Být štastni s lenkou

Tento text vznikl z velké bolesti duše. Chtěla bych, aby pomohl třeba tobě, která možná žiješ v zahradě šílenství a viny a bojíš se, že tam zůstaneš. Oslovuji ženy, ale jsem si jistá, že se to děje i chlapům, vím, že tam někde jste taky a mé pochopení a podpora patří i vám.  Text je tu také proto, aby dodal světlo do temnějších koutů života, kam se i ty sama bojíš podívat, protože nechceš zahlédnout nejhorší obraz sebe sama, jak se obviňuješ i z toho, cos nikdy neprovedla.

Budu psát o věcech, které se špatně čtou a ještě hůř prožívají a ty si během čtení můžeš uvědomovat a svobodně zkoumat, zda něco z popsaného je součástí i tvého života a zda i ty nežiješ možná nedobrovolně a možná v domnělé bezmocnosti v zahradě šílenství a viny.

Prostě čti a v klidu promýšlej, jestli v mém psaní nacházíš situace, které se ti dějí a které prožíváš den za dnem. Odhalím svět v zahradě, kolem které je někým ve tvém životě vystavěn plot z planěk strachu a beznaděje. Snad ti teď nebo později pomůžu najít tu jednu plaňku s vyrytým nápisem odvaha, abys ji posunula stranou a zahlédla tak na chvilku ten svět za plotem. A až se rozhodneš a budeš připravena, projdeš tou dírou v plotě ven.

Nejdříve je ale potřeba se na tu cestu připravit, poznat ještě více sama sebe a znovu objevit svou sílu a schopnost žít šťastný a spokojený život.

Můžeš si tu přečíst, jak vypadá život s člověkem, který se z milého a okouzlujícího dokáže během vteřiny změnit v magora, taky se dočteš o tom, že s tím můžeš i ty něco udělat a později si třeba zpracuješ si svůj vlastní plán, jak to celé změnit. 

Variant magorů, psychopatů a egoušů běhá po světě hodně, existuje ale několik znamení, podle kterých poznáš, že jeden takový exemplář krouží i kolem tebe.

Znamení první – proměna z beránka v ďábla

Ve vaší zahradě (ve společném životě), kde tě má pod kontrolou se z minuty na minutu dokáže proměnit. Je jako hurikán v Karibiku – otázka tedy není  JESTLI, ale KDY udeří, aby všechno přes co proletí,  zničil…

A přitom je někdy tak fajn. Najednou se to ale změní a ty to v tu chvíli možná nechceš vidět, říkáš si, že to musí být náhoda, omyl, jednorázové selhání, tvoje vina.

Není to ani jedno. Prostě jen dostavěl plot od zahrady a klíč schoval hluboko ve své kapse.

Dobrá zpráva je, že máš v záloze tu plaňku s nápisem odvaha, o té on nesmí vědět.

Znamení druhé – tvé sebevědomí mu škodí

Položím ti teď jednu otázku: Jak nyní vypadá tvé sebevědomí? Představ si to třeba na stupnici od 1 do 10 , kde 1 je nejnižší  a 10 vysoké sebevědomí.

 Jaká je tvá aktuální hodnota sebevědomí na této stupnici? Zaznamenej si to zde:

1…………………………………………………………………………………10

Bylo to dříve jinak? Jak?

Vnitřní síla je totiž první silou, o kterou se tě pokusí připravit, protože pak je pro něj všechno mnohem snazší. Stává se to ve chvíli, kdy to nejméně čekáš, často s rozhodnutím založit společně rodinu, pokud jde o partnera, nebo když jsi na něm finančně či jinak závislá. V ten moment začínáš pozorovat první změny chování na hrubé a urážející i ponižující. Jak se srovnat s tím, že jednou jsi kráva a podruhé princezna?

Znamení třetí – vina patří tobě

Asi ti připadá, že dost často můžeš za všechno špatné , chybu a vinu hledá vždy u tebe. Špatně ses podívala, měla nebo neměla jsi koupit rohlíky? Cokoli. Je to jedno. Všechno děláš, abys ho vyprovokovala, jinak by nekřičel, nenadával, nemusel by rozbíjet tu skříň…jen kdyby ses chovala jinak.  On přece za nic nemůže a navíc ani neví, že by něco udělal, nedokáže si připustit a prožít pocit viny, různými způsoby se pak snaží vyvolat vinu v tobě.

Znamení čtvrté – nic není správně

Jak se obvykle cítíš, když máš něco sama udělat? Strach, že to nebude dobře – tedy: podle něj, tě může svazovat dokonce při dělání věcí, které dříve nebyly problém. Pochybuješ už někdy i o tom, jestli ještě umíš správně uvařit brambory nebo vyprat prádlo? Ještě, když ti při tom asistuje pan dokonalý a neustále se vyptává, proč to děláš zrovna tak, a jak on by to udělal lépe, rychleji nebo jinak.

Znamení páté – pozornost a obdiv patří jemu

Chvála a pozornost, to je pro něj něco jako droga, pokud by ses snad někdy dopustila té velké chyby a přijala od kohokoli více chvály než on, zase to bude důvod k výbuchu, řevu nebo rozbité polici. Vlastně ses přistihla, že už ho chválíš sama pořád, preventivně. Co kdyby mu zrovna dnes nic nepřelétlo přes nos a pomohlo to prožít klidný den nebo večer?

Znamení šesté – trest za nemoc nebo slabost

Když ti není dobře, tak přemýšlíš, jak to udělat, aby to nepoznal. Stojí tě to obrovské úsilí, ale v okamžiku, kdy si dovolíš projevit jakoukoli fyzickou slabost, skoro tě nenávidí, opovrhuje tvou slabostí. A když jsi na dně psychicky? Opovržení nemůže být větší. Nic nezvládáš, za nic nestojíš, nikým nejsi! Podívej se na sebe, ty ubohá. Co bys bez něj byla…Možná nejsi normální a měla by ses léčit. A ty mu uvěříš a jeho slova se ti zarývají do mozku jako ostré trny. Zahrada šílenství se ti zdá uzavřená a v okamžiku, kdy najdeš plot, není síly jej jakkoli překonávat. Odevzdaná sedíš uvnitř a někdy ani nenacházíš slzy. “Už nemůžu”, to je jediná myšlenka, která se ti teď vejde do hlavy.

Znamení sedmé – dokonalost a fantazie

Pan dokonalý a bezchybný dokáže hodiny povídat o tom, co kdy dokázal, co se mu povedlo a jak všemu rozumí líp, než ten nebo ten. Někdy si říkáš, proč ti to vypráví s takovým nadšením (ze sebe sama) už potolikáté. Ale raději se tváříš, že tě to zajímá a jak úžasný úspěch to tehdy byl. O tom, že nebýt jeho vlivu a péče o tebe, dodnes bys jedla syrové maso z podlahy a neuměla si zavázat tkaničku u bot –  ještě to tedy neděláš úplně dobře, ale není to nejhorší. Ještě že ho máš!

Znamení osmé – leze, leze po železe…

Když se pro něco rozhodne, tak nepřipouští cestu zpět. Pokud se postavíš do cesty jeho plánům a představám o dokonalém, jím ovládaném světě v zahradě, staneš se v ten moment už jen překážkou, kterou je třeba odstranit nebo alespoň srovnat do latě.

Znamení deváté – odpouštíš mu stále dokola 

Sladké řeči, popel na hlavě a sliby, že už nikdy ( i když vlastně vinu nepřizná…ale předstírat a slibovat , v tom je fakt dobrý) . A když k tomu přidá příjemné usmiřování v posteli a fůru keců, jak to od teď bude vše jiné, má tě zase v hrsti.

Znamení desáté – kdo je tady blázen?

Občas přemýšlíš o tom, že bys někomu svěřila, co prožíváš. Jenže strach a stud tě zastaví a na otázku jak se máš odpovídáš : Jo ,všechno  v pohodě… ale pravda je taková, že cítíš, že v pohodě není vůbec  NIC.

Pochybuješ o tom, jestli se to vůbec děje… už tolikrát ti řekl, že to TY jsi šílená a nenormální, že už tomu začínáš věřit…co když s tebou opravdu není něco v pořádku?

Znamení jedenácté – jsi jen jeho

Stále pod kontrolou. Už mu hlásíš raději všechny své plány a možná i to, že jdeš do vedlejšího pokoje a proč, co tam budeš dělat, jak dlouho a další podrobnosti. Stejně se tě na to bude ptát. Kamarádi, rodina a další lidé, kteří byli dřív součástí tvého života tě mohou vidět stále méně, hlásíš každou návštěvu a schůzku, podrobný výslech nebo uražené mlčení potom už bereš jako normální věc.

Pokud si v textu našla i toho svého psychopata a je vcelku jedno jestli je to tvůj partner, rodič, kolega nebo šéf v práci, říkáš si, že třeba není možné vůbec nic dělat, jenom to ustát a vydržet.

Ale možná můžeš udělaLenkat pro sebe ještě něco navíc. Nějak líp pochopit, co se to vlastně děje a proč. Najít svůj vnitřní bod jistoty, kdo jsi a co chceš, dát dohromady kousky své duše, které sis někde poschovávala, aby je nenašel.

Bude to chtít odvahu a čas

Ode dneška už tedy víš, že někde jsou lidé, kteří dobře ví, co tvůj egouš – psychopat dokáže, protože v tom mají utopený i kus svýho vlastního života. Že ti můžou poskytnout informace a podporu k tomu dát se dohromady a změnit svůj život k lepšímu, neprožívat stejným způsobem tyhle situace, který nemáš pod kontrolou a který ničí tvoje sebevědomí a tím tě tlačí ke dnu.

Prvním krokem je teď získat co nejvíc informací a podpory

 
Tím se můžeš postupně dostat ke své vnitřní síle, osvobodit se od viny a začít pracovat na zlepšení svého života.

Pokud chceš dostávat další informace, videa a články na tohle téma, můžeš se zaregistrovat.  Do 24 hodin ti potvrdím registraci a připojím další informace a kontakty.
A když narazíte na člověka, který vám bude vnucovat svou negativitu, strach a pochybnosti, přecvakněte se vědomě na modul prožívání a pokračujte dál ve své cestě, na které stíháte být šťastní.

Ráda vás na této cestě podpořím.

Těším se na Vás příště. Vaše laskavá rebelka Léňa


Video s Lenkou v našem živém vysílání:


Navazující články:

Očima laskavé rebelky: Stíháte být šťastní?

Očima laskavé rebelky: Hvězdy jsou jako zázraky, čím déle se na ně díváte, tím více jich dokážete spatřit

Očima laskavé rebelky: Co nám pomůže, když se na nás všichni vykašlou? 2. díl

Očima laskavé rebelky: Co nám pomůže, když se na nás všichni vykašlou? 1.díl

Očima laskavé rebelky: Jste Dámička nebo Amazonka?

Očima laskavé rebelky: Hvězdy jsou jako zázraky, čím déle se na ně díváte, tím více jich dokážete spatřit


Autorka článku: Lenka Štrymplová, laskavá rebelka a průvodkyně transformací http://lenkastrymplova.cz

Tento článek není dovoleno kopírovat na jiné weby ani kopírovat části textu. Pokud chcete článek publikovat, získejte si osobní souhlas autorky. Budeme však velmi rádi, když jej budete sdílet na sociálních sítích. Ke snadnému sdílení na facebooku využijte tlačítko sdílet v horní části článku. Děkujeme, že dodržujete naše autorská práva. :-)) 

Nejnovější články na našem portálu

únor 02, 2023 239
Dne 5.2.2023 v 19:28 h nastává Úplněk ve znamení Lva. Bude se nacházet na 16. stupni tohoto...
leden 29, 2023 627
„Najdete-li si ke svému keltskému amuletu osobní vztah, stane se z něj silný zdroj energie“. Již...
leden 28, 2023 6715
Vedle Samhainu (spojeného s příchodem zimy) a Beltainu (začátek jara) slavili staří Keltové i...
leden 27, 2023 561
„…Jde o stav, kdy se zcela reálně ocitnete mimo své vlastní tělo, a to při plném vědomí, kdy jste...
leden 23, 2023 541
20.1. 2023 v 9:30 vstupuje Slunce do znamení Vodnáře, který nás učí vnímat energie, kterými jsme...
leden 20, 2023 538
Zlomené srdce máme, když nás někdo opustí a přestane milovat, ale možná i tehdy, když nám končí...
leden 16, 2023 2527
Dne 21.1.2023 v 21.53 h nastane první letošní novoluní na 1.stupni vzdušného znamení Vodnáře. Jeho...
leden 15, 2023 1968
Naše duše si musí urazit dlouhou cestu k osvícení. Procházejí si několikerými světlými i temnými...
leden 14, 2023 735
EMOCE Můžete být bolestně plaší a nejistí si tím, kde ve světě stojíte. Dosáhli jste bodu, kdy...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 1675545
Věřím, že každý se někdy zarazil nad časem (čísla na hodinách, to ale není čas…), který na sebe...
4 listopad 2019 511280
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
16 leden 2016 441279
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
30 září 2020 350874
V České republice je to bohužel často pravda, jelikož patříme na první místa v evropském žebříčku...
1 prosinec 2020 282169
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
2 prosinec 2019 272037
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
27 říjen 2018 268506
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
17 červenec 2020 247720
Proč tato nemoc rapidně mezi lidmi narůstá? Proč tomu tak je skrz naší duši?? DUCHOVNÍ PŘIČÍNA:...
12 prosinec 2020 238337
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
3 srpen 2019 232723
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
30 květen 2022 230868
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
13 duben 2020 224995
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
29 srpen 2021 210724
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 200732
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
17 září 2020 183894
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 181825
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
30 září 2019 177398
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
6 prosinec 2018 173390
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 162521
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 160767
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 158704
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 139989
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 125575
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 122394
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...