Hanna Lapacho: ODEVZÁDNÍ ~ slunce vstoupilo do Ryb

19. 2. 2020 v 5:57 Slunce vstoupilo do znamení Ryb, aby dokončilo svůj roční cyklus a připravilo se na nový začátek. Nacházíme se v období končící zimy, proto i my máme ukončovat, opouštět a rozpouštět vše staré, meditacemi zklidnit a pročistit svoji mysl, rozjímat o novém začátku a energii pošetřit na to, co nás čeká.

Ryby horoskop astrologie uplněk novoluni ascendent zvěrokruhVyužijme toto období k rekapitulaci a vstřebejme to, co nás potkalo. Poděkujme za to, co se nám podařilo, kam jsme se posunuli a co vše jsme zažili. Udělejme tečku za tím, co je potřeba ukončit. Provedeme-li bezpodmínečnou kapitulaci, přestaneme bojovat s minulostí, kterou již nelze změnit. Vše, co jsme prožili, si neseme ve vzpomínkách dál. Zkoušky, kterými jsme prošli, vypovídají o síle naší osobnosti. Zkušenost je minulostí, ale zůstává nám prožitek, o který jsme se obohatili a pocity a emoce, jež jsou nepřenositelné. 

Smiřme se s tím, co bylo, a rozpusťme staré křivdy, které křiví náš život, protože nás nutí oplácet a bojovat zub a zub. Odpuštěním prokážeme nejen službu druhým, ale sobě dáme obrovský dar. Zbavíme se zátěže, která nás neustále stahuje a brání nám v rozpuku. Přestaneme žít minulostí a budeme se moc odpíchnout ode dna a začít si tvořit svoji novou budoucnost. 

Všichni toužíme po lásce, ale dopouštíme se omylu, když ji hledáme venku. Usilujeme o někoho, kdo by nás bezpodmínečně miloval a přitom nejsme schopni milovat sami sebe bez podmínek. Kritizujeme se, odsuzujeme se, a toužíme po někom, kdo nás bude stále obdivovat, pozitivně hodnotit a oceňovat. 


Ryby horoskop astrologie uplněk novoluni ascendent zvěrokruhKdyž se zamilujeme, „nasadíme si růžové brýle“ a vidíme kolem sebe vše krásné, i sami sebe spatřujeme jako úžasné a okouzlující bytosti. Když zamilovanost pohasne, přestaneme vidět růžově a spatříme realitu, ve které i růže mají své trny, a můžeme se cítit podvedeni. Najednou vidíme nejen partnerovy pozitivní stránky, ale na povrch vyplouvají i jeho negativní vlastnosti. Přijímáním negativních stránek osobnosti se učíme bezpodmínečné lásce a také sebelásce, když z důvodu zachování vlastní hodnoty vztah opouštíme. Jaký partner nám vstoupil do života má svůj důvod. Díky partnerovi si uvědomujeme svoje chování, přemýšlíme o sobě a svém jednání a učíme se tak sebereflexi.

Merkur, naše mysl a prostředník, se v Rybách nachází již od 3.2. a pobude zde až do 11.4.2020. Vede nás k naslouchání jemných energií, všímání si symbolů a znamení, kterých je kolem nás spousta a napojení se na něco, co nás přesahuje. Od 17.2. je Merkur retrográdní, proto se budeme více ponořovat do sebe, abychom měli čas srovnat se s minulostí a vyslyšet svůj vnitřní hlas.

Ryby horoskop astrologie uplněk novoluni ascendent zvěrokruh

4.3. se Merkur vrátí do znamení Vodnáře, kde si znovu ujasníme svoje svobodomyslné myšlenky, a až se 10.3 otočí do přímého směru, předá v Rybách poselství o tom, co má být ukončeno, rozpuštěno, odpuštěno a smířeno. S Merkurem v Rybách můžeme rozpustit svoje mentální vzorce a zklidníme-li svoji mysl, zaslechneme svoji duši, vnuknutí, hlas shůry, který k nám promlouvá. Naučíme se tak být v důvěře, že vše, co potřebujeme vědět, je vždy někde kolem nás, jen se musíme ztišit, zaposlouchat se a podívat se na svět všemi svými smysly. 

Mars, aktivista, obránce a dobyvatel, vstoupil do znamení Kozoroha 16.2., kde je v povýšení, a doplňuje tak Jupiter, který nabízí možnosti, Pluto, jež kontroluje a nikdy se nevzdává, a Saturn, který nás učí „skákat“ přes překážky. Všichni, kteří jsou v Kozorohu, budou postupně v příznivém aspektu na Slunce, proto jej podpoří (25.2., 11.3., 14.3. a 20.3.). 22.2. Slunce zároveň získá podporu od Uranu z Býka. Všechny tyto kolektivní a transpersonální planety, jež jsou v zemských znameních, podpoří Slunce a můžeme tak ukončit starý cyklus a nastartovat nový, kdy je možné uvést do reality sny, kterým věříme.  

8.3.2020, den před úplňkem v Panně, se Slunce dostane do konjunkce s vládnoucí planetou Ryb, a to Neptunem. Dostane se nám požehnání a milosti. Užijme si tento den v klidu a oslavme Mezinárodní den žen a svoje ženství. Ženská stránka je klidná a intuitivní. Věnujme se sobě, naslouchejme svému tělu a dělejme to, co se nám chce. ☺ 

Neptun Vodnář horoskop astrologie zvěrokruhNeptun vstoupil do znamení Ryb, tam, kde vládne, již od 4.4.2011 a pobude zde až do 30.3.2025, aby ukončil svůj 165letý cyklus. Vede nás k rozpuštění, ukončení, odevzdání, aby vědomí mohlo být posunuto na další úroveň. Neptun nás učí lásce k bližnímu, soucitu s druhými, odevzdání se životu v důvěře, že vše je tak, jak má být. Kdo umí splynout s životem, stejně jako když plave v moři, ten si život užívá. Ví, kdy se nadechnout, kdy vydechnout, kdy zadržet dech, kdy se vynořit, kdy se ponořit, kdy se nechat unášet proudem, kdy zabrat a kdy a jak otočit směr. Takový člověk s mořem nebojuje, ale přizpůsobí se jeho rytmu, jeho vlnám, přijímá jej bezpodmínečně a užívá si vše takové, jaké to je.

Neptun spojuje všechny kapky v moři a navrací vše do Jednoty, nikdo z nás není víc ani míň, všichni jsme jedno. Když se ohlédneme zpět, můžeme zrušení roboty a poddanství, stejně jako konec feudálního systému, přisoudit právě Neptunu, který svůj poslední cyklus v Rybách končil v letech 1847 – 1861. 

Astrologie Hanna LapachoA na závěr jeden citát od nejvýznamnějšího vědce všech dob, německého fyzika Alberta Einsteina, který se narodil ve znamení Ryb:
„Lidská bytost je součást celku, který nazýváme vesmír, součást ohraničená v čase a prostoru. Prožívá sebe sama, své myšlenky a pocity, jako něco odděleného od zbytku - je to druh optického klamu vlastního vědomí. Teno klam pro nás představuje jakési vězení, omezuje nás na naše vlastní touhy a vztah k několika nejbližším osobám. Naším úkolem musí být osvobodit se z tohoto vězení tím, že rozšíříme okruh svého soucitu tak, aby zahrnul všechna živá stvoření a přírodu v celé její kráse."


PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč