Veronika Navrátilová: Úplněk ve středu 24. října v 18:45

Středeční úplněk je v zemském Býku, v opozici na Venuši a v konjunkci s Uranem, to celé v kvadrátech na měsíční uzly. Konfigurace velkého kříže je značně napěťová a plná výzev, akcí, konfliktů a především příležitostí. Jako celek to vidím celé hodně zaměřené na požitky. Úplněk je ve smyslovém Býku a jeho vládce Venuše se s ním přetahuje v opozici. Uran představuje princip nejvyššího napětí, jež tíhne k vybití s eruptivní náhlostí a způsobuje radikální změny.

Můžeme být taženi do světa smyslů, náhlých vnuknutí, vzrušení. Účinek tohoto vlivu bude záviset do značné míry na stupni uvědomění každého z nás. Někomu přinese jasný vhled, smělé opouštění získaných vzorců chování a odvahu k naprosto jiné orientaci a jiným zase destruktivní vášeň pro nové nepromyšlené výdaje. A protože stav lidstva nemám důvod přeceňovat, a i v návaznosti na celkovou aspektaci, v pudové oblasti může docházet spíš ke zkratkovitému jednání, kde pro náhlost chybí přechodové odstíny. Díky tomu se po takovém jednání můžeme ve finále cítit mnohem hůř.

Důraz je kladen na potěšení, na potěšení krátkodobé, smyslové a na přehánění v honbě za uspokojením. Myslím tím finanční výdaje bez rozmyslu, sexuální přehánění, nárazové přejídání se, nechání se unášet vzhledem bez znalosti obsahu. Ano, smysly nám byly dány k vychutnání si vnějšího světa, k jeho prožívání, ale jako u všeho je potřebné dbát na míru, která se zdá být narušena. Umět si dobré vychutnat, ale neulpívat na ničem vně nás. Nikdo z nás to neumí dokonale, každý něčemu podléháme více a jinému méně, ale cestou inkarnací se víc a víc hmota produchovňuje. Čím je duch zralejší, tím více si uvědomuje, že krom chvilkových potěšení smyslů tu něco chybí. Pak začíná hledání toho něčeho.


Když se podíváme na dnešní materialistický život a budeme k sobě opravdu upřímní, zjistíme, že se musíme pořád stimulovat něčím zvenku, abychom zalepili vnitřní prázdnotu. Dokud hraje hudba nebo je před námi dobré jídlo, jsme spokojeni, dopujeme se i různými filmy a duchovní hledači rozmanitými přednáškami pravd z youtube. Když ale tyto věci skončí, začíná nuda, zneklidnění a už se porozhlížíme, komu zavolat, co s tím, tak si dáme alespoň kávu a noviny a zase lepíme.

Je známo, že čím více budeme dosahovat jakékoli slasti, tím méně na nás budou její účinky působit a slast začneme brát jako samozřejmost. První kousek čokolády je úžasný, celá je fajn, ale další nám způsobí zažívací potíže. Je to tak se vším na světě. Je to jako droga, která musí být konzumována v čím dál větším množství a intenzitě, aby v člověku vyvolala stejné účinky.

Rozvolňuje se morálka, chybí kritické myšlení. Civilizace nám dovolila zpohodlnět. Bereme prášky na spaní a při tom by třeba stačilo se přes den víc fyzicky unavit, jezdíme autem do posilovny, abychom se prošli po pásu, místo abychom se prošli třeba přírodou. Moderní doba vytrhla z kontextu přirozený řád věcí a teď hledáme cokoli, co by nám pomohlo se zorientovat. Hledáme ale nesprávně vně sebe. A když k tomu zmatku přidáte vlastnosti jako je obecně rozšířená lenost, ješitnost, neochota přijmout zodpovědnost, cirkusu kolem se nebudete divit.

Dostali jsme se do momentu vývoje, který je trochu děsivý. Svět se mění velmi rychle. Společnost pohání mocně ego a právě štírovsko-býčí osa smyslových a mocenských manipulací. Rádi koukáme do obrazovek a kolem sebe místo abychom pracovali sami se sebou. Ale jen vědomou prací na sobě bychom nakonec k rozumu přišli.

Není lehké zaměřit se na důležité hodnoty, zvlášť když nám je v mainstreamu nikdo nepředkládá, spíš naopak a je jen málo skutečných vzorů na obrazovkách hlavního TV vysílání.

Mám pocit, že ztrácíme zdravý selský rozum, dotazování se vlastního svědomí, hledání zkušeností z minulosti. Kdybychom se jím řídili, prošli bychom i těmi výzvami, co jsou teď na nebi, snáze. Tolik bychom nepodléhali okolním svodům, lžím a klamavým nástrahám.

Zkuste projít i vztahovými peripetiemi bez jednoznačných závěrů, nechte situaci uzrát a řešte ji s časovým odstupem. Jediným pozitivním aspektem na úplněk je totiž saturnský trigon.

To, co nás naplní dlouhodobě, je radost na úrovni mysli, prostřednictvím lásky, soucitu a velkorysosti. Není to krátkodobá radost, ale radost bezpříčinná, určitá naplněnost. Přeji vám ji co nejvíce.


Veronika NavrátilováAutorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel: 603 572 667, email – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Jmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou. Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. Jinými slovy, věřím, že by žádný člověk neměl zůstat ochuzen o výklad horoskopu narození. Ten je totiž skvělou praktickou pomůckou a jakousi mapou, která spolehlivě radí kudy se v životě vydat a kudy jistě ne. Váš horoskop obsahuje celou řadu informací o všech důležitých oblastech života, o Vašich talentech nebo slabších místech. Umožňuje pohled do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Nabízí toho tolik, že bych musela psát ještě dlouho. Nechat si ho komplexně vyložit je lepší a to nabízím já Vám.


                         

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč