LenkaHvězdy jsou jako zázraky, čím déle se na ně díváte, tím více jich dokážete spatřit.

Fakt je to tak, někdy si to zkuste. Za noci, kdy je jasno, si vyjděte ven. Chce to najít si místo, kde není žádné pouliční osvětlení, nebo je opravdu málo jakéhokoli umělého světla. Teď zakloňte hlavu a podívejte se na hvězdy. Kolik jich vidíte? Deset, padesát, sto? A teď přijde ta finta - čas.

Vydržte se dívat nahoru a začnou se mezi těmi hvězdami, které už vidíte objevovat další a další, najednou to jde rychle a náhle se vám až zatočí hlava z těch milionů světýlek, které jako by tam před chvílí vůbec nebyly. Z krásy a velikosti vesmíru vám může dojít řeč a přesně o to tu jde, přestat mluvit, tiše se posadit a být tady a teď pro ty hvězdy, pro sebe, pro život, který nám byl dán. Úplně stejně to funguje se zázraky. Možná víte, že tam někde jsou, ale nevíte, že jsou i pro vás, že jste jejich součástí. A přitom stačí tak málo.

Kdykoli to půjde se na ně prostě choďte dívat. Co je to vlastně zázrak, co to hledáme? Nejdříve vidíme ty "velké" a ty co jsou nejblíž.

LenkaNěkdy nám je ukazují i v médiích. Jednomu člověku se například povedlo porazit nemoc ( jen si vzpomeňte na vlnu podpory pro Karla Gotta, když oznámil svou diagnózu a radost ze zázraku uzdravení). Zaměřte tedy svou pozornost na dobro a TO,CO CHCETE VE SVÉM ŽIVOTĚ VIDĚT a zázraky začnou ve vašem zorném poli přibývat.

Když se ale rozhodnete těch zázraků vidět ještě víc, je třeba udělat ten samý postup jako s hvězdami.

Chce to čas. Vydržte se pozorně dívat kolem sebe a najednou uvidíte zázrak i v úsměvu kolemjdoucích, vůně vzduchu, tvaru mraků, poděkování, malé pomoci druhým, nebo jen bytí tady a teď - pro sebe, pro život, pro každé nadechnutí. A vůbec nejlepší je, když každý den alespoň jeden zázrak vytvoříte vy sami a dopřejete druhým ho uvidět a zažít s vámi.

V pokoře a vděčnosti se dívám kolem sebe a každý večer vzhlížím k obloze, abych znovu a pokaždé nevycházela z údivu a radosti, že jsem součástí tohoto vesmíru, stejně jako ty miliony hvězd a zázraků. 

Na vaše dotazy k tomuto tématu odpovím na svém Facebooku zdarma https://www.facebook.com/123koucink

Těším se na Vás příště
Vaše laskavá rebelka Léňa


Navazující články:

Očima laskavé rebelky: Co nám pomůže, když se na nás všichni vykašlou? 2. díl

Očima laskavé rebelky: Co nám pomůže, když se na nás všichni vykašlou? 1.díl

Očima laskavé rebelky: Jste Dámička nebo Amazonka?


Autorka článku: Lenka Štrymplová, laskavá rebelka a průvodkyně transformací http://lenkastrymplova.cz

Tento článek není dovoleno kopírovat na jiné weby ani kopírovat části textu. Pokud chcete článek publikovat, získejte si osobní souhlas autorky. Budeme však velmi rádi, když jej budete sdílet na sociálních sítích. Ke snadnému sdílení na facebooku využijte tlačítko sdílet v horní části článku. Děkujeme, že dodržujete naše autorská práva. :-)) 

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč