy všechno to, co jste pečlivě rozmysleli, také velmi akčně uděláte. To může mít až takovou intenzitu, že to okolí notně překvapí. Budete plavat proti proudu, budete plavat také po proudu, pokud budete chtít, ale s o to větší razancí!

Celý výklad také může být o tom, že takové pobídky dostanete od okolí, od osudu. Zvláštní křižovatky, na kterých bude testována vaše odvaha a vědomí toho, co máte. Ceníte si toho? Víte vůbec, co máte ve svém životě za cennosti? Co máte vyřešeno, co naopak ne? Říjen na to ukáže pořádně zdviženým prstem a zároveň nabídne možnosti, jak toho, co vidíte, co nejlépe využít pro sebe a pro pocit vítězství ve svém životě.

Autorka článku: Renata Petříčková
www.umodrekocky.blog.cz

Nejzajímavější články na našem portálu

 • Makový olej je vhodný na ekzémy, záněty a pomůže i s lupénkou

  Makový olej je vhodný na ekzémy, záněty a pomůže i s lupénkou Makový olej DiatomPlus je vhodný na ekzémy, záněty a výrazně pomůže i s lupenkou, hydratuje, vyhlazuje a zjemňuje pokožku. Je světle žluté barvy a makové vůně. Při vnitřním užití má mnoho blahodárných účinků, například : při angíně, anémii, revmatických onemocněních, migréně, chronické únavě, doporučuje se při Číst dál
 • Jitka Bičíková: BABIČČINY RECEPTY na ČIŠTĚNÍ LYMFY - 2. díl

  Jitka Bičíková: BABIČČINY RECEPTY na ČIŠTĚNÍ LYMFY - 2. díl Odvodňovací, detoxikační a LYMFU čistící potraviny :) Jablečný ocetJe jediným octem, který nevyvolává v těle kyselou reakci. Napomáhá trávení, vstřebávání potravy a vylučování, proto je dnes rovněž doporučován jako prostředek k hubnutí. Bývá oblíbenou přísadou do zeleninových salátů. ChřestVýborně odvodňuje, čistí ledviny a tím zbavuje tělo Číst dál
 • Výzva Dona Sergia k českému a moravskému národu! Propojte se se svými staroslovanskými a keltskými předky!

  Sdělení Dona Sergia, andského šamana, kterého do ČR pozval Petr Chobot. Říjen 2016 Don Sergio zdroj: Youtube Freeplanet Jsem opět zde, protože mi to bylo sděleno bytostmi, kterými říkáme APU a proto jsem se znovu vrátil po několika letech k vám. Přichází velice zajímavá doba, Číst dál
 • Návod na život podle Jaroslava Duška

  1. Když se ti něco líbí – řekni to. 2. Když se ti něco nelíbí – řekni to.3. Když se ti po někom stýská, zavolej mu.4. Když něčemu nerozumíš, zeptej se.5. Když se chceš s někým setkat, pozvi ho.6. Když něco chceš, popros.7. Nikdy se nehádej.8. Chceš-li, Číst dál
 • Jitka Chrtková: Důležitost pečujícího doteku pro zdravý vývoj dítěte a rozvoj pozitivních vztahů mezi dětmi

  Jitka Chrtková: Důležitost pečujícího doteku pro zdravý vývoj dítěte a rozvoj pozitivních vztahů mezi dětmi Dotek je základní lidskou potřebou. Lidská bytost – malé dítě – nemůže bez pečujícího doteku přežít. Jakkoli se toto tvrzení zdá být silné, je pravdou, že důsledky jeho nedostatku si s sebou nese mnoho dětí a dospělých.Příkladem, jak zničující může nedostatek pečujícího doteku být, jsou sirotčince a Číst dál
 • Michal Říha: Proč je chůze na boso tak prospěšná?

  Michal Říha: Proč je chůze na boso tak prospěšná? Masážemi chodidel, reflexologií, se zabývám již 14 let a krom toho chodím bos, co to jen lze. Je to přirozené a je dobré být přirozený. Řekněme si: Proč je dobré choit bos? Noha, přesněji chodilo, je to, co každý z nás od zrození do konce Číst dál
 • Bez čeho se nemůžete naučit anglicky

  zdenek vanicek anglictina Existuje jedna zcela zásadní věc, která nesmí chybět, pokud se chcete naučit nový jazyk. Angličtinu učím již mnoho let. Ve třídě jsem měl studenty, kterým to na začátku moc nešlo, a patřili mezi ty slabší ve třídě. Číst dál
 • Je ten muž pro mě skutečně tím pravým?

  Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně běžná hra vášní je na programu tehdy, když se muž, který nikdy opravdu nedospěl, zamiluje do ženy, která si myslí, že z něj možná dokáže "udělat dospělého člověka". Žena, která se Číst dál
 • Nikol Březinová: Vibrační vlastnosti drahých kamenů - růženín, aventurín, perly

  Nikol Březinová: Vibrační vlastnosti drahých kamenů - růženín, aventurín, perly Krásný den Vám všem. K našemu dnešnímu novému rudrakshovému náhrdelníku a náramku přináším povídání. Na náhrdelníku můžete vidět kombinaci několika kamenů. Naleznete zde perličky, růženín, ale i nádherný a třpytivý modrý avanturin. Takže abychom to vzali postupně něco málo k perličkám. Perly jsou drahokamy moře. Číst dál
 • Magazín BIOOO: CO JE VAZELÍNA A PROČ JI MAJÍ RÁDI VÝROBCI KONVENČNÍ KOSMETIKY?

  CO JE VAZELÍNA A PROČ JI MAJÍ RÁDI VÝROBCI KONVENČNÍ KOSMETIKY? Existuje taková vtipná průpovídka, že máme rádi „přírodní“ kosmetiku s vazelínou, protože ropa je přece z přírody. Je to narážka na „přírodní“” kosmetické přípravky, které jsou plné této ropné složky, a je hodně důvodů, proč bychom ji rádi mít neměli. Z přírody je leccos a Číst dál
 • Vztah dvojplamenů - karmických duchovních dvojčat

  Vztah dvojplamenů - karmických duchovních dvojčat O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že zájem o toto téma roste tím víc, čím víc se projevuje v realitě. Muži a ženy z celého světa se ocitají v situacích, kdy potkají své dvojče a nic Číst dál
 • TV je psychosociální zbraň

  TV je psychosociální zbraň Je to kruté zjištění ale uvědomuji si, že když se občas koukám na TV tak se přistihnu, že na obrazovku jenom tupě zírám. Na nic nemyslím a zírám. U televize zásadně nepřemýšlím, podvědomě ji vyhledávám jako rychlou zábavu. Jako útěk před stresující realitou plnou problémů. Číst dál
 • Lucie Meškanová: Co mohu udělat, když ve svém životě zažívám těžkosti?

  Lucie Meškanová: Co mohu udělat, když ve svém životě zažívám těžkosti? Mé vnímání dnešních dní V mém vnímání bylo naplněno, vše máme k dispozici, vše již “víme”. Není co hledat. Je potřeba postavit se na světlo, do své pravdy a Být. Co to znamená pro naší každodennost? Je to apel na to, abychom se stali “svatí”? Číst dál
 • Ivana „Geri“ Kutnarová: Dvojplameny a naprosté opuštění iluzí

  Ivana „Geri“ Kutnarová: Dvojplameny a naprosté opuštění iluzí Po setkání dvojplamenů a rozpoznání na úrovni duše, kdy zpravidla zažívají velmi intenzivní sblížení, dochází postupně k návratu do původních životních a partnerských vzorců, převzatých z dřívějších vztahů či okolí, rodiny nebo společnosti. To však přináší rozpory, jež i přes oboustrannou snahu nakonec vedou k Číst dál
 • Soňa Sofi: NUMEROLOGIE - Jak vybrat název firmy z numerologického hlediska?

  Soňa Sofi: Jak vybrat název firmy z numerologického hlediska? Při výběru názvu vaší firmy je důležité, abyste našli takový název, který bude přispívat k dobrému rozvoji podnikání a umožní vám uskutečňovat vaše vytyčené cíle. Zároveň s tím však musíte vědět, co chcete, čeho chcete dosáhnout. Každý podnikatel si přeje, aby se jeho firmě dařilo Číst dál
 • Mojmír Mišun: Slovanství v dnešní době

  Mojmír Mišun: Slovanství v dnešní době Dostáváme se do společnosti, která převrací a mění snad úplně všechno. Tedy i to, na čem vyrůstá životaschopná, morálně vyspělá duchovní společnost. Často vyvstává otázka, kdo a proč ji takto řídí a co tím sleduje. Jsme snad už jen manipulováni? Pokusím se podat svůj pohled, Číst dál
 • Olga Pěchotová: Jak se v našem horoskopu ukazují problémy s fyzickým tělem?

