Renata Petříčková: Horoskop ZÁŘÍ 2017 pro jednotlivá znamení

Září bude podle výkladu pro jednotlivá znamení už měsícem úlevy, ve které se už lépe usadíme v nových rolích, oddechneme si, ovšem tam, kde není hotovo, tam bude práce nad hlavu. Odrazit se vám to může v jakékoliv oblasti, hlavní kartou pro září mi totiž vyšla Osmička mincí, která je o trpělivém zasednutí do školních, učebních lavic a práci, u které se z nás bude kouřit. Po těžkých prázdninách v rukou NĚCO máte – tak teď je čas na tom začít trpělivě, sami za sebe – pracovat.

Podobnost se školní docházkou je čistě náhodná… 😊?

Berani (5 mincí, 10 mincí – Měsíc, 8 mincí)

Září bude pro Berany měsícem, ve kterém zřetelně uvidí „účet svého života“. Co mají, co chtějí, co naopak nemají.  Do jisté míry to může být velký zmatek, ve kterém nebude jednoduché se vyznat. Na jednu stranu se všechno může hroutit do pocitu bezmoci nebo bídy, na druhé straně bude zřetelněji vidět to, co opravdu chtějí. A dostanou k tomu i sílu, chuť a prostředky k tomu, aby za svými cíli šli.

Září může být pro někoho zezačátku zmatené tímto směrem, ale postupně se rozejde do nových cest a k novým rozhodnutím. Může to také být o tom, že naopak – to, co se do této doby zdálo zmatené, se v září objasní a bude zřejmé, kudy se dát nebo jak svou situaci řešit. Září bude pro Berany bilanční, jasněji bude vidět, co zažívali minulé týdny a měsíce a s větší chutí a vervou se pustí do nových záležitostí.  Nevylučuji ovšem, že mnozí Berani se nebudou zkraje měsíce ještě cítit jako oběti svých životů, ten pocit, že se nemůžu hnout z místa tu je… Nezbyde než se do všeho zakousnout a potom uvidíte, že to nejenže jde, ale že vám to dělá i dokonce dobře.

Býci (Kolo osudu, Měsíc, 10 holí, 2 mečů)

Pro Býky může být září měsícem nějaké zásadní životní změny, která je ale v první chvíli moc nepotěší. Jako by je zatížila. Jak fyzicky, tak především fyzicky. A uvrhne je to nejistot zítřků. Dokonce to podle karet mohou

být i zážitky takové, že před nimi budete chtít raději zavřít oči. Nějakým způsobem může být ohrožen váš pocit bezpečí a stability, něco se v této oblasti vyjasní a ve výsledku vám to spíše přitíží. Jsou to událostí spíše zvenčí, než že byste vy sami byli jejich hybateli. Osud se už na něco nemůže dívat ,a tak nějakým způsobem zasáhne. Najednou můžete stát jako soudci svého života uprostřed svých citů i hmotného světa a nebude moc vědět, kudy se dát. Nespěchejte na svá rozhodnutí, nebo lépe řečeno – nedělejte ukvapené závěry ve smyslu „a stejně jsem chudáček“ (Viselec, 5 mincí), ale dejte si více času. Mnoho z toho, co zažíváte, je ještě skryto a potřebuje uzrát.  Jiné názory a jiné úhly pohledu ale berte v potaz. Vše posuzujte optikou, že „jsem se mýlil“, nebo „mohl bych se mýlit“ a zpomalte své reakce. Jen zdálky vnímejte a dělejte závěry jen velmi pomalu.

 

Blíženci (10 pohárů, Královna pohárů, Slunce, Poslední soud)

Září by vám mělo dopřát. Úlevu, vidiny lepší budoucnosti, odpočinek, dostatek citů a také vzduchu. Nad vším vám sice leží ta boží ruka, trochu někdy Damoklův meč, ale spíše bude dohlížet na to, abyste nedělali to, co je pro vás „zpátečnickým chováním“. Snad dostanete plnou náruč náznaků, akcí, posunů nebo dokonce výsledků (záleží na každém), které vás nekompromisně přesvědčují o tom, že je třeba šlápnout do pedálů, chytit všechno dobré, co máte k dispozici a naložit s tím tak, jak potřebujete, a především beze strachu. Tato kombinace karet může přinést cokoliv, od velkých happyendů až po pouhá rozjasnění situací, které se delší dobu táhnou, odvahu k zásadnějším krokům v životě, pochopení předchozích „porodních bolestí“ svého života nebo prostě jen téměř neviditelnou nabídku a podanou ruku „pojď, vytáhnu tě z mrtvých, ale musíš za sebou něco definitivně nechat“. Jakou to na sebe vezme podobu, už je na každém, energie je ale společná.

 

Rak (Svět, Poslední soud, 7 pentaklů, Mág)

Pro Raky může být září měsícem definitivního se rozloučení s něčím a vykročením zcela novým směrem. Nebo objevení dosud netušených možností, které do jisté míry mohou přijít zvenčí, to nevylučuji, ale spíše mám dojem, že to jsou schopnosti, možnosti a příležitosti, které objevíte v sobě jako netušené síly (talenty, možnosti). Minimálně vám měsíc do cesty rád přistrčí křižovatku, na které do vás šťouchne „tak co, dáš to?“. A protože z minulých měsíců vím, že toto se vám opakuje už v tomto roce vícekrát, dá se říci, že to bude šťouchnutí ze všech nejviditelnější podpořené právě tím, že zcela zřetelně uvidíte, že zpátky už nechcete, nebo nemůžete.  Buďte trpěliví, s osudem, se sebou samými. Mezi rozhodnutím něco udělat, někam se vydat a první realizací nebo jen sbalením si pomyslných kufrů, může být ještě poměrně dlouhé období pečlivého plánování, zvažování nebo prostě jen čekání, až dozraje ten správný čas. V toto směru je velkou výhodou vaše dobrá intuice, která vás povede…

 

Lvi (Královna pohárů, 7 pohárů, Eso mečů, Slunce)

Jako první mě napadlo, že Lvům, kteří dlouze čekají na jakýsi výsledek – se velmi uleví, protože se výsledek objeví. Může to být proces trvající celý měsíc, ale nakonec se vyloupne. Přinese úlevu a energii k tomu se hnout z místa. Pokud nebudete mít před sebou tak bouřlivé události, tak pro vás bude září milým měsícem, ve kterém bude hlavním tématem hledání něčeho milého, život vám nabízí spoustu různých možností, z nichž nebude tak lehké vybírat. Ale zdá se, že když použijete minulé zkušenosti, svou moudrost, budete se rozhodovat srdcem, tak ze všeho, co vás v září potká, dokážete vytěžit i v reálu hmatatelné záležitosti. Můžete odvážně vykročit za svými sny, rozhodnout se o zásadnějších životních věcech. Udělat krok sami. Září v tom bude mohutně podporovat i ty váhavé….

 

Panna (9 mečů, 4 holí, 6 holí, 5 pohárů)

Co když se tento měsíc budete více věnovat tomu, co vás tíží, trápí, zklamává v životě? Zdá se, že narozeninové kritické období je o to těžší, oč vám chybí to, co pro vás znamená zázemí, bezpečí, stabilitu, pocit vítězství nebo odvaha. Možná je něco takového před vámi a bojíte se…Pak tohle všechno překonejte, protože na úspěch máte opravdu dobře nakročeno, a to okolo jsem jen noční můry a strachy. Pokud však máte skutečně pocit, že v tom, abyste byli úspěšní, je vám zvenčí bráněno, zkuste na to jít zcela novou cestou. Novým způsobem spojeným s odlehčením, vystoupením ze zkostnatělosti. Nebuďte na sebe v září moc přísní. Něco se nepovede, no a co… není důvod se za to bičovat. Něčeho se bojíte. Nepěstujte ten strach ještě víc svými obavami ze strachu. Důležité také je vědět, že i kdyby vám jakkoliv přitížilo, tak jsou tu dvě pomocné ruce – jedna je někde venku v podobě člověka (od kterého to nemusíte ani čekat)… druhá je pak v tom, co už máte a co jste dokázali a co v panice a hrůze nevidíte. Zastavte se a otočte se. Najdete tam oboje – a z toho vzejde odvaha a úspěch.

 

Váhy (Eso pentaklů, 2 holí, 8 holí, 4 mečů)

Snad za to budou moci narozeniny, snad celé září ve své energii nových začátků, ale vy budete ze všech znamení stát před nejhlubšími výzvami. Dvojí karty zvažování, jedna odpočinková a jedna o novém začátku. Vše jako celek působí velmi něžně, ale hluboce. Záleží potom na každém, kde ho tato energie zastihne. Mohou to být zásadní životní změny, změny myšlení a nastavení, výzvy, vztahy nebo práce. Kdekoliv. Důležité bude se umět v září zastavit. Nebránit se tomu, co se vám děje a s jakými následky minulosti se potýkáte. Naopak – berte to jako výzvu, kterou nyní máte šanci si dobře prohlédnout a pochopit do samotné podstaty. Rozhodnout se, jak dál. Osud vám bude velmi nápomocem a můžete se potkávat více než kdy jindy s následky svých minulých činů. Ať v dobrém, tak ve zlém, oboje ale bude o zastavení se, o nutnosti se zastavit třeba někde, kde děláte chybu. Nebo naopak, tam kde jste zaseli to dobré, dostanete semínko pro novou rostlinku. Nevyroste hned, nespěchejte na něj… ale vyroste po čase. Je to citlivá doba, ve které se vyplatí mít oči na stopkách a uši plně nastražené. Nesoudit, ale potichu vnímat a snažit se pochopit. Září pro Váhy může být měsícem plným nových možností, pokud je správně chytí do dlaní.

Štír (Král holí, 3 mincí, Eso mečů, Královna pentaklů)

Štíři budou pevně sedět na svém trůnu. A budou vládnout. Buď pevnou rukou, rozhodnou a jasnou – pozor, tady se nevyplatí se jim dostat do spárů či je chtít nějak obalamutit. Prohlédnou vás! Pronikavost bude jejich silnou stránkou. Ne, že by jindy nebyla, ale v září to bude dvojnásob patrné. Nebo budou řešit věci velmi dobře promyšleným kompromisem, budou mít štěstí na lidi kolem sebe, protože jim pod ruku přijde právě ten, koho potřebují, nebo naopak – sami se stanou pomocníky pro náhodné i cílené kolemjdoucí. Štíři budou v září lidmi na svém místě – lhostejno, kam vám tato energie zamíří. Ideálním cílem jsou ale místa, kde je vidět růst, klid, nebo dokončení nějaké situace či uhlazení životní oblasti. Tam zaměřte směle svou energii a klidně i přitlačte!

Střelci (Císař, Eso pentaklů, Královna holí, 6 mečů)

Hlavní kartou pro vás na září je Šestka mečů, která je ovšem hodně podpořena zvenčí. Zdá se, že se pohnete z místa. Fakticky, v reálu, či ve svém přesvědčení – ale bude to něco, co bude navenek viditelného nebo zásadnějšího. Zvenčí to mohou podpořit konkrétní lidé, kteří vám něco vyjasní, dají energii, zápal, důležitou informaci a možná uvidíte i naději, která je na tom druhém břehu. Kdo potřebuje opustit situaci, vztah, vlastní zlozvyky, je to ideální měsíc se nad tím vším zamyslet z reálného hlediska. Vidět to otevřenýma očima a odpíchnout se nově. Do neznámého, do nového území. Dalo by se říci, že co nyní opustíte, to najdete v posílené formě na druhém břehu. Jen je tady nějaká ta kratší či delší cesta od jednoho k druhému, což nemusí být příjemné období.

Na druhou stranu – začněte všechno, co jste si naplánovali! Ideální doba pro zásadnější rozhodnutí v životě nebo pro začátky toho, kde cítíte už první znaky potenciálu do budoucna.

Kozorozi (5 mečů, 8mečů, 2 mincí, 10 holí)

Vás může září zastihnout mimořádně vyčerpané. Nebo s pocitem poraženosti. Můžete se dostat do situace, kdy si nebudete vědět rady, kdy se budete pouze cítit okradeni, na rozbouřené vodě, svázáni okolnostmi a naprosto přetíženi.  Celý měsíc si hlídejte zdraví a odpočívejte, protože vás může září testovat ve schopnosti přežít v těžkých podmínkách. Jak z toho co nejlépe ven? Podvedli jste někoho, nezachovali se fér? Právě v tuhle dobu možná sklidíte plody této „práce“. S tím se nedá nic dělat a můžete se tomu jen postavit s pokorou, snad se pokusit něco napravit, i když i tady je hodně ztráty energie, jakákoliv činnost vás může v září mimořádně unavovat a vyčerpávat. Zkuste vzít to, co ještě zůstalo nepoškozené a zvážit, nakolik se vám vyplatí to všechno ještě spravit, i přesto, že je to tak rozbité. Pokud někdo naopak porazí vás a zůstanete s prázdnýma rukama, znovu zvažte svou vlastní vinu na situaci, ačkoliv sklon k sebelítosti tu bude veliký. Pak vezměte opět to, co máte – a přejděte tu rozbouřenou řeku s grácií. Opřete se o zkušenosti z minulosti.

Vodnáři (3 mincí, Královna pohárů, 8 holí, Eso pohárů)

Září vám také může nadělit něco nového, něco, co jste si zasloužili, po čem dlouho toužili, nebo s čím dlouhodobě zacházeli. Mohou se vynořovat ve zvýšené míře nové možnosti, jdoucí spíše zvenčí, od ostatních lidí nebo díky změně nějaké situace. Změně úhlu pohledu. Připadá mi to jako sklízen výsledků vlastní píle, kdy se k vám najednou přidá okolí (nebo okolnosti) a možná projdete tím finále – ke konečnému výsledku, jež bude zároveň i novým začátkem. Přitom stále pozor na to, co zasejete, to také sklidíte, ona ta Osmička holí nese opravdu neměnné události. Už je nemáte moc možnost ovlivnit, a tak ať se stalo cokoliv v předcházejících týdnech, tak nyní je čas se k té nové situaci nějak postavit. Tak, aby už bylo jasné, že jste se s ní smířili a jste ochotni se za ni postavit. Podporu zvenčí mít budete.

Ryby (Ďábel – Vůz – Rytíř holí)

Rybičkám bude zářijová voda možná hodně horká. Snad si uvědomíte s nezvyklou palčivostí, co vás tíží, svazuje, co nasazuje okovy. Škála uvědomění je velmi široká – od úlevy z toho, že si konečně něco přiznám nebo to vidím, až po bolestivé mrskání se v bažině a snaha si nadále namluvit, že i tohle je čistá voda vhodná pro rybičku. Vzhledem k vašemu znamení bych řekla, že vás může ve zvýšené míře trápit špatné spaní, zlé sny, noční můry, dejte si také pozor na to, co po vás kdo chce, abyste se nestali snadnou obětí a nevklouzli někomu do pasti nebo se nenechali okrást, obrat o svou vlastní energii. Zároveň je ale září plné energie k tomu, abyste se z toho vymanili, abyste práskli do koní a změnili směr svého života – v práci, ve vztazích, ve svém myšlení, v domově, možná i stěhování – nebo zásadnější životní změny.  K tomu všemu bude tento měsíc výhodný, a to i v případě, že o tom teprve budete uvažovat nebo plánovat. Jakýkoliv posun směrem od vězení, zlozvyků, destrukce – bude bolet, ale bude v tomto měsíci mimořádně účinný.


Autorka článku: Renata Petříčková
www.umodrekocky.blog.cz

Nejzajímavější články na našem portálu

 • Ava Chrtková: I řvoucími ústy psychopata k vám může mluvit Bůh

  Ava Chrtková: I řvoucími ústy psychopata k vám může mluvit Bůh V procesu transformace od nevědomého k vědomému životu se stane mnoho věcí, které mohou člověka zcela vyvézt z míry. Nejinak to bylo i u mne mnohokrát v mém životě. Mnohokrát jsem nepochopila proč se to či ono stalo. Postupným procesem práce na sobě a zejména Číst dál
 • Magazín BIOOO: CO JE VAZELÍNA A PROČ JI MAJÍ RÁDI VÝROBCI KONVENČNÍ KOSMETIKY?

  CO JE VAZELÍNA A PROČ JI MAJÍ RÁDI VÝROBCI KONVENČNÍ KOSMETIKY? Existuje taková vtipná průpovídka, že máme rádi „přírodní“ kosmetiku s vazelínou, protože ropa je přece z přírody. Je to narážka na „přírodní“” kosmetické přípravky, které jsou plné této ropné složky, a je hodně důvodů, proč bychom ji rádi mít neměli. Z přírody je leccos a Číst dál
 • Časopis Šifra: Včelstva vymírají jako nikdy v historii. Dva včelaři vyrazili do boje za jejich záchranu

  Včelstva vymírají jako nikdy v historii. Jablka, jahody, okurky, med… Přibližně třetina našich potravin závisí na rostlinách, které opylují včely. Na celém světě probíhá dramatický úhyn včelí populace, který je podle odborníků zapříčiněn monokulturami, parazity a pesticidy. Dva biovčelaři ze severního Německa už toho mají dost a rozhodli se s tím Číst dál
 • Ivana Valová: VIZE Z ATLANTIDY

  Ivana Valová: VIZE Z ATLANTIDY Byla jsem oboupohlavní bytostí, mužem i ženou. Ta bytost byla tvořena aspektem muže a ženy, kteří se drželi za ruce a dívali se do jasného světla krystalu, který vyrůstal mezi nimi. Čerpali z něj energii a byl pro ně zdrojem všech informací. Přes jeho záři Číst dál
 • Soňa Sofi: NUMEROLOGIE - Jak vybrat název firmy z numerologického hlediska?

  Soňa Sofi: Jak vybrat název firmy z numerologického hlediska? Při výběru názvu vaší firmy je důležité, abyste našli takový název, který bude přispívat k dobrému rozvoji podnikání a umožní vám uskutečňovat vaše vytyčené cíle. Zároveň s tím však musíte vědět, co chcete, čeho chcete dosáhnout. Každý podnikatel si přeje, aby se jeho firmě dařilo Číst dál
 • Můmie altajské princezny stará 2500 let má moderní tetování jelena

  Můmie altajské princezny stará 2500 let má moderní tetování jelena Vědci odhalili tajemství smrti altajské princezny – záhadné 25 leté ženy s tetovaním jelena na levém rameni, která žila na euroasijské stepi a zemřela před 2500 lety. Ve světě je známá jako altajská princezna. Tajemství jejího života a smrti stále nedá pokoj vědcům. Proč tuto altajskou Číst dál
 • Lucie Meškanová: Co mohu udělat, když ve svém životě zažívám těžkosti?

  Lucie Meškanová: Co mohu udělat, když ve svém životě zažívám těžkosti? Mé vnímání dnešních dní V mém vnímání bylo naplněno, vše máme k dispozici, vše již “víme”. Není co hledat. Je potřeba postavit se na světlo, do své pravdy a Být. Co to znamená pro naší každodennost? Je to apel na to, abychom se stali “svatí”? Číst dál
 • TV je psychosociální zbraň

  TV je psychosociální zbraň Je to kruté zjištění ale uvědomuji si, že když se občas koukám na TV tak se přistihnu, že na obrazovku jenom tupě zírám. Na nic nemyslím a zírám. U televize zásadně nepřemýšlím, podvědomě ji vyhledávám jako rychlou zábavu. Jako útěk před stresující realitou plnou problémů. Číst dál
 • Vendula Kociánová: 10 rad jak učinit muže ve vztahu štastným

  Vendula Kociánová: 10 rad jak učinit muže ve vztahu štastným Mějte často sex, milujte se Pro muže je sex velmi důležitý. Pokud mu není žena schopna nebo ochotna nabídnout hlubší milování, o to častěji jej bude vyžadovat. Dnešní muži jsou nedomazlení a už od dětství jim velmi chybí dotyk. Ještě dnes se traduje, že mazlit Číst dál
 • MERLIN král čarodějů: Často si přejete a žádáte, aby přišlo něco lepšího...

  MERLIN král čarodějů: Často si přejete a žádáte, aby přišlo něco lepšího... Proč vám tedy vadí, že se skoro vše ve vašem životě hroutí a padá... Proč jste v šoku a trpíte, že se všechno děje jinak, než na co jste byli zvyklí a v čem jste doposud žili... Proč vám vadí, že se rozplynuly iluze a Číst dál
 • Michal Říha: Proč je chůze na boso tak prospěšná?

  Michal Říha: Proč je chůze na boso tak prospěšná? Masážemi chodidel, reflexologií, se zabývám již 14 let a krom toho chodím bos, co to jen lze. Je to přirozené a je dobré být přirozený. Řekněme si: Proč je dobré choit bos? Noha, přesněji chodilo, je to, co každý z nás od zrození do konce Číst dál
 • Jitka Chrtková: Jak pomoci dětem zmírnit stres a podpořit je, aby se lépe učily

  Jitka Chrtková: Jak pomoci dětem zmírnit stres a podpořit je, aby se lépe učily Massage in Schools Programme (MISP) je mezinárodní program, který pomáhá ve více než 38 zemích světa zlepšovat kvalitu života dětí ve školách a školkách. Je založen na základní lidské potřebě – pečujícím doteku. Dítě masíruje jiné dítě pod dohledem dospělé osoby, a tak se učí empatii Číst dál
 • Radka Svobodová: Osm tipů, jak zvýšit své sebevědomí

  Radka Svobodová: Osm tipů, jak zvýšit své sebevědomí Otázka zdravého sebevědomí souvisí především s pocitem vlastní hodnoty. Naše společnost nám vštěpuje, že velikost naší hodnoty se úměrně zvyšuje nebo snižuje v závislosti na tom, jak se dokážeme přizpůsobit očekávání svého okolí. Jestliže nás v minulosti naučili, že nesmíme vyčnívat z řady, máme být Číst dál
 • Věra Ovečková: Dřevěné nádobí má výrazné léčebné účinky

  Věra Ovečková: Dřevěné nádobí má výrazné léčebné účinky Tady máme obraz slova "dřevo".Máte rádi dřevo? Obklopujete se jím? Hrají si Vaše děti s dřevěnými hračkami? Dobře děláte. Dřevo má výrazné léčebné účinky a jeho Síla dokáže zahojit mnohé rány. Pro mě je tím nejpřirozenějším materiálem, který lze použít k výrobě téměř čehokoli, co Číst dál
 • Kvantová terapie: LIMITY EXISTUJÍ POUZE V NAŠÍ HLAVĚ

  Kvantová terapie: LIMITY EXISTUJÍ POUZE V NAŠÍ HLAVĚ Jsme hrdí na naše absolventy a na to, jak dělají svět skrze sebe krásnějším. Děkujeme Pavlíně za sdílení jejího příběhu. : "Přijela jsem k nehodě osobního auta a motorky. Viděla jsem u svodidel ležet motorkáře a postávat lidi kolem. Já vyběhla z mého auta, hlavou mi Číst dál
 • ČASOPIS ŠIFRA: Wi-Fi - Problém, který nevidíme

  ČASOPIS ŠIFRA: Wi-Fi - Problém, který nevidíme Wi-Fi: Problém, který nevidíme Hladina elektromagnetického záření je zvlášť ve velkých městech v řádu tisícinásobků vyšší, než by bylo přirozené. To může podle některých odborníků narušit náš vnitřní systém. Jednou v létě se Per Segerbäck vydal na procházku, při níž potkal souseda, který bydlí zhruba Číst dál
 • Lucie Oravcová: Křemelina zázrak pro odkyselení organizmu a detoxikaci

  Lucie Oravcová: Křemelina zázrak pro odkyselení organizmu a detoxikaci CO JE KŘEMELINA? Rozsivky z kterých je tvořena křemelina jsou jednobuněčné organizmy, které žily před 300 miliony let v oceánech. Z křemičitanu získávaných z mořské vody si tvořily jemnou skořápku. Když odumřely, ukládaly se jejich mikroskopické skořápky na dně moře. Během staletí se jich uložily Číst dál
 • Jitka Bičíková: PROČ VÁS BOLÍ NOHY? - Duchovní příčina

  Jitka Bičíková: PROČ VÁS BOLÍ NOHY? - Duchovní příčina Pobolívají vás stále lýtka, i když jste v klidu? Cítíte v nich napětí, bolest, palčivost, horkost, někdy křeče či tepání? Pak zde mluvíme o tzv. "syndromu neklidných nohou". Z duchovního hlediska přeloženo: "Syndrom nezastavení toku našich úporných myšlenek na vše, CO MÁTE POCIT, ŽE MUSÍTE Číst dál
 • Lucie Švecová: Když doma straší a nejen to

  Lucie Švecová: Když doma straší a nejen to Všichni milujeme svůj domov a pocit, že jsme někde doma. Avšak i naše obydlí má svoji paměť a vědomí. Proto se někde cítíme nevysvětlitelně dobře a někde, i když nedokážeme říci proč, se cítíme nepříjemně. A nebojte, dnešní článek nebude zas tak strašidelný, jak říká Číst dál
 • Lucie Švecová: Co nám ve škole neřekli aneb pravda o DNA

  Lucie Švecová: Co nám ve škole neřekli aneb pravda o DNA Už delší dobu mi hlavou lítal nápad na článek o DNA. Dneska impuls přišel i ze srdce a tak usedám a píši…. Zde je článek o tom, co v učebnicích biologie nenajdete, nějak se totiž na to „zapomnělo.“ Anebo, se prostě dělá, že to neexistuje, Číst dál
 • Jitka Bičíková: BABIČČINY RECEPTY na ČIŠTĚNÍ LYMFY - 2. díl

  Jitka Bičíková: BABIČČINY RECEPTY na ČIŠTĚNÍ LYMFY - 2. díl Odvodňovací, detoxikační a LYMFU čistící potraviny :) Jablečný ocetJe jediným octem, který nevyvolává v těle kyselou reakci. Napomáhá trávení, vstřebávání potravy a vylučování, proto je dnes rovněž doporučován jako prostředek k hubnutí. Bývá oblíbenou přísadou do zeleninových salátů. ChřestVýborně odvodňuje, čistí ledviny a tím zbavuje tělo Číst dál
 • Návod na život podle Jaroslava Duška

  1. Když se ti něco líbí – řekni to. 2. Když se ti něco nelíbí – řekni to.3. Když se ti po někom stýská, zavolej mu.4. Když něčemu nerozumíš, zeptej se.5. Když se chceš s někým setkat, pozvi ho.6. Když něco chceš, popros.7. Nikdy se nehádej.8. Chceš-li, Číst dál
 • Nikol Březinová: Rudraksha - oči boha Šivy

  Nikol Březinová: Rudraksha - oči boha Šivy Rudraksha je plodem stromu Elaeocarpus granitus, který se vyskytuje nejhojněji na úpatí Himalájí, v Nepálu a Indii. Rudraksha bývá označována, jako oči pána Shivy. Tento výraz vznikl podle legendy, kdy bůh Shiva usedl na zem, začal meditovat za 1000 šťastných a bohatých let pro lidstvo. Číst dál
 • Nacisté ukradli symbol svastiky Slovanům

  Nacisté ukradli symbol svastiky Slovanům Slovanské Svastiky byly používány našimi Předky na ochranu lidí, zvířat, polí, obydlí i hospodářských stavení před temnými silami. Dodávaly sílu, harmonizovaly prostředí, umocňovaly léčitelské i jiné duševní a duchovní schopnosti. Naši Předkové věděli, jak jsou mocné, a znali jejich velkou sílu. Proto je používaly jako Číst dál
 • Bez čeho se nemůžete naučit anglicky

  zdenek vanicek anglictina Existuje jedna zcela zásadní věc, která nesmí chybět, pokud se chcete naučit nový jazyk. Angličtinu učím již mnoho let. Ve třídě jsem měl studenty, kterým to na začátku moc nešlo, a patřili mezi ty slabší ve třídě. Číst dál
 • 1
 • 2
 • 3
national cpr association