Rosala: Ego - část druhá

Naše ego má potřebu chtít víc a víc

Ego se v podstatě nedá nikdy uspokojit. Nikdy neocení, čeho jsme dosáhli a co už teď všechno máme.Ego trvá neustále na tom, že ještě potřebujeme víc, že máme málo. Máme-li pocit, že máme málo, udržujeme se v nedostatku. A tak se člověk začne neustále honit a snažit dosáhnout a získat víc a víc. Zkuste se zastavit a uvědomit si, čeho všeho jste už v životě dosáhli a co všechno jste už získali. Paradox je v tom, když přestanete chtít víc, do vašeho života může přijít hojnost. Začnete-li být spokojeni a vděčni teď a tady, zjistíte, jak málo stačí ke štěstí a radosti. Váš vnitřní zdroj je spokojený sám se sebou a nic k tomu nepotřebuje. Oprostíte-li se od toho chtít víc, začne k vám hojnost proudit sama. Dovolte ji proudit skrze vás.

Užívejme si, co máme a nechtějme stále více a více.

 

2. Naše ego touží po výhře a vítězství

Pokud máte potřebu honit se za vítězstvím a dělit se na vítěze a poražené, opět je to ego kdo nás do toho tlačí. Pokud člověk vyhrává, ego roste. Ale zapomene na té cestě, že je to jen dočasné. Nejde vyhrávat do nekonečna.Vždy přijde někdo, kdo je mladší a silnější, krásnější. A to potom ego velmi těžce nese. Přichází pocit selhání, nedůležitosti a bezcennosti. Chodíte-li rádi soutěžit, choďte, ale berte to jako radostnou hru. Pak zjistíte, že není důležité vyhrát, ale jde o příjemné pobavení. Neexistuje vítěz ani poražený.

Nejen ve sportu chce ego vyhrávat. Dost často má potřebu vyhrávat i ve vztahu. Lidé si udělají z toho nejbližšího člověka největšího soupeře. Bojují o vítězství.

Život není soutěž, a když už chceme soutěžit, čiňme tak pro radost ne pro vítězství.

 

3. Ego má potřebu ztotožňovat samo sebe se svými úspěchy

Vaše ego si myslí, že jste vy a váš úspěch. Váš úspěch je projevem vašeho vnitřního zdroje, vyššího Já. To se Božstvo projevuje skrze vaše tělo. Vy a tento zdroj jste jedno. Nejste tělo a jeho úspěchy. Staňte se pozorovatelem. Buďte vděčni za schopnosti, které k vám přicházejí. Člověk se ztotožňuje se svým úspěchem, neb touží po uznání. Čím méně budete toužit po uznání, tím více úspěchů budete zažívat.

Radujme se ze všeho, co umíme.

 

4. Ego má potřebu cítit se nadřazeně.

Lidé jsou naučení zvedat si své sebevědomí, povyšováním a porovnáváníms druhými. Domnívají se, že se jim tím sebevědomí zvedne, když budou ukazovat na druhé, jak jsou nešikovní a nedělají to a to dobře. Oni sami jsou ti lepší, ale je to pouhé falešné zvedání sebevědomí a nikdy si ho tímto způsobem nezvednete.

Chcete-li se s někým poměřovat, dělejte to se sebou. Nic vás nenadchne víc, než to, že zjistíte, že jste lepším člověkem, než jste býval. To vám zaručeně sebevědomí poroste i pokvete.

Nepovyšujme se, ani neponižujme. Nikdy a před nikým.

 

5. Ego si zakládá na svém dobrém jméně

Pověst o vás nenajdete u sebe nýbrž v myslích ostatních. Nedá se uhlídat. Zeptáte se 10 lidí, co si o vás myslí, budete mít 10 různých pohledů na vás. To, co je pro nás nejdůležitější, je být přirození, naslouchat svému srdci a intuici.

Pokud vám velmi záleží na tom, jak vás vnímají ostatní a co si o vás myslí, dovolíte,aby vás vedly názory druhých. To je účel ega. A tím se odpojujete od svého zdroje. Šetřete si svou energii a nevynakládejte ji na získání dobré pověsti. Stejně se nedá uhlídat. Co člověk, to názor. Neexistuje člověk, který by se líbil všem. Co si o vás myslí druzí není vaše věc.

Nezáleží na tom, co si o nás myslí ostatní, ale co si o sobě myslíme my sami.


Autorka článku: Rosala Kateřina Lebedová

www.studio-rosala.cz

E-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč