Renata Petříčková: ČERVEN 2018 pro jednotlivá znamení

Máme za sebou možná zvláštní, čekací, měňavý květen a musím říci, že červen může být snadno měsícem nových možností, pokud mu to umožníme. Na první pohled mi přišel jako měsíc, který není úplně lehký, až jsem se podívala na vlivy minulosti, a přijde mi, že ta tíha, ty změny, které může přinést jsou jen důsledkem našeho nového úhlu pohledu, nebo úhlu pohledu, ke kterému budeme na přelomu května, června, nebo začátkem června donuceni okolnostmi.

Skoro mám pocit, že se tu hodně může oživovat cosi z minulosti, co bolelo, co někam nepatřilo, překáželo, co vám působí pocit nepohodlí – a zároveň jsme na tom trošku lpěli z nějaké té nostalgie. Jestli to je osoba, situace nebo jen nějaký nepříjemný zlozvyk, to už je každém. Ale rozhodně to ale je cosi, co podivně pálí, působí nepokoj a vy víte, že to je třeba nějak odstranit, protože „už to proboha není možný, aby to tady bylo…“

Podotkla bych, že se opravdu vyplatí tohle vyházet ze života, i když si u toho možná uděláte mozoly na rukách a ty budou chvíli bolet. Protože rozvíjející se červen přináší po tomhle umolousaném začátku mnohem lepší vyhlídky. A to až přelomovým způsobem.

Kombinace Poustevníka, Smrti a Rytíře mečů je výborná pro situace, kdy se vyplácí se uvědoměle rozloučit s mrtvou minulostí a směle vykročit dál! S polovinou měsíce se věci lámou do kvality, do správných rozhodnutí a do rozhodnosti, která je podložena čerstvým vzduchem ve vašem životě.

Znovu mám pocit, že se tu mohou opakovat témata z dubna, května, že všechno se tak jako točí a odlupuje jako cibule a stále tam jsou nové a nové vrstvy, ale v tuhle chvíli už to je hodně obnažené a nové.  Tady ty změny mohou být výrazné samy o sobě, případně Vaše vlastní iniciace čehokoliv, může mít pak už v létě velmi výrazné a viditelné výsledky.

Proto cokoliv, k se v červnu rozhodnete s vědomím, že vám to očistilo boty a zlehčilo krok, se může už potom velmi brzy skvěle zúročit v následujícím období.

Pravda, červen je nepříjemný tím začátkem (nebo v průběhu měsíce přicházejícím nějakým stínům minulosti), ale celkově mám pocit, že to tu je proto, aby se buď ta minulost připomněla ve své nahotě, syrovosti a pravdě (nepříjemné) a ukázala nám, že už fakt patří do dějin nebo na smetiště. Aby nám ukázala, že už to chceme jinak.

Měsíc velkého pohřbu minulosti?

Měsíc velkých prohlédnutí a šancí na nové?

Je tu cítit i jistá únava, tíha, jsou to změny, které potřebují jak ten posun zvenčí, tak i naši vlastní invenci. Kdo té minulosti podlehne, nebo ji správně nepochopí, může se celkem trápit. Ale kdo je ochoten zkusit věci jinak, poučit se z ní, může zažít obrovskou obrodu, přerod, protože tam jdou zároveň i šance na TO nové.

Takže pokud budete mít v červnu pocit, že kolem vás pobíhají šance, na které nemáte šanci – není to proto, že na ně nemáte šanci – ale je to proto, že přece jen tam ještě není ta odvaha po nich sáhnout, ale jsou tu proto, ne aby se vám vysmívaly, ale proto, abyste je chytili.

Zkuste to. Zkuste to jinak. Nově. Zkuste to tak, jak jste to vždycky zkusit chtěli, ale báli jste se…

Berani (Král mincí – Smrt, Rytíř mečů – Velekněžka)

Berani se mohou v první řadě vrátit k tomu obecnému červnovému výkladu, bude pro ně hodně platit. Mají tady celkem zásadní měsíc, ve kterém se ale budou muset rozhodnout z pozice své vlastní síly. Nebo sami sebe nějak obhájit.  Udržet si svoji moc a sílu a pro něco se rozhodnout, aby mohli dál pokračovat v míru a rovnováze.  Jde mi to do témat, které souvisí buď s partnerskými vztahy, nebo s něčím co je v minulosti trápilo, nebo v těchto dnech jim způsobuje neklidné spaní. Strachy. Něco, co intuitivně víte, jak by správně mělo být – a ono není ať už z jakéhokoliv důvodu.

Rozhodnutí a situace vám mohou velkou část června zrát, není třeba na nic spěchat, je tu přirozený faktor zrání a času, takže až přijde ta pravá chvíle na změnu a něco z vaší mysli, nebo života, vás opustí, tak se tak stane. A pak budete nuceni, nebo s úlevou to sami uděláte, něco změnit. Pro něco se rozhodnout, něco udělat jinak. A nejspíše tak, jak jste vždycky chtěli, nebo jak jste to vždycky cítili.
Mohou to být drobnosti, ale mohou to být i zásadnější situace, ve kterých jednoduše řečeno, budete chtít vzít osud do svých rukou. A je pro to vhodný čas.

Celý červen je pro vás měsícem, ve kterém skutečně máte příležitost za sebou nechat kus něčeho nefungujícího a pokusit se o nové – šance na úspěch jsou tu velké, tím více, čím více jste si prostě vnitřně jisti, že to tak je správně.

Soulad intuice, tušení a praktické stránky života. Vrhněte se všude tam, kde cítíte neomylnou jistotu, že tam je vaše místo, že tam je to, co si zasloužíte, co chcete, na co máte nárok. Šance si poradit se starým šrámy od života nebo s těmi současnými. Najít v nich moudrost.  Najít kořeny, najít souvislosti. Přestat se jimi trápit. Najít v červnu sami sebe, svou sílu, skrze velmi zásadní proces přeměny a rozhodnutí „to prostě udělat jinak“. Zkusit to. Tak hodně štěstí!

Býci (6 mincí (Sedmička mečů), 3 pohárů, 10 pohárů)

Kdo někoho okradl, nechť se schová do závětří! Červen přinese Býkům zejména dva silné aspekty. Spravedlnost a pochopení. Kdo zasel dobře, dobře sklidí. Kdo zasel špatně, uvidí, kde byl okraden, a to patrně tím způsobem, že mu bude vráceno stejnou mincí. Ta STEJNÁ MINCE se tady opakuje jak v tom dobrém, tak v tom špatném. Na jednu stranu přináší pochopení a rozvinutí pozitivních situací a důsledků, na druhé straně pak je tu karta zloděje a pocitu okradení, které je ale v tomto případě takovou názornou ukázkou toho, co bylo špatně – to je nám odejmuto z druhé strany. Takže pokud Býci budou cítit v červnu nějakou nespravedlnost nebo je někdo „okrade“, zachová se vůči nim podle jejich názoru nečestně, brala bych to spíše jako varování, že v minulosti jste možná to samé udělali někomu jinému. A to nebo ten, kdo se této akce účastní v červnu, nemusí mít úplně souvislost s tím, co je vám opláceno. Může to být „výkon trestu“ z rukou někoho úplně jiného nebo něčeho jiného, co ho jenom energeticky zastupuje. Roli tam mohou hrát spíše city, citové záležitosti než nějaké hmotné ztráty. Pokud vás tedy někdo naštve, tak asi proto, abyste ochutnali vlastní medicínu.

V opačném případě, ten, kdo poctivě kráčí světem, zažijete doslova rozkvět svých dnů. STEJNOU MINCÍ vám bude oplaceno buď tím, že dostanete opravdu příjemný měsíc, ve kterém z vás spadnou starosti, ve kterém něco pochopíte, ve kterém se usadíte konečně ve svém vlastním domácím hnízdečku nebo vnitřním stavu pohody a spokojenosti. Jsou tu kolem vás lidi, události, které vám přináší pohodu a teplo rodinného a přátelského krbu. Můžete směle najít novou práci, partnera, cokoliv, co k vám patří, co vám dá pocit zázemí a jistoty. Nyní to bude kolem vás doslova vířit a budete se ze života radovat. Zkuste co nejvíc milovat život, brát si to, co vám dělá radost… a taky tu radost nezapomenout rozdávat druhým.

S tímto rozložením karet tu je ale ještě jedno varování – nedávejte prosím víc, než máte sami v sobě, nejezděte na vybité baterky, neokrádejte se o něco, co sami nemáte.  Jeďte na plný plyn, ale mějte ten plyn! Tak krásný červen!

Blíženci (Devítka pohárů, Dvojka mečů, Šestka holí)

Blíženci mohou mít červen rozdvojený.  Krásné šance na začátku, strach a tři kroky zpět ve středu měsíce a průraznost a využití toho, co máte jako své silné stránky na konci. Tolik ve zkratce, ale pojďme se na to podívat podrobněji. Červen vám nabídne už od samého začátku opravdu rozkvět. Uvidíte kolem sebe, nebo v lepším případě, budete sami žít, své sny. Uvidíte, na co máte… co chcete, co je to, po čem toužíte, co je smyslem vašeho života. Můžete tu mít i období sklizně plodů minulého činění a pak záleží na tom, co všechno zkraje měsíce rozhýbete, jak šlápnete do pedálů a kde po té hojnosti sáhnete. Potom totiž následuje krátké období kolem středu června, ve kterém se budete trošku bát. Buď si budete vyčítat promarněné šance nebo upadnete do deprese z toho, jak jste neschopní – to prosím nedoporučuju, takže pochytejte co je třeba hned na kraji června! Nebo něco sem tam pochytáte a nyní nebudete moc vědět co s tím s pocitem „že to může být fakt moc velké sousto“. A to vám přeji! Tuhle depku vám přeji, protože si to nechce hezky projít hlavou, dříve či později vám stejně dojde, že to velké sousto pro vás není, a že po něm můžete směle sáhnout. Pouze však v případě, že si budete připadat jako vítěz. Máte na to!

Konec měsíce už je hodně o další fázi šancí k povýšení, k lepším zítřkům. To, co spatříte na začátku června, se může, budete-li opravdu odvážní a zkusíte to – rozvíjet s koncem měsíce. O čemkoliv jste snili, zkuste si za tím v červnu jít. Zkuste to žít. Zkuste chvíli odhodit pochybnosti, že na něco nejste dost dobří.

To období pochyb a strachů a nehybnosti tady je… snad ho využijte jako malé pozastavení se nad urovnáním si minulosti nebo představ o budoucnosti. Jako oddechovou přestávku, pozvěte ty strachy všechny na čaj a popovídejte si s nimi, co po vás chtějí a proč tu jsou… Uvidíte, že potřebovali jen rozhovor… nikoliv nad vámi převzít nadvládu. A pak se můžete směle pustit dál… do celého léta. Je to krásný start, kdy skutečně můžete vzít své sny a vydat se na cestu. Tak hodně štěstí! A části z vás ještě přeji krásné narozeniny…

Raci (Eso mečů, Šestka mincí, Dvojka mincí)

Části z vás už můžu taky popřát krásné narozeniny a rovnou můžu říct, že pro vás mimořádně platí ten obecný červnový výklad, ve kterém si povídáme o tom, že když se pro něco rozhodnete, tak se to nějakým způsobem zhmotní. Rozhodnost a nechání čehosi za sebou, se opravdu zúročí. U vás to bude o to jednodušší, či těžší, to záleží na situaci, protože budete už na začátku června vědět alespoň v hrubých obrysech, o co přesně půjde. Pokud ne, v průběhu června se to vyjasní. Je tu znát zkraje měsíce taková až nutkavá touha na něco přijít, něco si vyjasnit, něco mít hotovo… těžko říct, o co půjde, ale v každém případě je to něco, o čem zřetelně cítíte, že potřebuje ven. Že to prostě musíte vědět. A možná vás to napadne ve snu, možná vás to napadne u mytí nádobí, možná to přijde prostřednictvím nějaké události nebo situace, ale bude to takové náhlé, přijde to zvenčí a bude jasno. Bude jasno, kde jste prohráli a kde jste vyhráli. Nejspíše to může být také o tom, že červen ukáže, že zdánlivé minulé ztráty, byly vlastně velkou výhrou. Když se nad tím potom později zamyslíte, zjistíte, že to, co vám bylo osudem vzato a zbylo po tom „prázdno“, byla ta nejlepší investice. To „prázdno“ byla ta nejlepší investice. Náhle tu je prohlédnutí, náhle tu jsou nové šance, je tu chuť něco udělat sám, popojít o kousek dál a rozhlédnout se po světě. Najednou tam uvidíte spoustu dalších věcí, svět ze zcela jiných úhlů a jako by na celém tom červnu zůstával pel toho zásadního, co vás potkalo nebo vás provázelo v myšlenkách na začátku měsíce. Tam je ta odvaha, to je ta směrovka.

Je možné, že koncem června ztěžknete v tom, že budete muset být trochu rozdvojení, kdy bude dobré se na chvíli zastavit a prostě dělat jen to, co se po vás ve všedním dnu chce, a u toho přemýšlet nad tím, jak to dobré, nebo jiné – nebo prostě cokoliv, vetkat do svého života i po praktické rovině. A nebojte se – ono se to přirozeně vetká do všedních dnů v následujících týdnech, netřeba na to spěchat.
Jen mějte na paměti, že vodítko, které dostanete zkraje června, je také klíčem k dalšímu dnům a že se vyplatí podle něj směřovat své další kroky, i když jsou více rozumové nebo akční, hmotné, hmatatelné, než intuitivní a snivé. Prostě je čas opravdu jednat, protože zkraje měsíce k tomu dostanete naprosto přesný návod.

Lvi (Mírnost, Trojka pentaklů – Blázen)

Že by to pro vás byl skvělý měsíc spolupráce? Zvláštních náhod, které vás přivedou do velmi překvapivých, leč také příjemných situací? V první řadě je červen pro Lvi obdobím, kdy mají obrovskou šanci si porovnat cokoliv, co měli do té doby v nepořádku. Všechno se vám začne dávat dohromady samo, s vlastním přičiněním to bude pak proces ještě rychlejší nebo účinnější. Je tu i spolupráce dalších osob nebo okolí jako takového. A všechno jde k novým začátkům ke konci měsíce, k vyčištěnému krásnému naleštěnému domu, ve kterém bude čerstvě vyvětráno a vám tam bude mimořádně hezky.

Hlavním motivem je totiž vlastní zázemí. Pro Lvi bude mimořádně důležité, a tak můžete pocítit touhu dělat si pořádek ve vztazích, které jsou pro vás důležité, zejména tam roli hrají starší nebo důležití muži či nadřízení. Osoby, u kterých čekáte kus zodpovědnosti, jež se dotýká i vás samotných. Svým způsobem můžete být až puntičkářsky pečliví a protivní s tím, jak všechno bude muset mít v červnu své místo.

Výtečný čas na úpravy domu, bydlení, práce, prostředí, ve kterém žijete, organizaci všeho druhu. Cokoliv vám přijde pod ruku, má šanci se dát do pořádku, oprášit, obnovit a znovu fungovat. Kam tuto záviděníhodnou energii vrhnete, je právě na vás. Jedno je ale jisté. Čím víc využijete tu rovnováhu navozující energii začátku a středu měsíce, tu spolupráci, ten až přepečlivý  pořádek, tím lépe se vám bude na konci června dýchat a do prázdnin vstoupíte s naprosto novým elánem. Skoro mi to chvílemi přijde jako změny, kdy se cíleně připravujete na něco, co slavnostně s koncem června spustíte, kde uděláte první krok… prostě něco pro vás nesmírně velkolepého. Tak si nestůjte v cestě a vrhněte se do toho se svou lví silou!

Panna (Král mincí, Devítka holí, Dvojka mečů, Sedmička holí)

Máte to trošku podobné jako Lvi, jen s tím rozdílem, že o své zázemí a jistoty se budete muset trochu porvat. Přijdete mi tady takoví unavení, snad uondaní nadcházejícím létem nebo minulými událostmi. „Tolik toužím po odpočinku!“ Třeba právě po tom zázemí a pocitu bezpečí, zajištění, který se teď může chvílemi ztrácet v nedohlednu. Panny nemají ten červen příliš růžový, protože více než kdy jindy budou muset dávat pozor na regeneraci, dopřát si právě ten odpočinek sami svou vlastní rukou, nečekat, že to někdo udělá za ně, nebo jim dá dokonce dovolenou. Tu dovolenou si prostě budete muset zařídit sami.

Navíc vám tu vyvstávají i témata, která jsou taková zametená pod koberec, takové to něco, co vystrkuje růžky. Ano, i pro vás ten červnový obecný tarotskop bude hodně platit a když se dívám konkrétněji, co vám tady může vadit a činit nepohodlí, tak je to buď něco, co zůstalo viset v prostoru od dubna, nebo cosi související s tématem vztahů, manželství a znovu zázemí. To, že chcete už konečně oslavit nebo si zajistit něco, na čem můžete postavit kus své budoucnosti a ono to je pocitově stále tak daleko, nebo se to sype v červnu na kousky. Jako otravné mouchy vám tu mohou události poletovat a chtít si ukousnout něčeho, co jim ale nehodláte dát. Ztěžovat vzduch kolem mohou také záležitosti, které se vám nechtělo dlouho řešit, mohou se hlásit o pozornost.

Dobré je, že to je také období, ve kterém se vyplatí zpomalit, opravdu tedy nic neřešit a jen sledovat okolí a dění kolem sebe. Vidět, kdo je s vámi a kdo je proti vám. Ozvat se, když se budete cítit tlačeni do kouta. Ono se to možná vrátí i s ozvěnou, ale věřte mi, že příště si na vás už nikdo nedovolí. Že všechny ty kouty a tlaky a vzdychání je tady proto, abyste se nad tím zamysleli, jestli skutečně tohle chcete v životě mít, máte zapotřebí – nebo ne. A jestli ne, tak… tak vyčkejte ještě chvíli, s koncem června a v létě není problém, aby se to všechno nevyřešilo nějak konstruktivně a ve váš prospěch.

Váhy (Mág, Devítka pentaklů, Čtyřka holí, Čtyřka pentaklů)

Milé Váhy, máte ideální šanci využít červen k tomu, abyste si splnili sny. Zdá se, že před prahem máte docela uklizeno a  žádné pohřby minulosti se u vás příliš konat nebudou. A jestli ano, budete s nimi velmi rychle hotoví. Dominuje vám tu totiž velmi svižná energie „přesně vím, jak to udělám a teď to tak udělám“. Najednou je všechno jasné, je tu akce, radost, směr – a naprosto přesně jasný cíl. Může to ke konci měsíce vyústit až v nějaké stavy, kdy si můžete připadat „nenasytní“, ale vůbec se toho nebojte. Ono to zase přejde.

Stejně tak ta kombinace zázemí a lpění na něm může být pouhým projevem radosti z toho, že se zadařilo, že jste to vymysleli, že se něco splnilo. A tak to plnou náručí obejmete a… držíte držíte držíte. Nenechte si nikým kazit radost, vážně si tohle zasloužíte. Máte plné právo si v červnu oprašovat svůj život, leštit si to, co je vám cenné a uklízet haraburdí, pokud tam nějaké je.  K té červnové pohodě se můžete dostat skrze dva faktory. Pochopení minulosti, neopakování starých chyb, snad i otevření se nějakým novým možnostem, které překvapivě vyjdou! Možná jste to nečekali, ale ono to vyjde. Riskujte! Nebo naopak, je to něco dokonale promyšleného, co uvedete v chod a risknete pokus. I tady může být úspěch. Jde o to, že někde uvnitř vás přesně víte, co chcete, co potřebujete a na co máte. A i když můžete mít strach z neúspěchu, tak v červnu vás neúspěch rozhodně nepotká. Zejména pak na poli splněných snů, dlouhodobých výsledků za práci, pracovní oblast obecně a vše, co se týká domácnosti, zajištění a pocitu bezpečí kolem vás.

Velmi vám mohou pomoci lidé kolem vás, kteří mohou přinést nenápadné impulsy k tomu, aby se nějaká ta dominová cestička rozťukla směrem, kterým potřebujete. A pak už to bude lavinový efekt, jedno za druhým. Jako když se rozkryje černá deka z čehokoliv – to záleží na tématu, kterého se vám to dotkne. Tak se nebojte promýšlet – činit promyšlené i ve chvíli, kdy příliš nevěříte výsledku… a nebojte se pouštět do života svěží vzduch v podobě nových informací nebo lidí, protože vám mohou velmi, velmi prospět něčím drobným i větším, co spustí řetězec pozitivních událostí.

Štíři (Svět, Viselec, Pětka pohárů – Královna holí)

„Se zklamáním na mě tento měsíc nechoďte,“ jako by se vznášelo ve vzduchu podivné chvění, které vám zpestří červen milí Štíři. Ne, se starými bubáky a nočními můrami ať na vás nikdo nechodí. Vy si s tím vším, co vám červen přinese poradíte opravdu hravě. A neradno vám přijít do cesty. Máte tady výraznou energii změn, snahy věci řešit až definitivním způsobem, brát úspěch jako jedinou možnou alternativu a ochotu i změnit svůj názor i úhel pohledu, když to bude nutné. Všechno v zájmu udržení si vlády nad svým životem, udržení si dobré nálady a nulových ztrát. Ty ztráty tady ale mohou dotírat zejména v první polovině měsíce. Nebo ve chvíli, kdy si přece jen v rámci těch změněných úhlů pohledu uvědomíte něco, co vás mrzí, co bylo vaší chybou, nebo kde vás stále bolí staré rány a šrámy. Ještě nezhojené. Tam opravdu mohou přijít ještě chvilky, kdy si rádi sednete někam do kouta a budete si chvíli oplakávat staré lásky nebo časy dávno minulé. Ale nebude to trvat dlouho, je to jen očista něčeho, co bylo potřeba.

Mnohem raději budete celý červen rozvíjet nové začátky, využívat svou sílu, své nově nabyté informace, vědomosti, sebevědomí. Sebevědomí – to je to slovo, které celou dobu hledám. To je klíčové slovo pro vás samotné!

Sebevědomí, které můžete v červnu nabrat skrze nově zakusené věci, situace, díky nově viděným skutečnostem nebo prostě jen tím, že odmítnete hrát něčí hru a dělat mu myš, zatímco on si na vás bude brousit drápy. Je to velice široká škála událostí a procesů, která má ale společné to, že „něco uvidíte jinak a velice se vyplatí se podle toho zachovat“. Máte k dispozici nový trůn, nebo trůn po renovaci – tak toho využijte.

Střelci (Král mečů, Císařovna, Královna holí, Trojka mincí)

Jako první mě u vás napadlo, že spoustu lidí si k vám třeba v červnu přijde pro radu. Dveře se u vás nejspíš netrhnou, ať už obrazně, nebo skutečně. Může to také být přezdvěst toho, že se o hodně věcech budete muset rozhodovat, že přijde takové menší období, kdy chtě nechtě budete muset některé záležitosti prostě a jednoduše vzít do vlastních rukou a konat! Stejně tak se ve vašem životě mohou objevit osoby, které notně něčím zahýbou. Rozhodnutí, akce, posuny – všechno směřující k báječné spolupráci na něčem, z čeho budete vpravdě nadšeni. Je to karta společného díla, spolupráce, záležitostí, které si přesně sednou tak, jak mají. Můžete se díky těmto posunům díky osobám důležitým, nebo sobě samým, dostat na nové začátky, můžete posunout věci rozběhnuté, stejně tak můžete dojít hezkých dílčích, ale i finálních výsledků. Podobu to může mít jakoukoliv, ale ten obrovský posun díky lidské činnosti, rozhodnutí a sebevědomí, k něčemu hmatatelnému tady máte celý červen.

Jediné, co vás může v červnu trochu brzdit, je možná ten strach z toho, jak se ty věci kolem rychle vyvíjí, v rychlém sledu se vám totiž doslova před očima vyčistí a vyjasní něco, co třeba ještě nebylo tak úplně zřejmé. Ale máte oproti jiným znamením jednu výhodu – nejspíš vás to nebude bolet, ba se po vás ani žádná jiná akce, než jen ta směrem kupředu, nepožaduje. To ostatní se vám bude dít tak nějak před očima, najednou zjistíte, že se hýbete kýženým směrem a jen pohodlně sledujete, co za vámi zůstává a co vám vlastně možná nesloužilo, nebo dokonce škodilo. Tak tomu můžete směle zamávat!

Posbírejte v červnu odvahu, své znalosti, dovednosti, svou rozhodnost a běžte je využít naplno. Prohlédněte si kapsy a podívejte se na své investice – běžte je investovat tam, kam potřebujete. Buďte odvážní – v červnu máte mimořádné šance slavit úspěchy!

Kozorozi (Čtyřka pohárů, Pětka pentaklů, Desítka pentaklů, Soud)

Ač tu máte sem tam pocity bídy a smutku, tak mám dojem, že to je spíše jakési škodolibé ponoukání osudu, aby vás popostrčil a popíchl tam, kam skutečně patříte. Na druhé straně máte totiž obrovské šance v červnu být a žít tak, jak si zasloužíte, jak skutečně chcete a to s plnou parádou jako hmotnou, finanční, tak i celkově pocitovou. Na jedné straně se vám bude nabízet něco velmi lákavého, dokonce takového, že vás pocit naplněnosti bude až zalykat, ale na druhé straně jsou tu velké pochybnosti. Až nepochopitelné, až rvoucí člověka na dvě půlky. Proč? Proč, když můžu být teď spokojená, se musím cítit taky takhle mizerně? Má to jeden důvod, karta Svět mi k tomu vyšla. Může to tedy být přesně to, o čem je obecný květen. Cosi z minulosti, nebo něco, co chce uzavřít. K čemu to přirovnat? Jako když si v novém bytě necháte starou nefungující kanalizaci. Bude vás otravovat. A přitom zbytečně. Prostě to nechte opravit, nebo za tím zavřete dveře.

Celé to také může být takovým rozporem nad nějakým novým životním směrem a ještě nerozloučeným tím starým životem. Mohou to být i návraty věcí, lidí, situací, které se budou chtít chovat jako za stara, nebo ve vás vyvolávat vzpomínky, které nebudou úplně příjemné, ale znovu připomínám, není to tu proto, aby vás to strhlo zpět. Naopak, je tu proto, abyste se s tím tedy rozloučili, zavřeli za tím dveře a to nové, co se vám otvírá, už s tímto vůbec nijak nespojovali. Je tu nový cyklus, je tu nová stránka knihy vašeho života. Zkuste pohlédnout, zejména zkraje června, na ty stavy únavy či smutku spíše tak, že to je nutný dojezd něčeho, co se dělo nebo co potřebovalo dotruchlit, dosmutnit, ale nijak si to nevyčítejte. Ono to zase odejde, druhá polovina června je už o něčem naprosto jiném. Nával energie, hojnosti, nových šancí, to všechno se bude porůznu prolínat tak, že k tomu mohu říct jedno jediné – co vás trápí a rozesmutňuje, to si dejte o krabičky vzpomínek  a zavřete za tím víčko. Co vás naplňuje radostí, to zalijte živou vodou – protože právě o tom bude váš červen!

Vodnáři (Devítka mincí, Sedmička pohárů, Čtyřka pentaklů, Čtyřka holí)

Vodnářům v červnu znovu tak trochu prosakuje to téma vztahů, nebo nejasností kolem vztahů nebo záležitostí, které považujete v životě za ty zásadní, za ty, které vám dodávají pocit bezpečí. Jako by vám něco, nebo někdo, sahal na to, co máte rádi a sahal na to špinavýma rukama. Může to být něco konkrétního, může to být jen nutkavý pocit nebo vzpomínka, ale taková šmouha na tom vašem plněném, nebo dokonce už splněném životním snu tady je. 

Faktem je, že to není jenom pocit, že tam opravdu něco vadí.

Začátkem června si můžete velmi snadno uvědomit a probrat se tím, co jste dokázali, co máte naservírováno od osudu a co je vám mimořádně v životě milé. Užijte si to a pokud přijdou ty pochybnosti, tak jim jednoduše utněte tipec. Tady je jenom jedno řešení, začnete-li v tom plavat, je tam sklon se v tom nípat, rýpat a všelijak to probírat. Nebo nezdravě lpět na buď na tom, co tedy máte a až agresivně si to prosazovat, nebo naopak se rýpat v těch pochybách a podrážet si tam nohy. Ani jedno není dobré. Vezměte to jednoduchým rázným řezem, který se podobá operaci, která už byla nutná. Ať to má jakoukoliv podobu, je tady nutné řešení, které – možná bych řekla, je to nejjednodušší ze všech. Nenechte se stáhnout do pochyb, do víru, který pak už znemožňuje a zamlžuje realistické vnímání, ale řešte věci možná od začátku. Rázně a hned tak, jak se to čeká, jak je to nejjednodušší. Nehledejte v červnu ve svém okolí omluvy, příčiny, následky, různé linie… ne. Vezměte všechno tak, aby to bylo ve prospěch všech a zbytečně se v ničem nerýpejte. Nemělo by to smysl.

Protože když tohle všechno vyřešíte v počátku a ráznějším způsobem, vrátí se vám a do vašeho okolí koncem června zase rovnováha a pohoda. A možná i něco navíc, nějaký bonbonek, nějaká radost, nějaký důvod k oslavě… Tak hodně štěstí.

Ryby (Páže mečů, Eso pohárů, Sedma mečů, Čtyřka pentaklů, Věž)

V červnu kolem vás bude poletovat dost zvláštní šancí. A možná jich bude tolik, že vás to bude až otravovat. Šance na lepší životní pocit, na lásku, na změny, o kterých možná v kostech budete cítit, že jsou schopny vám převrátit život naruby. A pak je tady dvojí přístup. U těch šancí stojíte celkem s rozumem v dlaních. Víte, že když je využijete, něco se změní. A tak se do toho dáte. Možná na té cestě narazíte na své staré strachy, na nějaké vzpomínky na to, když něco podobného nedopadlo dobře, ale ve chvíli, kdy se na to všechno podíváte jinak, nezopakujete staré chyby, můžete se koncem června už docela dobře usazovat v nových situacích nebo být v pilné práci na jejich realizaci.  Ale je tu ta důležitá podmínka, neudělat nic jako předtím, protože to celé je tak trochu past – tak trochu je červen o tom, že vám nabídne něco jako kdysi… a bude na vás, jestli jste poučeni nebo ne. Ten nepříjemný červnový pocit je totiž hodně o starých křivdách, vzpomínkách, o tom, že vám to nové nebo podbízející se nemusí být příjemné, protože už do toho prostě nechcete skočit dál.

A protože ten podvod na vás tam skutečně může být, všechno, co vám přijde do cesty si tedy velmi dobře ověřte, protože ztráty by skutečně mohly být nezvratné a celkem velké.  Návodem může být dvojice karet Rytíře pentaklů a Slunce, zkuste nad tím vším přemýšlet tak, jestli vám to přinese klid, stabilitu a slunce do života. Pokud ano, běžte do toho. Pokud to ale ve znamení karty Trojky mečů, tedy vyloženě je to něco, co vám kazí rovnováhu, zabodává se bolestivě někam, kam nechcete, běžte od toho. Ono se mi zdá, že už na začátku června budete mít takové rozpoložení, že budete vědět co a jak… že prohlédnete případné léčky, že tady je víc zastoupena ta složka rozumu, než nějakých emocionálních rozhodnutí. Ale proč ne? V tomhle všem podivném červnu se totiž také může skrývat řešení a rozloučení se s minulostí. Proto se možná nějaká její část symbolicky vrátí, abyste s ní naložily nově, jinak a vykročili správnou cestou.


Autorka článku: Renata Petříčková
www.umodrekocky.blog.cz


Soňa Sofi: Co nám přinese rok 2018 z hlediska energie čísel a karmických souvislostí 


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč