Veronika Navrátilová: Novoluní ve Vodnáři 24.1. 2020

Milí přátelé, máme za sebou přesnou konjunkci Saturna s Plutem, ale jejich energie budeme dlouho cítit, čeká je ještě postupné prolnutí s Jupiterem a retrogradita, která je přiblíží, ale už nedojde k exaktní konjunkci.

Stále ještě přetrvává silný vliv znamení Kozoroha, kde je v současné chvíli Pluto, Saturn, Jupiter a Dračí ohon. Ten nás na kolektivní i individuální rovině dlouhodobě zkouší z toho, jak používáme svou moc, zda odpovědně a transparentně nebo ji zneužíváme pro posílení ega, chtíče, mamonu. V celém roce 2020 budou odhalována tajemství vysoce postavených hráčů, rozkrývána korupce jako součást procesu rozkladu současných mocenských hierarchií. V této konfiguraci se nachází asteroid Ceres, který sem také vnáší symboliku sklizně. Je spojován s naší Zemí a vidíme, jak jsme jako lidstvo konfrontováni s výsledky naší devastace přírody a jejích mechanismů. Podívejme se na Austrálii, kde jsou ničivé požáry obrovského rozsahu, na Brazílii, před nějakou dobou na Kalifornii, povodně v Indonésii.

Je víc než jisté, že naše Země si tímto žádá pozornost, náš soucit s ní. Je to volání po zodpovědnosti, pomoci a lásce. Celé rozsáhlé a dlouhodobé stelium v zemském Kozorohu ukazuje prsty bohů na náš konzum a materialismus, obzvlášť pak s nedávným vstupem Jupitera do Kozoroha budeme konfrontováni s krajnostmi našeho konzumu. Nakupujeme nepotřebné zboží, které hromadíme bez užitku, přejídáme se, vyhazujeme nové věci, protože nás nebaví.

Ale zpátky k našemu novoluní. Je ve Vodnáři a to je znamení budoucnosti, kdežto Kozoroh je znamením minulosti. Novoluní jsou nové začátky. Vytváříme tedy nové záměry. Od tohoto novoluní ucítíme malé poslíčky a záblesky něčeho, co přijde postupně během roku 2020, obzvlášť v jeho závěru. Ti z nás, kdo jsme více napojeni na pohyb, změnu, rychlost, akci, všimneme si jemných změn a trendů kolem nás. Novoluní je na 21. stupni Vodnáře a tvoří kvadraturu na svého vládce Urana. Kvadratury Urana jsou jako když nás někdo rychle probudí, abychom za krátkou dobu mohli být jinde než v posteli. Je to drnčení budíku do lenivého polospánku. Narušuje naše zažité, pohodlné rituály, přesvědčení a přístupy. Ve dnech kolem novoluní můžeme být velmi autentičtí, jednat z pozice přítomnosti, bez jakékoliv kontroly. Cítíme naléhavost osvobození se v oblasti, kde se novoluní odehrává. Novoluní nám dá spontaneitu až nevypočítatelnost. Vždy je u toho charakteristický skokově extrémní průběh, bez přechodu. Může to vést k průlomům nebo v případě kvadratury k nepromyšlenému rozvratu.

Můžeme mít vnitřní naléhavé pnutí, že vše nepříjemné lze přeskočit. Pod tímto napětím máme sklon jednat zkratkovitě a vytváříme si tím nový začátek něčeho, kde ztroskotáme na stejných problémech. Takto vnímám já novoluní ve Vodnáři v kvadratuře na svého moderního vládce.

Proto je dobré v nadcházejícím novoluní nejprve uvažovat a nereagovat impulsivně, abychom vybalancovali tento trend. Novoluní je tak trochu narušitelem v oblasti, kterou ovlivňuje. Narušuje vnitřní i vnější život tak, že už nikdy není takový, jaký byl dříve. Nutí nás, abychom odžili svou potřebu vzrušení, svobody a experimentování. Za tohoto kvadrátu také podnikáme radikální kroky k tomu, abychom změnili životní situaci, která nás dusí, blokuje, svazuje nebo znechucuje. Uran začíná tam, kde Saturn končí. Uran prolomuje staré struktury revolučními impulsy.

Jestliže se novoluní odehraje v našem rohovém domě, což je 1.,4.,7., a 10., budeme jednat zjevně nekonvenčně a dynamicky, nebude to přehlédnutelné. Pokud se novoluní odehraje v našem následném nebo padajícím domě, budeme pociťovat stejně silné nutkání, ale můžeme nechat tyto pocity působit ve svém každodenním životě jemněji a působit navenek velmi konzervativně.

Použitím jakýchkoliv predikčních technik nemáme žádnou spolehlivou možnost, jak zjistit, zda se jedná o sklízení karmy nebo o novou setbu. Zdá se však možné, že silné aspekty novoluní na náš radix, a obzvlášť uranského, jsou časem setby. Tato dynamická lunace má tendenci zahazovat do koše i to, co si při tom samém konstruktivním aspektu podržíme. Tento aspekt jednoznačně uvolňuje energii a na první pohled se zdá být mimořádně stabilní, ale když se na tyto energie podíváme z perspektivy proudění času, vidíme, že jsou mnohem nestabilnější, náchylnější se rozpadnout, než třeba trigony. Tak jen pozor na to, za co měníme a opatrněji.


Veronika NavrátilováAutorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel: 603 572 667, email – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Jmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou. Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. Jinými slovy, věřím, že by žádný člověk neměl zůstat ochuzen o výklad horoskopu narození. Ten je totiž skvělou praktickou pomůckou a jakousi mapou, která spolehlivě radí kudy se v životě vydat a kudy jistě ne. Váš horoskop obsahuje celou řadu informací o všech důležitých oblastech života, o Vašich talentech nebo slabších místech. Umožňuje pohled do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Nabízí toho tolik, že bych musela psát ještě dlouho. Nechat si ho komplexně vyložit je lepší a to nabízím já Vám.


PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč