Jitka Valentová: Horoskop České republiky 2020

CO NÁS ČEKÁ V ROCE 2020? Tato otázka teď napadá řadu lidí a veřejně se už na toto téma hodně diskutuje, objevují se různé rozbory, názory, spekulace a prognózy.

Očekávání jsou veliká, neboť v tomto roce nastane pár výjimečných konstelací.

Pojďme se tedy spolu podívat, jak to vypadá, a to nejen z pohledu astrologie.

Rok 2020 bude podle numerologie pod vládou čísla 4. To ukazuje na stabilitu, pevnost, sílu, řád, praktičnost ,organizační talent a pracovitost.

Z hlediska čínské astrologie bude od 25.1. 2020 do 11. 2. 2021 vládnout symbol kovové Krysy. To je předpoklad pro to, aby byl daný rok hodně jangový, tedy aktivní a společenský, hodně věcí se bude měnit, prý doslova nezůstane kámen na kameni. Úspěch budou mít odvážní, kteří se nebojí změn. Je třeba se však vyvarovat útočnosti, nepokoje a hromadění zásob ze strachu.

Z hlediska západní astrologie bude rok 2020 pod vládou Luny. To samo o sobě ukazuje, že se tento rok budeme zabývat řešením svých citů, pocitů, emocí, tedy hodně naší duší. Do popředí se budou dostávat témata rodiny, domova, rodinných kořenů, porodnosti, mateřství, výživy a to jak duševní, tak i hmotné. Také témata klimatická i ekologická budou na popředí zájmu.

Tomu všeobecně nahrává vliv tranzitní revoluční planety Uran, která se nachází na počátku znamení Býka a bude zhruba po 7 let měnit výživový a hodnotový systém naší společnosti. Je možné, že se objeví nové informace ohledně výživy a zpracování potravin. Také může nastat určitá finanční revoluce. Mohou vzniknout nové formy informačních technologií v oblasti bankovnictví atd.

Zkusme se podívat přímo na horoskop České republiky a to počítaný pro její vznik po rozdělení  1. 1. 1993 Praha 00.00.01 SEČ.

Zde je vidět, že se revolucionář Uran nachází v 8. domě, tudíž je možné, že přinese řadu dalších významných úmrtí a změn nejen v uměleckém světě, ale i v oblasti politiky a veřejnosti, a to zejména v listopadu 2020, kdy do tohoto domu vstoupí i obávaná Černá luna, která si jistě nějakou tu lahůdku neodpustí. Je možné, že se bude veřejně řešit i nějaký sexuální skandál a podezřelá úmrtí.

Horoskop České republiky 2020V tomto domě ovlivňuje tranzitní Uran také tajné služby, diplomacii, starobní penze, renty, úvěry a půjčky a vymáhání exekucí.

Dle jeho postavení a aspektů to naštěstí ještě koncem roku 2019 vypadá na příznivé změny v těchto oblastech pokračujících i pro rok 2020. To bude navíc podpořeno vstupem Venuše do tohoto domu, a to od března do dubna roku 2020.

Příznivé trendy našeho státu bude také podporovat prvního půl roku 2020 tranzitní Selena neboli Bílá Luna, která se nachází ve Vahách v prvním domě horoskopu naší republiky a přináší všeobecnou ochranu a zúročení pozitivní karmy.

Dále se v roce 2020, a to zejména hned v jeho počátku, konkrétně kolem 11. 1. 2020, seřadí do mocné konjunkce planety Slunce, Saturn, Pluto, Merkur a planetka Ceres v rozmezí 21-23 stupně Kozoroha. Proběhne i polostínové zatmění měsíce 10. 1. 2020 v 20:10 SEČ v Raku.

Co lze tedy očekávat?

Jedna teorie mapující konjunkci planet Saturn a Pluto v historii se domnívá, že se uzavře etapa jedné politické éry a světového uspořádání současného světa, která započala rokem 1982, kdy se konjunkce Saturn a Pluto objevila ve Vahách.

Největším mezníkem této éry byla opozice Saturn a Pluto ze znamení Blížence do Střelce 11. září 2001, kdy došlo k útoku na Světové obchodní centrum v USA. Je tedy možné, že nastane nějaká výrazná událost v souvislosti se světovým bojem proti terorismu.

V rámci naší republiky se tato konjunkce usadí v 4. domu horoskopu, kde bude působit zejména na vládní opozici. Problémy by měla mít vláda a hlava státu nebo čelní představitelé naší republiky.

Další velice významná konstelace nastane už koncem roku 2020, bude to tzv. Královská konjunkce mezi planetami Saturn a Jupiter v Kozorohu. V listopadu a prosinci se zde setká pomyslný starý král a pán karmy Saturn a mladý úspěšný princ Jupiter. Je tedy možná určitá změna vládnoucího uspořádání. Oživení v oblasti veřejné správy. Jupiter také souvisí s reformami právního systémem.

Může tedy přijít nějaké důležité přijetí nových zákonů, které posílí právní systém státu.

Končí tu také zajímavý jev, kdy se od roku 1802 setkávají tyto planety v zemských znameních a silně formují hmotnou orientaci společnosti. Další konjunkce se budou uskutečňovat zhruba po dalších 200 let ve vzdušných znameních a nejbližší nastane ve Vodnáři už v roce 2021. Měly by vést společnost k intelektuálnímu, filozofickému a informačnímu rozvoji. K novému způsobu využívání myšlení jednotlivce i kolektivu.

Kam tyto významné aspekty zasahují v rámci naší republiky?

Pokud tedy bereme v úvahu nově založený stát ČR z roku 1993, tak daná konstelace spadá do 4. domu, který v oblasti mundánní astrologie odpovídá za poměry vlasti, hospodářství, zemědělství, doly, vládní opozici, domov nás všech. Spadá tedy pod vliv znamení Raka, kde vládne Luna, která má pro rok 2020 zesílený vliv a míří opozicí na retrográdní Mars do 10. domu.

Je víc než jasné, že na naší politické scéně může dojít k vážnější třenici mezi opozicí a vládou. Problémy může mít hlava státu, nebo jeho čelní představitelé. Také oblast sportu a armády se může ocitnout pod určitým tlakem.

Zdá se, že to vše bude ještě podbarveno významnějšími celosvětovými událostmi typu zemětřesení, tsunami atd. Je možné i nějaké informační zemětřesení související s odhalením pravdy ohledně historie a původu lidstva atd.

Při bližším náhledu na horoskop ČR pro rok 2020 na jednotlivé měsíce vystupují tato hlavní témata.

 • V lednu je naznačena větší nemocnost typu chřipkové epidemie, deprese a nehodovost pod vlivem nepozornosti.
 • V únoru se bude mluvit o větším úspěchu v souvislosti se sportem, je možnost objevení nějakého nového talentu v oblasti umění.
 • V březnu začne zvýšená aktivita v domácnostech a zemědělství a přínos pro státní pokladnu díky výběru daní.
 • V dubnu se ukáže nějaký problém se zahraniční politikou a part. smlouvami. Bude také větší období partnerských nedorozumění. To bude trvat do října.
 • V květnu přijdou nějaké příznivé změny v souvislosti s reformou důchodů a půjček. Je možné posílit zahraniční obchod. Jsou možné i dary a nečekané příjmy pro náš stát.
 • V červnu bude zvýšená činnost v oblasti zdravotnictví a cestovního ruchu.
 • V červenci bude posílen vliv vlády, zazní důležité informace a je naznačen pozitivní vliv na filozofii a náboženství národa a užívání si zahraniční dovolené.
 • V srpnu se objeví sváry a komplikace vlády a hlavy státu v jednání se zahraničními partnery a nebylo by dobré podepisovat důležité smlouvy.
 • V září budou náročná jednání s opozicí vlády a boje vládních představitelů.
 • V říjnu se podaří schválit v parlamentu dobré zákony pro posilnění našeho státu. Dobrá diplomacie se sousedy.
 • V listopadu se uzavře určitá etapa našeho státu v souvislosti se sousedy a je posílena diplomatická komunikace.
 • V prosinci přijde nějaké významnější úmrtí na veřejné scéně.

V roce 2020 nastanou ještě tyto důležité úkazy:
-Polostínové zatmění Luny 5. 6. 2020
-Prstencové zatmění Slunce v Indii a Tibetu 21. 6. 2020
-Úplné zatmění Slunce v Chile a Argentině 14. 12. 2020

Co říkají karty na rok 2020?

Tarotová karta pro rok 2020 vyšla č. 1 Kejklíř - Mág.

Zdá se tedy, že i přes veškeré spekulativní teorie rok 2020 zvládneme s pomocí síly vůle, aktivity a schopnosti improvizovat. V těžkých chvílích bude dobré použít diplomatické myšlení a všeobecnou šikovnost a obchodní talent. Kejklíř nám ukazuje schopnost poradit si v každé situaci.

Andělské karty nám poslaly pro rok 2020 kartu Nevinnost.
Ta říká, že máme odevzdat svůj pocit viny, abychom ulehčili svému břemenu. Dále se máme snažit vidět i názor druhé strany. Máme si odpustit a přestat čehokoliv litovat. Máme ctít vnitřní dítě v sobě i druhých. Máme pohlédnout pod povrch a za závoj iluzí a spatřit tak skrytou duchovní pravdu, která vypovídá o dokonalosti Božího řádu.

Já osobně se připojuji k tomu, abychom rok 2020 prošli ve zdraví, štěstí, pohodě a dokázali si ho užít také v radosti a lásce.

Jitka Valentová
17.10.2019


Autorka článku: Jitka Valentová
https://astroporadna.webgarden.cz/

Jitka ValentováJmenuji se Jitka Valentová, astrologii se věnuji více než 20 let.
Moje cesta k ní vedla přes hledání odpovědí na události mého osobního života.
Astrologie byla pro mě zlomový objev. Nejdříve jsem doma v rozsáhlé knihovně mojí maminky našla řadu knih s touto tématikou a pomalu začala objevovat tento nový svět, který mi začal nabízet naději, že tato věda udává našemu osudu jakýsi řád. Silně mě vedla touha dozvědět se něco více ze svého osudu.

Při své práci proto hodně používám intuici, která mi pomáhá dát každému, kdo mě o to požádá, právě tu odpověď, která je pro něj v danou chvíli důležitá a je v souladu s jeho osudem.


říjen 02, 2022 150
Toto pohádkové místo muselo vzniknout mávnutím kouzelného proutku, pomyslí si člověk, když se...
září 28, 2022 660
„Staletá moudrost tvá všechno ví, proniklas přírody tajemství, za nocí hlubokých o lidech sníš,...
září 27, 2022 271
„Nevesely, truchlivy jsou ty kraje vodní, v poloutmě a v polousvětle mine tu den po dni. Dvůr...
září 25, 2022 1040
„Máte důležité životní poslání, které souvisí s komunikací a uměním. Nedovolte, prosím, aby vás v...
září 23, 2022 1099
Jedním z druhů manipulací, o které se až tak moc nemluví, je manipulace sexuální energií. Je to...
září 12, 2022 3291
„Jsem s vámi a dodávám vám odvahu učinit zásadní změny ve vašem životě tak, abyste se mohli více...
září 09, 2022 403
Těžko by se našel někdo, kdo o něm ještě neslyšel. Obrázky tohoto architektonického skvostu zná...
srpen 31, 2022 870
Je dobře známo, že hrady patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším výletním cílům. Možná, že...

Nejčtenější články našeho portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 1549646
Věřím, že každý se někdy zarazil nad časem (čísla na hodinách, to ale není čas…), který na sebe...
4 listopad 2019 509955
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
16 leden 2016 437990
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
30 září 2020 348956
V České republice je to bohužel často pravda, jelikož patříme na první místa v evropském žebříčku...
1 prosinec 2020 277655
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
2 prosinec 2019 268868
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
27 říjen 2018 267325
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
17 červenec 2020 243715
Proč tato nemoc rapidně mezi lidmi narůstá? Proč tomu tak je skrz naší duši?? DUCHOVNÍ PŘIČÍNA:...
12 prosinec 2020 237074
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
30 květen 2022 227903
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
3 srpen 2019 226384
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
29 srpen 2021 209486
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...

ASTROLOGIE AKTUÁLNĚ

1346
Říjen přinese kupodivu nový start… V září se toho událo celkem dost, uzavíralo se,...
1028
Dne 23.9.2022 v 3:04 h nastává letošní podzimní rovnodennost. Její zvláštností...
6846
Dne 10.9.2022 v 11:58 nastane na 17.stupni vodního znamení Ryb úplněk. Bude tvořit...
4999
Dne 27.8.2022 v 10:16 h nastane na 4. stupni zemského znamení Panny novoluní. V...
2424
23. 8. 2022 v 5:16 přejde Slunce do znamení Panny, kdy se dostáváme k 6. znamení...
1989
Zamyslete se nad tím, co se objevilo kolem 14. června, kdy svítil Super Úplněk....
18216
Dne 12.8.2022 v 3:35 nastane na 19.stupni vzdušného znamení Vodnáře úplněk. Uzavírá...
17716
Vítejte v srpnu. Nejdříve si řekneme krátké shrnutí nadcházejících událostí a pak...
1680
Slavíme Nový Galaktický Rok, rok, který přichází s novými možnostmi a...