  V astrologii se informace o našem fyzickém těle a zdraví dozvídáme z 1. a 6. domu horoskopu. 1. dům vypovídá o našem fyzickém vzhledu, postavě a také o případných poporodních komplikacích souvisejících s naším tělem a zdravím.Přes ascendent a tedy hrot 1.domu Duše vstupuje do Číst dál
 • Očima laskavé rebelky: Opravdová změna musí přijít vždycky zevnitř

  Očima laskavé rebelky: Opravdová změna musí přijít vždycky zevnitř To, čím se živíš, utváří tvoje přesvědčení o tom, kým jsi. K velkým tlakům dochází třeba v sociálních službách, zdravotnictví, ale i školství. Chtěla bych dnes trochu dodat energii lidem, co pracují v těchto a dalších službách. Zvlášť tady je třeba , aby tu pracovali lidé, Číst dál
 • Ivo Kotek: Utěšování Vás zničí!

  Ivo Kotek: Utěšování Vás zničí! Známe to všichni. Procházeli jsme nepříjemným životním obdobím a potřebovali jsme se někomu svěřit. Naši přátelé nás vyslechli a hned vzápětí většinou dodávali: “neboj, to bude dobrý” nebo “za pár let se tomu zasměješ”, “vykašli se na něj/ní” atd. Proč nám nebylo lépe? Abych to Číst dál
 • Můmie altajské princezny stará 2500 let má moderní tetování jelena

  Můmie altajské princezny stará 2500 let má moderní tetování jelena Vědci odhalili tajemství smrti altajské princezny – záhadné 25 leté ženy s tetovaním jelena na levém rameni, která žila na euroasijské stepi a zemřela před 2500 lety. Ve světě je známá jako altajská princezna. Tajemství jejího života a smrti stále nedá pokoj vědcům. Proč tuto altajskou Číst dál
 • Vendula Kociánová: Silná žena nebo raněná holčička?

  Vendula Kociánová: Silná žena nebo raněná holčička? Na základě článku o „silných ženách“ přicházím s dalším tématem, které by mohlo lépe osvětlit celou bublinu kolem silných žen. Mnoho z vás totiž tento, skoro už fenomén, chytilo za špatný konec. Naštěstí ne všechny. Vzaly jste si tento článek jako omluvu, proč máte špatné Číst dál
 • Nikol Březinová: Rudraksha - oči boha Šivy

  Nikol Březinová: Rudraksha - oči boha Šivy Rudraksha je plodem stromu Elaeocarpus granitus, který se vyskytuje nejhojněji na úpatí Himalájí, v Nepálu a Indii. Rudraksha bývá označována, jako oči pána Shivy. Tento výraz vznikl podle legendy, kdy bůh Shiva usedl na zem, začal meditovat za 1000 šťastných a bohatých let pro lidstvo. Číst dál
 • Lucie Oravcová: Křemelina zázrak pro odkyselení organizmu a detoxikaci

  Lucie Oravcová: Křemelina zázrak pro odkyselení organizmu a detoxikaci CO JE KŘEMELINA? Rozsivky z kterých je tvořena křemelina jsou jednobuněčné organizmy, které žily před 300 miliony let v oceánech. Z křemičitanu získávaných z mořské vody si tvořily jemnou skořápku. Když odumřely, ukládaly se jejich mikroskopické skořápky na dně moře. Během staletí se jich uložily Číst dál
 • Adéla Chytilová: Samota může být lék

  Adéla Chytilová: Samota může být lék Samota není zlá, je to jen způsob, jak se sblížit sám se sebou. Vždy jsem se samoty bála. Byla pro mě symbolem úzkosti, nudy a prázdnoty.Připadala jsem si sama, když jsem měla být bez druhých. Neuměla jsem samotu správně pochopit ani využít. Děsila mě. Nesebeláska Číst dál
 • Věra Ovečková: Dřevěné nádobí má výrazné léčebné účinky

  Věra Ovečková: Dřevěné nádobí má výrazné léčebné účinky Tady máme obraz slova "dřevo".Máte rádi dřevo? Obklopujete se jím? Hrají si Vaše děti s dřevěnými hračkami? Dobře děláte. Dřevo má výrazné léčebné účinky a jeho Síla dokáže zahojit mnohé rány. Pro mě je tím nejpřirozenějším materiálem, který lze použít k výrobě téměř čehokoli, co Číst dál
 • 1
 • 2
 • 3
national cpr association