Renata Petříčková: ŘÍJEN 2018 pro jednotlivá znamení

ŘÍJEN OBECNĚ

Říjen rozhodně vyvstává ze všednosti. Přináší mnoho skrytých témat, která až s překvapivou razancí a nepříjemně prolínají na povrch a působí všelijaké emoce. Ke všemu ale dostaneme návod. Ke všemu bude vysvětlení. Kdo se bude chtít utopit ve svých problémech, tak tomu se to v říjnu může i podařit. Bude jich pořádné tsunami a ne každému se do nich bude chtít zakousnout. Kdo jich ale už bude mít plné zuby, ten s nimi velmi účinně zatočí. Protože čas přeje akci, přeje odvaze a nekonvenčním řešením. To je také jediná možnost, jak se v říjnu dostat z pastí samoty nebo mizérie, pokud do nich spadneme. Ten návod je tolikrát se tu opakující, že je snad univerzální pro každého. Chce to rozseknutí rozumem, odvahou, „konečně něco udělat“, nebo přijmout pomocnou ruku, která je poblíž a která tam ale, milí zlatí, okouní už nějakou dobu a vy ji jen nevidíte… A pak je to vědomí vlastní hodnoty a vědomí směru do budoucnosti, to už potom tomu nastartovanému motoru jenom vloží pod křídla ten správný vítr.

V tomto světle se říjen zdá měsícem, ve kterém pokračuje trend zásadních pohnutí v životě a to buď ze samoty, nebo z pocitu bídnosti a nedostatku či z citového strádání. K tomu všemu tady bude možnost, jak to už nechat za sebou. Znamená to ale také, že tyhle emoce můžeme znovu prožívat, pokud jsme je potlačovali nebo neviděli, kterak se v nich násilně sami držíme, nebo nás někdo drží a my jen otáčíme hlavu a děláme, že je nevidíme. Tam ten tlak může být až nepříjemně silný a drtit nás neuvěřitelnou silou.

Zejména pak ke konci měsíce sílí čas, ve kterém se zrychluje a zintenzivňuje možnost, že na vás vykoukne nějaká suprová nabídka, výrazné zlepšení situace, doslova pobídka, ke které bude sice potřeba odvaha, ale vy budete vědět, že se vyplatí.

Mnoho dobrého můžete v říjnu pro sebe udělat v samotě, v rozjímání, ve chvílích, kdy si dáte pauzu a kousek klidu, abyste… cokoliv vaše duše potřebuje. Můžete najít i cestičky z velmi spletitých situací, protože najednou uvidíte i šance a možnosti, na které jste předtím ani nepomysleli.  Dejte šanci intuici, času a pokoře, která vám může ukázat velmi účinná řešení. Šanci růst dostane všechno, co souvisí s rodinou, ženským zázemím a s růstem projektů do budoucnosti – vše podpořeno pocitem, že to je sakra dobře rozmyšlená věc a tedy poté, velmi pevně uchopena do rukou. Čas vhodný i pro lásku, kdy lidé, které v této době potkáte, mohou být právě tím impulsem, který do života potřebujete – který vám do dá sebevědomí a směr.

Berani (Dvojka mincí – Soud, Čtyřka kalichů)

Beraní říjen může být o vnitřních pochybách. Je to, co dělám, skutečně to, co dělat chci? Začátek měsíce může být buď ve znamení těch pochyb, nebo jen pouhé únavy z nějakého přetížení nebo dlouhodobého jetí na plný plyn. V tuhle chvíli je tady potřeba zvolnit, a to by se vám mělo potvrdit i v polovině měsíce, kdy se kolem vás objevují události, jež vám nastaví zrcadlo, nebo definitivně něco vyrovnají. Ukáží, kde je už vybraná banka vaší energie, kde řádil zloděj a kam jste možná neprozřetelně sahali i vy sami. A naopak, kde tu energii můžete načerpat.  A do konce října z toho budete mít těžkou hlavu. Je tady těžká energetická nerovnováha pramenící z dlouhodobého přetěžování nebo zanedbávání těla, duše, nebo žití na energetický dluh. Zároveň vidíte něco, co vás do této situace štve, něco dominantního nebo nesmírně až vášnivě lákavého, ale co je tak trochu nad vaše síly. Co s tím? Rada tu je jednoduchá – zkuste se upřímně probrat tím, jestli vůbec chcete tuto situaci vidět reálně. Pokud ne, fajn – ještě není čas ji řešit. A pokud ano, pak se zaměřte na to, kde přesně vám ten „zloděj“ ubírá a kde je ta spravedlnost. Figuruje mi tu dvakrát, takže v podstatě ve chvíli, kdy se do toho tématu ponoříte, tak vám bude osudem ukázáno, KDE přesně je ta chyba, díky které se vám vypouští životní bazének plný štěstí… a kudy do něj teče zkalená voda. A podle toho si potom odpovězte na otázku, co s tím – ale tady nemusíte spěchat, spíše mi to přijde jako začátek nějakého procesu, jako čas, kdy více zůstávejte v klidu a jen si sami pro sebe probírejte tím, co se kolem vás děje, zatím netřeba nějakých akcí, protože o ty se postará v dalších měsících a týdnech osud sám. Je to také o vidění impulsů, které… jste možná neviděli a nyní vidíte ztráty, které přináší to, že jste nevyužili.

Čas kolem vás odloupe trošku slupek a ospalků z očí a čerstvý podzimní vítr odhalí více pravdy. Asi bude dobré se zatím jen rozkoukávat a sami v sobě hledat možnosti, jak vlastně věci mají ve vašem životě být. A vzít v potaz i takové, do kterých se vám díky nějaké umanutosti nechce.

Býci (Dvojka mečů – Měsíc – Desítka pentaklů)

Zejména úplněk je váš, milí Býci. Ke konci měsíce se jako vůz plný harampádí k vašemu domu přiřítí všechno, co si zaslouží nálepku „noční můry“. Dluhy, minulost, hříchy, špatné sny, důsledky vašich činů.  Pokud tedy máte zaseto něco zkažených semínek, zkuste se z nich poučit a s těmito záležitostmi naložit tak, abyste napravili to, co jste kde pokazili. Abyste třeba i jen pouze pochopili dění konce října tak, že i přes to, jak to na první pohled vypadá, toto se vám tu nabízí jako řešení. Toto je přesně to, co máte vzít do dlaní a zformovat to tak, jak si to zaslouží. Mohou to být i velmi zveličené záležitosti, které dlouho dřímaly pod povrchem, nebo jste je tam zatlačovali vy sami, mohou to být nečekané záchvaty úzkostí nebo nenadálých zdravotních indispozicí nebo obav z budoucnosti. Ona totiž budoucnost stojí na druhé straně jako výzva k tomu, abyste ten most přešli bez ztráty kytičky a podali si s ní ruku.

A kdo zasel dobrá semínka, ten má v říjnu velkou šanci, že přes prvotní problémy nebo dlouhé čekání, se dočká kýžených výsledků, byť by to bylo třeba jen to, že pochopí, jak se věci mají a kudy se dát. Pro ty nejšťastnější to ale může znamenat i splnění snů v realitě, pevný pocit zakotvení, který v životě potřebujete.
Ostatně, mám tu dojem, že právě rodina a to pevné zázemí kolem vás je také tím, co vás může při tomhle říjnovém vyúčtování podržet nad vodou. Osudové události mohou zahýbat vašimi životy, mohou rozvířit staré stojaté zahnilé vody a vy uvidíte, kde je přesně problém, ale také mohou přinést svěží novou vodu, která pročistí to, co už dlouho na pročištění čekalo.

Blíženci (Sedmička pohárů – Sedmička mečů – Velekněžka, Rytíř pohárů)

Říjen může pro Blížence být zásadní v uvědomování si nadhledu a nějakého tajemství v jejich životě. Něco se vám může odhalit… a to velmi nenápadným způsobem, řekla bych až intuitivním. Zejména pak v tématu „kde si delší dobu nemůžu vybrat tu správnou možnost/cestu“ a tématu „kde se cítím obírána a kde cítím nespravedlnost“… tam všude je najednou nabídka, osvícení té situace, tam všude můžete jasněji vidět přesně to, co jste potřebovali. Navíc je zvláštní, že tyto informace by k Vám měly přijít celkem příjemnou cestou, vezmeme-li v potaz, že se týkají nepříjemných nebo nepohodlných témat. Spíše mi to přijde jako takové rozloupnutí zkažených oříšků, kdy zjistíte, že oříšek sice za moc nestojí, ale ta skořápka je naprosto luxusní a dá se použít na něco jiného. I tady mi přijde důležitý úplněk, který zvýrazňuje všechny ty vlivy zejména pak v oblasti rodinné, ženské a tam, kde je třeba vyřešit nějakou nesdělitelnou, srdcem prožitou jedinečnou zkušenost. Na jednu stranu se ale i tímto krokem mohou některé věci zahalit. Jen se převléknou. Ale už i jen ten akt převléknutí bude velmi úlevný.

Dostanete totiž informace a svět se vám poskládá tak, že na tom všem zase budete moci velmi dobře stavět, i kdyby to znamenalo, že potřebujete nyní trochu času k tomu, aby si ty nové věci posedaly tak, jak mají.
Z praktického hlediska můžete říjen využít k odvážným rozhodnutím, ve kterých něco z minulosti nebo něco obtížného, chcete nechat za sebou. Očistit se, oklepat, vykročit nově. A dobře se dívejte kolem sebe, osud vám totiž bude dávat sem tam dobrý návod, jak to udělat a to i tam, kde se vám to nyní moc řešit nechce. I přesto budete mít v ruce návod.

Raci (Velekněz, Luna – Páže pentaklů, Ďábel)

Zásadní téma pro Raky je téma imponujících osob, partnerů, spolupracovníků a lidí, kterých si váží, lhostejno, kdo to je – ale v říjnu se kolem nich může točit hodně emocí a pro vás typických situací zejména tím, jak je prožíváte. Jako by tihle lidé nejvíc brnkaly na ty citlivé strunky, které jsou typicky račí. Anebo to je o tom, že toto téma se u vás objeví nejintenzivněji v době kolem úplňku. Je dobré vědět, že proti sobě tu celý měsíc stojí malá odvaha, dlouze posbíraná…. A staré velké drápy zvyků, zlozvyků a strachů. Až ochromujících strachů. A všechno se to mele. Zdá se mi, že to má souvislost i s minulým měsícem, co jste v září načali, máte nyní možnost uplatnit v praxi. A to je velká výzva, protože to někomu může připadat jako velké sousto. Někdo si to rozmyslí, protože mu přijde lepší sklouznout zpátky do svého pohodlíčka, do své klece, ve které se cítí pohodlně. Ale i přesto tu je podpora zvenčí, jako by vám do života zejména ke konci měsíce chodili lidé, kteří vám ukáží, jaké to je nežít v kleci, nebo vám ukáží nataženou dlaň, které se můžete chytit. To vše v celkem milém duchu, takže byste měli vykročit docela rádi.

Ze zdravotního hlediska mám pocit, že ta náročnost měsíce se může odrazit v nespavosti nebo nějaké extrémně prožívané únavě či deprivaci. Takový úbytek životní síly, který bude odražen na fyzickém zdraví. Pokud to tak bude, tak snadno vystopujete, proč to tak je. Co vám ty síly bere a pak si najděte ten malý kousek té odvahy dlouho posbírané (nebo plánů, které do tohoto šuplíčku vašeho života října zapadají) a opřete se o to. Začnete pracovat na tom. Protože tohle je malinký návod na to, jak přemoci toho ďábla, ty zvyky, to, co vás vysává a drží mimo radost ze života. Ostatně, velmi lehce se dostanete i k názoru, že jste to už přece měli, že sami sobě jste tou nejlepší autoritou (nebo tu autoritu kolem sebe v někom máte, a právě takový člověk vás může podpořit). A vy můžete vykročit.

Lvi (Viselec, Král holí, Desítka pentaklů)

Milí Lvi, máte tu velmi akční měsíc. V září jste doufám nabrali dost sil a vaše životní risky vám přinesly kýžené výsledky, nebo překvapivé výsledky, protože hned začátek října přináší silné období, v němž máte možnost vidět věci jinak. Nebo se věci konečně vyřeší, vyjasní, a mohou to být i velmi překvapivé záležitosti. Kupodivu, a to je ještě víc překvapující, vám to dodá sil, nebo to přinese tak razantní změny, že budete mít chuť jít tou nově nalinkovanou cestou a splnit si na ní své sny. Postavit na ní své zázemí, rodinu – vidět v ní budoucnost.
Celkově se tedy může zdát, že vám postupně říjen přinese několik událostí ve smyslu – „hele, tohle je jinak, podívej… Když to správně uvidíš, tak také uvidíš, že na tomhle přesně můžeš postavit velice kvalitní budoucnost“. Ale má to jednu podmínku, není to zadarmo, bude tam potřeba kus odvahy, kus nezvyklého řešení, nebo nechat kus něčeho z minulosti za sebou. Něčím se pozvednout, nějak dospět, nebo postoupit o schůdek výš s tím, že se už nebudu moci vracet. V tomto světle to pro vás může být i takový měsíc zásadních rozhodnutí, která jsou nezvratná, typu svatba, nová práce, nové smlouvy…cokoliv. Ale ta energie zůstává stejná. Velkolepá situace, která bude žádat váš názor, ať bude jakýkoliv.

Případně, v říjnu uvidíte zvýrazněná témata v životě, kterým by nyní, nebo časem, podobný krok zásadnější a se změnou úhlu pohledu, prospěl. Můžete se na to klidně i jen dívat, pokud si netroufáte ke změně. Ukliďte si doma, oprašte staré cennosti, udělejte pořádek ve všem, co vám má růst, co je pro vás důležité a co je pod vaší péčí. Tohle jsou události a šance, které se jen tak neopakují.

Panny (Sedmička mečů – Pětka pentaků – Šestka kalichů)

Říjen Pannám nese úplně všechno. Je to jako rozjasnění. Vy více než kdo jiný v říjnu uvidíte, jak na tom jste. Co vás mimořádně táhne ke dnu a co vás mimořádně posiluje. Je to jako pár týdnů, ve kterých jasnou střelou bude ukázáno na to, co je tím plodným semínkem ve vašem životě, nebo naopak plevelem, který všechno dusí.  Právě ta symbolika zahrady je pro vás velice důležitá. Tu budete chtít chránit, tu budete chtít pěstovat a nad tou stanete s tou účetní knihou v ruce. Všechno bude muset být po vašem. Naplánováno, nalinkováno. Co se odchýlí, upoutá pozornost. Z praktického hlediska zkuste první část měsíce využít pro vypořádání se s resty, nebo přímo i s lidmi a okolnostmi, které na vás působí nepříznivě. I kdyby jen tím, že jim oznámíte, že víte, že na vás působí negativně. Už jen to může pomoci. Směrem ke středu měsíce a k jeho konci už více prosakují vlivy minulosti – možná bych řekla až karmických záležitostí. A to jak v pokračujícím trendu ukazování toho, co vám rovnováhu narušuje, tak i v drobných situacích, v nichž můžete spočinout v tichém uvědomění si toho, jak jemné, nenápadné a zároveň důrazné je to jediné možné řešení vašich problémů. Bingo! V říjnu se vám nabídne jako na zlatém podnose, jen je třeba se ztišit a pečlivě poslouchat své pocity nespokojenosti, své pocity mizérie, své vzpomínky a možná… možná i nějakou odpověď dostanete od někoho, kdo souvisí s vaší minulostí, nebo pro něj máte slabost už dlouhé roky. Něco nostalgicky voňavého může být v říjnu tím, co vám vyléčí srdce. Ale nevylučuji, že vám před léčbou ty rány bolestivě nerozrýpe. Říjen je pro vás měsícem obrovských vzplanutí. Emocí. Osudových událostí. Vše bude poskytovat zároveň nadhled a řešení. Vše bude nakonec vyřešeno, nebo ukázáno, jak by mohlo být vyřešeno – v tom bude vynalézavý zejména konec měsíce.

A jediná rada zní - udržujte svou kvalitu a nesestupujte ze svých standardů….

Váhy (Viselec, Měsíc – Devítka pentaklů)

S vámi, milé Váhy, bych mohla být v měsíčním výkladu hodně rychle hotová. Říjen je pro vás měsícem, ve kterém se dočkáte nějakého zadostiučinění. Konečně něco vyjde na povrch, dočkáte se výsledku dlouhodobého snažení. Více se to může projevovat kolem úplňku, s koncem měsíce. Do té doby klidně dejte nohy na stůl a sledujte svět kolem sebe jako jedno velké divadlo. Budou se podávat zásadní informace, které se vás nemusí dotýkat osobně, přesto ale něčím budou velmi užitečné a posunou vás dál, nebo nabídnou takto nenápadně řešení k dlouhodobému oříšku, který máte k rozlousknutí.  Naslouchejte sobě, intuici okolí – v tichu nejvíce uslyšíte a vyřešíte.  Berte v potaz také to, že co je pravdivé nyní – a je to užitečné a právě včas – nemusí být už pravdivé za měsíc. Protože se situace  změní, na světě funguje cykličnost a vývoj a je dobré pochopit, že život a úspěch je křivkou nahorů dolů, a že co bylo účinné nyní, nemusí být zítra.  Zítra budeme muset míchat nový lekvar úspěchu a štěstí.

Část toho dobrého, co vám osud přichystá v druhé polovině měsíce, je vyloženě výsledkem minulých činů. Berte cokoliv – a neostýchejte se. Všechno si zasloužíte. I když třeba budete mít dojem, že toho je najednou moc, že by to chtělo méně… nevadí, to unesete, to rozchodíte, na to si zvyknete. I na úspěch je třeba si zvykat. Jsou to rozpohybované události, které nelze nijak už zastavit. Musí doběhnout, musíte počkat na výsledek, který buď už je, nebo se začíná rýsovat. V tuto dobu, pak také na přelomu října a listopadu je také vhodný čas na začínání nových věcí, které chcete, aby měly do daleké budoucnosti výsledek. Jakýkoliv, nejlépe založený na nějakém vyrovnání, spravedlnosti. A nebojte se mířit vysoko, nebo se vrátit k dětským snům. Vrátit se ke svým touhám. Proč ne? Jestli vy něco umíte, tak je to odhadnout své vlastní síly a vše pečlivě naplánovat. S koncem října si kupte pár pořádně tlustých sešitů a začněte rýsovat nové plány. A možná vám ty tlusté sešity k plánování přinese sám osud. Kdoví.

Střelci (Mírnost – Desítka holí – Eso holí)

Střelcům v říjnu ztěžkne to, co je tížilo už tak dost i v minulosti.  Ale to jen v případě, že z té minulosti nevyšli poučeni a tím jsem si naprosto jistá. Mezi naprosto krásným a vyrovnaným a šancovním měsícem máte pár drobných vad na kráse právě díky uvědomění si závazků, tíhy života a snad i únavy, nebo něčeho, co vám pocitově ohrožuje pocit zázemí. Ale… je to tady patrně proto, abyste si s plnou razancí uvědomili, že vás to ve skutečnosti UŽ neohrožuje. Že se ve vašem životě proměnily podmínky tak, že jste dostatečně silní nebo zajištění a uvědomělí, že si s tím vším už umíte poradit levou zadní. Stačí se jen uklidnit a vidíte to jasně a zřetelně.
Také to mohou být události, které vás donutí poopravit si svoje vlastní hranice, dát okolí najevo, kde jsou, a že se za ně v žádném případě už šlapat nebude. Možná budete tvrdě pracovat na tom, aby něco ve vašem okolí nebo doma bylo krásné, až nazdobené k dokonalosti. Dokončovací práce, těžká období v nichž vzniká finálně něco hezkého. Čas „konce porodu“ obrovského štěstí. A s koncem října přichází doba, kdy vám to všechno osud ještě posvětí nějakou událostí, náhodou, zvenčí.

Na co sáhnete, to může mít úspěch, zachováte-li klid a vezměte-li v potaz minulé zkušenosti. Zatímco první polovina měsíce je o nespěchání, v té druhé se už asi nezastavíte a všechno to kolem vás bude frčet. Takže se dá říci, že kdo nabere síly a připraví se psychicky, nebude pak překvapen, ale bude připraven, a hlavně dost bystrý na to, aby ty nápady a výborné šance kolem sebe, pochytal.  Skvělý čas pro rodinu, pro řešení problémů v rodině, pro urovnávání sporů nebo budování pocitu pospolitosti mezi lidmi, které považujete za blízké. Čas oslav, ocenění toho, že jste v životě dospěli tam, kam jste dospěli  - to je nejlepší doping pro říjen! Sebeocenění. Tak na to nezapomínejte.

Štíři (Pětka holí – Císařovna – Dvojka mečů)

Uděláte nejlépe, když zůstanete celý říjen doma, milí Štíři. Možná bych si mohla dělat legraci, ale ono na tom něco je. Buď budete mít takovou celou domáckou a rozplizlou náladu, nebo vám to venku nebude dělat moc dobře a všichni vás rozčilovat, nebo budete mít pocit, že venkovnímu světu a lidem náhle vůbec nerozumíte. A víte proč? Protože říjen vám má ukázat, že největší sílu a kvalitu najdete sami v sobě. Že z vašeho domova všechno dobré vzchází, ale také se tam s večerem zase navrací. A že se nemusíte rozdat, abyste něco dostali nazpátek. Něco málo…

Zmatek vnějšího světa nejlépe zvládnete prohlášením, že svět je stejně jedna velká proměnná veličina a co platí dnes, neplatí zítra. Dnešek můžete využít. Upozornila bych na začátek října, kde i ty nepříjemné události nebo rozrušující a únavné, mohou být impulsem ke změnám. Když potřetí zakopnete na chodbě o botník, tak vám asi už konečně dojde, že by bylo vhodné ho umístit někam jinam. Třeba. Tak takhle to může být. To rozčilující je jen proto, abyste to vzali do rukou a definitivně vyřešili, nebo „už konečně vyřešili“. Dbejte na dobré způsoby, nedělejte kompromisy, které jsou pod vaši důstojnost. Právě vědomí vaší hodnoty vám může nejvíce pomoci v tom, abyste říjen využili mimořádně plodně. Můžete udělat kus práce, mohou vám přijít nabídky hodné opravdu pěkného rozkvětu budoucnosti, můžete si prostě jen užít příjemný čas v takové ženské pečující, ryze plodné energii, do které je rušivým vlivům vstup zakázán. A to si ohlídáte. S koncem října vás mohou překvapit události, které vnesou do zatím zcela jistých faktů něco nového a tak trochu je roztřepí, protože najednou bude ve hře ještě něco jiného. Možná to je dobře, nespěchejte s analýzou… Silně na vás bude také působit úplněk, který  nemilosrdně vytáhne potlačovaná témata a proloží je emocionální nestabilitou. Tak o to víc – nespěchejte s analýzou nových faktů ve vašem životě.

Kozorozi (Rytíř mečů – Šestka pentaklů – Pětka holí)

S rychlý sledem, řekla bych až švihem, přinese Kozorohům říjen spravedlnost do života. Vyrovnání. Něco materiálního, hmatatelného. Možnost realizace. Možná peníze, možná jen dobré slovo, které tak strašně moc toho dne padne na úrodnou půdu. Snad dostanete šanci někomu pomoci, něco darovat, nebo sami dostanete dar. Všechno bude zasloužené a tak roztomilé a rozmazlené, že si to budete chtít užívat a hýčkat si to. Ano – to můžete. Využijte tuto dobu k zajištění stability v životě, k vylepšení domova, práce, k vyřešení restů, které vás tak strašně už dlouhodobě štvou. Nabiti energií to určitě zvládnete. A ono to bude i docela potřeba, protože s koncem října se na vás řítí neklidná doba nějakých sporů, nedorozumění nebo rozdmýchavaných situací, do kterých se vám moc chtít nebude a nejraději byste z nich odkráčeli středem, ale ono to nejde. Nejde to zejména tam, kde se tvrdošíjně trvá na něčem, co je jednoznačně jasné, že je lež. Jsou to žabomyší války, nakonec víte co… i když to nejde, tak tím středem odkráčejte. Ono to vážně nemá smysl.  Je to jen ztráta času.

Co se mi ale líbí je střed měsíce, ve kterém se dá částečně té krizi zabránit, protože nečekány nezvány sem přichází důležité informace, prozření, elektrizující energie nových začátků, přesně to, o co jste ještě v potu tváře usilovali zkraje měsíce. Je to tady! Přání, jež byla na začátku vyslána, se začínají plnit, začínají se pro ně vytvářet kulisy, v nichž budou později hrát hlavní roli. A pokud bude toto dobře využito, může být ten neklidný čas konce měsíce v pohodě využit k tomu, že nastoupíte na tu vlnu a svezete se po ní směrem k úspěchu. Můžete s přehledem překonat prvotní potíže nebo využít toho, že spor probíhá někde kolem vás, a víte jak, kdo se směje naposled, směje se nejlépe.

Vodnáři (Vůz – Šestka mincí – Spravedlnost)

Je to k nevíře, ale nejsilněji ze všech znamení máte zastoupenu rovnováhu. A budete ji řešit, ať chcete, nebo ne. Protože vás k těm tématům, jež nejsou v rovnováze, osud doveze zadarmo a velmi brzy, již začátkem měsíce. Rozpory, spory, rozdílnosti, rozpor srdce, rozumu, citů a praktických potřeb – škála může být široká. Mohou před vámi být plány, které vnímáte jako obtížné, zejména v jejich začátku. Může to být měsíc zahajování dlouhodobých projektů, kdy se ještě zdržíte, protože těsně před jejich spuštěním můžete přijít na nějaké chyby, které je dobré pečlivě odstranit. Odvážná rozhodnutí, zásadní změny, nové věci, lidi, vztahy, práce… jednoduše cesta na konec světa. Proč ne? Je čas v životě něco změnit, nebo si alespoň uvědomit nutnost té změny. Že pokud se něco takového nestane, nebude nikdy nastolena rovnováha. A kdo před tím bude zavírat oči, tomu se to připomene se stoupající razancí, dokonce i s podporou okolí, které dokáže uhodit hřebíček na hlavičku. Kde přesně máte vůči osudu dluh, nebo osud dluh vůči vám?

Ať kladné či záporné reakce na vaši osobu, všechno to bude neomylně mířeno do míst, ve kterých máte udělat změnu. K tomu nelze nic víc říct, buď budete zvažovat též, nebo si musíte nasadit pěkně tlustou hroší kůži, protože sprška to bude veliká. A kdo se vydá po cestě změn, bude možná muset chvílemi balancovat, aby se udržel na cestě rovně, ale bude tam zároveň velké nadšení z toho, jak správně a úlevně to nyní je. Je to cesta ke svobodě, ke snům nebo k tomu, co jste si vysnili. Plánujte. Odstraňujte si z života překážky, které vás brzdí – řešte všelijaké problémy, budete si s lidmi rozumět, je čas ukázat, jak to má být. Protože zároveň s tím se můžete zhluboka nadechnout a říct – ano – s osudem jsem právě vyrovnala účet, můžeme jít dál. Zajímavé je, že v každém případě to i největší pštrosy s hlavou v písku k nějaké formě vyrovnání dostrká samo. Ale nebojte, říjen vám přece jen pak dá za odměnu nějaký bonbonek nebo obrázek, slibuju…

Ryby (Poustevník – Páže holí – Pětka pentaklů)

Bude vám dobře pod kamenem ve vaší říčce. Stahujete se do ústranní a to proto, aby se Vám lépe přemýšlelo o něčem, k čemu se cítíte osudem tlačeni. Je tu taková nevůle ten říjen vůbec žít, protože vám nese do jisté míry rozčarování a úkoly, které člověk dělá s nechutí. Necítíte se na ně, nemáte na ně odvahu, nejsou vaším šálkem čaje, ale cítíte, že jsou nutné, nebo by byly v budoucnu nutné, jinak by vám postupně přerostly přes hlavu. Dobré je asi vědět, že pokud se tomu šikovně vyhnete, tak už koncem října skutečně mohou přes hlavu přerůst. A ještě lepší je vědět, že je vyřešíte snadno, pokud si na ně dáte dostatek času, vyhnete se zbrklosti, pokud je uděláte v klidu a s pevným rozhodnutím. Chce se tu po vás pevná vůle a víra, že to dokážete. Můžete opravdu jít i přes své hranice, překonávat strach. Nebo to mohou být situace, které přesně míří na vaše slabiny nebo traumata z minulosti. Je to ale šance je překročit, poprvé udělat věci jinak. S koncem měsíce sílí uvědomování si faktu, že buď se s tím poperete úspěšně a vyhrajete, nebo ne a potom je tu riziko, že spadnete do pocitu mizérie nebo do opakování životních okolností, které se vám nelíbí. Někdo v okolí pro vás má pomocnou ruku, to je jistě dobrá informace. Někdo, kdo vás obdivuje, u koho máte pozici krále, komu jste vzorem.  Právě ty minulé úspěchy vykoupené překonáním strachu, jsou tou berličkou, která vám pomůže se rozchodit. A úplně nejlépe – využijte už začátek měsíce k tomu, abyste v tom tichém rozpoložení našly odpovědi na své otázky, protože budou pravdivé. A až přijde na lámání chleba, neuhýbejte od toho, co jste v sobě objevili. Uplatněte to v praxi.


Autorka článku: Renata Petříčková
www.umodrekocky.blog.cz


Soňa Sofi: Co nám přinese rok 2018 z hlediska energie čísel a karmických souvislostí 


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč