Hanna Lapacho: Světlo na obzoru - vstupujeme do Střelce

Ve čtvrtek 22. 11. přešlo Slunce do znamení Střelce, kde se zdrží až do 21.12. Během tohoto období začíná advent a my zapalujeme svíčky. Čím více svíček zapalujeme, narůstá v nás radost z blížících se vánočních svátků a očekávání Štědrého dne. A tak i my bychom v tomto období měli zapálit svůj vnitřní oheň, probudit v sobě touhu a své nadšení pro budoucnost. Stačí, když světlo, které jsme rozsvítili v sobě v období Štíra, vyneseme ven, na povrch.

V období Štíra jsme byli ponořeni sami do sebe a snažili jsme najít své vlastní bohatství, vnitřní zdroje, světlo uvnitř nás. Cesta do našeho vnitřního světa, k naší podstatě, ke kořenům byla velice náročná. Jelikož jsme hledali v sobě, každý musel jít sám a u každého byla jeho cesta spojena s jinými zkouškami.


Je to podobné jako v pohádkách, kdy se každý hrdina musí vydat na cestu, během níž překonává řadu překážek, aby si vysloužil princeznu a celé království... Poháněn chtěním a touhou vnějšího „bohatství" však musí projít zkouškami, při kterých překonává těžkosti, setkává se s vlastními stíny, které jej mohou vystrašit a od cesty odradit. Přitom poznává sám sebe, nalézá svoji vnitřní sílu, svoji statečnost, ví, že se musí spoléhat především sám na sebe. Hrdina, který se vrací z cesty, již není tím, kým býval, než se na cestu vydal. Během cesty zmoudřel. Tento hrdina již má zkušenosti, zná sám sebe, svoji hodnotu a ví, co je v životě důležité, jaké jsou skutečné hodnoty... jako lidskost, poctivost, čest, velkorysost, pochopení.....a že jsou hodnoty, které se nedají vyčíslit penězi. To, co získává ve vnějším světě, je odrazem jeho vnitřní vyspělosti, nalezením jeho vnitřního bohatství.


Tento moudrý hrdina věří sám sobě, neuhne z cesty, když mu na ni někdo klade překážky, ze svého neúspěchu neobviňuje druhé a stojí si za svou pravdou (přestože za svou pravdu v minulosti zaplatilo svým životem mnoho lidí nebo za ni byli během svého života perzekuováni....věřili však, že jednou pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí). V komunikaci s druhými se snaží předejít nedorozuměním a vzájemnému nepochopení, proto vysvětluje a vyjednává, ale slovy neuráží a nezraňuje. Informace, které se k němu dostávají, si ověřuje z více zdrojů, aby někomu neskočil na lep. Pomluvy a klevetění ho jen tak nerozhodí, protože má na mysli slova Buddhy, který svým žákům říkával: „Rozzlobit se je tak hloupé, že je nepochopitelné, proč to lidé pořád dělají. Někdo druhý něco udělá a vy se kvůli tomu rozzlobíte? Možná dělá něco špatného, možná říká něco špatného, možná se vás snaží ponížit nebo urazit, ale je to jeho svoboda. Pokud na to zareagujete, jste jeho otrok. Pokud tomu člověku řeknete: ‚Tebe těší, když mě urážíš, mě těší, když se nerozhněvám,' chováte se jako mistr." 

Střelec je často znázorňován jako kentaur Chirón, napůl člověk a napůl kůň, který byl velký léčitel a moudrý člověk. A správný střelec, který má v sobě moudrost, ví, že všichni jsme jako kentauři, takže v sobě máme zvíře, svou animální stránku, své živočišné pudy a zároveň jsme člověkem s lidskou důstojností. Jsme plni protikladů, máme v sobě světlo a stín, dobro a zlo a jsme zároveň andělem i ďáblem. A na nás záleží, která stránka v nás vítězí, zda se vydáme cestou tvoření nebo ničení. Kentaur – střelec svým šípem míří vzhůru, protože má touhu vyvíjet se a růst, aby se stal oduševnělým člověkem.

Období Střelce nás vybízí k tomu, abychom rostli a vyvíjeli se, abychom si rozšiřovali obzory cestováním, studiem, poznáváním, abychom jako kentaur namířili své šípy vzhůru, porozhlédli se po obzoru, jaké možnosti máme a našli svůj cíl, který nám dává v životě smysl.

Kdo zapálí svůj oheň, své nadšení pro dobrou věc, stačí už jen, aby správně namířil a vystřelil svůj šíp, jež poletí vstříc novým zítřkům. Pokud jsme zbavení strachu, který nás omezuje, a máme v sobě pokoru, abychom nepřestřelili, cíl nemůžeme minout. A kdyby se tak stalo, není ostuda se netrefit, větší chybou je vzdát to kvůli překážkám. Hrdina je ten, kdo před překážkami necouvá, ale snaží se je s moudrostí překonávat. S každou zdolanou překážkou tak pozvedá sám sebe na vyšší úroveň a zároveň i úroveň druhých, pro něž je inspirací.

ZAPALME SVÉ SVĚTLO V NÁS, JEŽ BUDE HOŘET VEČNÝM PLAMENEM.


Hanna Lapacho

Hanna Lapacho astrologie


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč