Veronika Navrátilová: Novoluní v Rybách 23. února 2020

Milí přátelé,

novoluní v Rybách nastane v neděli 23. února v 16:31 na 4. stupni tohoto znamení. Tentokrát je energie Ryb posílena svým moderním vládcem Neptunem, který je v Rybách dlouhodobě a konjunkcí s retrográdním Merkurem. Kvalita Ryb je proměnlivá voda, což je velmi přizpůsobivá a pasivní energie. Je to energie, která nás vede k rozpouštění ega, splývání s okolím, prolínání. To se může dít různými způsoby.

Merkur, který je v Rybách, je retrográdní až do 10. března. V Rybách se Merkur necítí dobře, nemůže zde projevit své nejlepší možnosti. Typicky se mohou věci dít se zpožděním nebo se nedaří ve všech možných merkurických procesech. Problémy se mohou tedy objevovat v dopravě, komunikačních technologiích, vypadávat mohou spojení a připojení, vše, co nás propojuje může nějak selhávat. Zpožďují se i odpovědi, na které čekáme nebo se hatí plány spojené s cestami. Také dochází častěji k mylným představám, špatnému pochopení, dezinterpretacím, opomenutím. Věci nejsou jasné, jsou v mlze a lze je vykládat různými způsoby.

Co se týká koronaviru, spojení retrográdního Merkura s novoluním v Rybách a jeho následné spojení s Neptunem začátkem dubna způsobí spíše další šíření a proliferaci této nákazy. Toto spojení je notoricky známé propustností imunitního systému. Nehledě na to, že Jupiter jako tradiční vládce znamení Ryb, tedy i vládce novoluní, je také v poměrně nevýhodném postavení v Kozorohu.

Novoluní v Rybách je výborné pro vizualizaci našich snů a přání, půjde nám krásně snít a představovat si, co bychom mohli v budoucnu prožít. Je to velmi jemné, houpavé, vodní novoluní, které nás unáší děním. Jsme přizpůsobivější a tvárnější. Je to vždy čas, kdy je pro nás přirozenější být pasivnější a přijímající a čerpat inspiraci pro naše další životní kroky. Odstup a odpočinek nás v tomto čase nabíjí novou energií.

Ryby představují v astrologii naši nevědomost. Ta, tak jako voda, proniká všemi oblastmi našeho života. Přiznat si tento fakt je jednou z nejméně doceňovaných schopností nás lidí.

Nevědomost je příčinou života a smrti, samsáry, koloběhu života a tím i utrpení. Jedinou konstantou je změna. Vše je v neustálém proudu. Při rybím novoluní zkusme odpojit svůj intelekt, všechny vstupy, žádná televize, telefon, počítač, internet, kniha, časopis, žádná činnost nebo akce. Jen se posaďme a setrvejme v klidu. Co se stane? Zůstaneme sami a bude nás to zprvu velmi nudit. Sami nejsme ničím, jsme propojeni se vším. Jsme na tom tak špatně, že nedokážeme bez vzruchů a podnětů vydržet možná ani půl hodiny. Zde začíná rozpouštění iluze JÁ. Zde je teritorium znamení Ryb.

Zkusme kolem novoluní, alespoň pokud je to trochu možné, zvolnit tempo a vzdát se nerealistického idealismu. Uvolněme se, protože neexistuje žádné dokonalé zaměstnání, žádný dokonalý partner, prostě nic perfektního, ať už máme na mysli cokoliv. Nedokonalost není žádnou chybou, nýbrž součástí naší podstaty. Dokonalá je jen naše podstata, ale tu nejsme schopni běžně vnímat, k té se musíme dopracovat. Ta je za všemi myšlenkami, emocemi, identifikacemi, za vším tím, co považujeme za tolik důležité.


Veronika NavrátilováAutorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel: 603 572 667, email – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Jmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou. Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. Jinými slovy, věřím, že by žádný člověk neměl zůstat ochuzen o výklad horoskopu narození. Ten je totiž skvělou praktickou pomůckou a jakousi mapou, která spolehlivě radí kudy se v životě vydat a kudy jistě ne. Váš horoskop obsahuje celou řadu informací o všech důležitých oblastech života, o Vašich talentech nebo slabších místech. Umožňuje pohled do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Nabízí toho tolik, že bych musela psát ještě dlouho. Nechat si ho komplexně vyložit je lepší a to nabízím já Vám.


PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč