Veronika Navrátilová: Horoskop na týden od 8. října 2018

Slunce sice prochází příjemným znamením Vah, ale nadcházející týden je důkazem, že dělat závěry pouze na základě postavení Slunce, je v astrologii nedostatečné a chybné. Bližší pohled do horoskopu totiž prozrazuje, že nás čekají témata méně komfortní a více hluboká. Aktivní roli totiž bude paradoxně hrát planeta Pluto a znamení Štíra, což jsou energie, jež se často nějakým způsobem podílejí na vzniku intenzivních situací a emocí, ať už se jedná o vášně či třeba krize.


Vše důležité začne v nadcházejícím týdnu v úterý. To nastane novoluní ve Vahách, které je ale pod kvadraturou Pluta. Funkci tohoto novoluní jsem vám už popsala v pátek. Další klíčovou událostí je středeční vstup Merkura do znamení Štíra a následné vytvoření opozice na Uran. Protože znamení Štíra se řadí mezi citlivé vodní živly a zároveň je mimořádně hluboké, propůjčuje planetám silnou vnitřní emocionalitu. Jakkoli se planety ve znamení Štíra nerady odkrývají, v případě Merkura to platí jen částečně, protože ten má od přírody prořízlou pusu, je zvídavý a mluvný.


I vzhledem ke zmíněné opozici na Uran můžeme ve výsledku čekat vyhraněnější a provokativnější názory a tomu odpovídající atmosféru v komunikaci s okolím. Jindy na rozdíl od uvolněné přátelské komunikace, kterou podporovalo předchozí postavení Merkura ve Vahách, zaznamenáme posílení negativních emocí vyjádřených například mlčením nebo naopak vyřčením tabuizovaných či utajovaných témat. Ale abychom se za každou cenu nedrželi jen mínusových projevů, postavení Merkura ve znamení Štíra vždy prohlubuje a zkvalitňuje intelekt, nesnáší názorovou beztvarost a povrchnost, což je rozhodně pozitivum.

Živo bude ve vztazích. Postavení Venuše ve Štíru by k problematičnosti stačilo samo o sobě. Jenže vesmír má jiný názor a ve čtvrtek Venuši navíc přidá kvadraturu Marsu. Netvrdím, že musí toto spojení fungovat ve všech situacích špatně, jistý druh milostného napětí se mu například upřít nedá. Ale co všechny ostatní úrovně vztahů mezi ženami a muži? Popravdě to může skřípat. Příliš nezdravé a příliš silné emoce mohou usilovat o klid v našich vztazích. Musíme se proto učit toxickým emocím nepodléhat. To ovšem zároveň neznamená, že mlčení je vždy správnou volbou. Hledejme rovnováhu, o příležitosti nebude nouze.

Bylo by fajn, kdyby pátek situaci na nebi uklidnil, ale opak bude pravdou. V pátek vytvoří Slunce ve Vahách kvadraturu s Plutem v Kozorohu a potvrdí typ potenciálně krizovějšího týdne. Tento aspekt obecně komplikuje schopnost ustoupit druhému či udělat kompromis. Jedná se o aspekt naplněný silou, jenž vytváří tendenci uplatňovat psychickou nebo mocenskou převahu. Problém pak bývá i ve způsobu onoho uplatňování, k typickým projevům patří různá vymáhání, nucení, vyhrožování, rozkazování, manipulace atd. Jsme-li terčem, úkolem pro nás je podobné patologie rozpoznat a nepodléhat jim. A v případě, že právě my patříme k od přírody dominantnějším jedincům, měli bychom se snažit si nezdravé tendence uvědomovat a v žádném případě je neuvádět do praxe.

Přeji vám další krásný týden!


Veronika NavrátilováAutorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel: 603 572 667, email – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Jmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou. Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. Jinými slovy, věřím, že by žádný člověk neměl zůstat ochuzen o výklad horoskopu narození. Ten je totiž skvělou praktickou pomůckou a jakousi mapou, která spolehlivě radí kudy se v životě vydat a kudy jistě ne. Váš horoskop obsahuje celou řadu informací o všech důležitých oblastech života, o Vašich talentech nebo slabších místech. Umožňuje pohled do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Nabízí toho tolik, že bych musela psát ještě dlouho. Nechat si ho komplexně vyložit je lepší a to nabízím já Vám.


  

  

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč